Ухвала
від 14.03.2019 по справі 2-1648/10
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 2-1648/10

н/п 4-с/640/32/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" березня 2019 р.

Київський районний суд м.Харкова в складі:

головуючого судді Бородіної Н.М.

за участю секретаря Кострової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 (місце проживання 61002 АДРЕСА_1 ) на рішення державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ янському та Слобідському районах м.Харкова Головного територіального управління юстиції у Харківській області, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулась у суд зі скаргою, в які просить визнати неправомірною та скасувати постанову старшого державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ янському та Слобідському районах м.Харкова Головного територіального управління юстиції у Харківській області про стягнення виконавчого збору від 23.11.2018 року за виконавчим провадженням ВП № 2715389, відкритим за виконавчим листом виданим Київським районним судом м.Харкова, з посиланням на положення ЦПК України.

Відповідно до норм ст.ст.447, 448 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи. Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Проте, згідно ч. 1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

В свою чергу ч. 2 ст. 74 Закону Про виконавче провадження передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

З наведених норм права вбачається, що Законом України Про виконавче провадження встановлено спеціальний порядок судового оскарження рішення, дії чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця щодо стягнення виконавчого збору та/або витрат на проведення виконавчих дій, згідно з яким відповідні спори відносяться до юрисдикції адміністративних судів та підлягають розгляду за правилами адміністративного судочинства, що узгоджується із правовою позицією ВП ВС у справі № 921/16/14-г/15 від 06.06.2018

Враховуючи, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки справи щодо оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, прийнятих у виконавчих провадженнях щодо примусового виконання судових рішень у цивільних справах, належать до компетенції адміністративних судів, провадження підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 255, 260 ЦПК України, -

ухвалив:

Провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на рішення державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ янському та Слобідському районах м.Харкова Головного територіального управління юстиції у Харківській області - закрити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку доХарківського апеляційного суду, через суд першої інстанції, шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.

Ухвала складена та підписана 14.03.2019р.

Суддя Бородіна Н.М.

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.03.2019
Оприлюднено15.03.2019
Номер документу80446900
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1648/10

Рішення від 29.09.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Рішення від 29.09.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Ухвала від 20.09.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Ухвала від 20.09.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Антоненко М. В.

Рішення від 24.02.2010

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Олефіренко Н. О.

Ухвала від 14.03.2019

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 19.12.2018

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Нев'ядомський Д. В.

Рішення від 08.06.2010

Цивільне

Новогродівський міський суд Донецької області

Пархоменко О. Ф.

Ухвала від 26.04.2010

Цивільне

Новогродівський міський суд Донецької області

Пархоменко О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні