ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

УХВАЛА

Справа № 489/1212/19

Номер провадження 1-кс/489/668/19

05.03.2019

У Х В А Л А

ім'ям України

5 березня 2019 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Захарченко Д.В. розглянувши клопотання слідчий СВ Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_1 про проведення експертизи,

В С Т А Н О В И В:

СВ Інгульським ВП ГУНП в Миколаївській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019150040000743, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, а саме виявлення в ходу огляду побутового приміщення на п'ятому поверсі по вул. Південній, 31-А в м. Миколаєві, де проживає ОСОБА_2 медичних шприців з рідиною.

Слідчий СВ Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області звернулася до суду з клопотанням про призначення експертизи матеріалів, речовин та виробів, з метою встановлення відношення рідини у шприцах, вилучених 01.03.2019 р. у побутовому приміщенні на п'ятому поверсі по вул. Південній, 31-А в м. Миколаєві, до наркотичних засобів та її маси.

При цьому, згідно ч.6,7 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта та до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Ухвалою слідчого судді від 02.03.2019 р., було відмовлено у задоволенні клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку приміщення по вул. Південній, 31-А в м. Миколаєві, що знаходиться у фактичному користуванні ОСОБА_2 , проведеного без ухвали слідчого судді, в ході якого були вилучені предмети, експертне дослідження яких необхідно провести.

Згідно ч.3 ст.233 КПК України, слідчий має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, та зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

Враховуючи вказане, вважаю, що вилучені при огляді місця події речі, у вигляді шприців з рідиною, відповідно до вимог ст.233 КПК України не можна вважати такими, що вилучені з дотриманням вимог Кримінального процесуального кодексу України, їх неможливо використати, як докази у кримінальному провадженні, в зв'язку з чим підстави для їх експертного дослідження відсутні .

Керуючись ст.242, 244 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_1 про проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів , - залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Зареєстровано 14.03.2019
Оприлюднено 14.03.2019
Дата набрання законної сили 05.03.2019

Судовий реєстр по справі 489/1212/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.03.2019 Ленінський районний суд м. Миколаєва Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Ленінський районний суд м. Миколаєва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону