Рішення
від 13.03.2019 по справі 645/7810/18
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/7810/18

Провадження № 2/645/737/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2019 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Іващенко С.О.,

секретаря судових засідань - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів на утримання дитини,

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому просить суд збільшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_3 на підставі рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 20.12.2012 року на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та стягувати з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позову до досягнення дитиною повноліття.

В обґрунтування позовних вимог посилалася на те, що 20.09.2008 року між нею та відповідачем було зареєстрований шлюб. Під час шлюбу в них народилася дитина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 11.01.2013 року шлюб між сторонами розірваний. На підставі рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 20.12.2012 року з відповідача було стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 750 гривень щомісячно, починаючи з 27.11.2012 року та до часу повноліття дитини. Позивач вказує, що необхідність збільшення розміру аліментів обґрунтована тим, що сума аліментів встановлення рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 20.12.2012 року об'єктивно не здатна забезпечити мінімальні потреби дитини та сприяти його повноцінному розвитку. Позивач вважає, що ОСОБА_3 має змогу сплачувати аліменти у більшому розмірі, оскільки він є здоровою працездатною особою, інших неповнолітніх дітей або непрацездатних родичів на утриманні не має, в зв'язку з чим просить позивач змушена звернутися до суду з зазначеним позовом.

Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 28.12.2018 року прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній цивільній справі, ухвалено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Позивач в судове засідання не з'явилася, через канцелярію суду надала заяву, якою просила суд розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить її задовольнити. Крім того, надала до суду копію свідоцтва про шлюб, згідно якого ОСОБА_5 у зв'язку з реєстрацією шлюбу змінила прізвище з Руденко на Засідько .

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надав заяву, якою просив суд розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з 20.09.2008 року перебували у зареєстрованому шлюбі, який рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 11.01.2013 року був розірваний.

Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, (свідоцтво серії 1-ВЛ №171440, видане 29.07.2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по м.Харкову Харківського міського управління юстиції, актовий запис №826).

Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 20.12.2012 року стягнуто з ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 750 гривень щомісячно, починаючи з 27.11.2012 року та до часу повноліття дитини.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Стаття 141 Сімейного кодексу України , встановлює рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ (78912) від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року - держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Згідно положень ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів , інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Частиною 1 статті 192 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Суд при розгляді вимог позивача про збільшення розміру аліментів враховує те, що відповідач позовні вимоги визнав, а також після ухвалення попереднього рішення суду про стягнення аліментів змінився визначений положеннями СК України мінімальний розмір аліментів, відтак попередньо визначений судом розмір аліментів цим вимогам вочевидь не відповідає, а тому з вказаних підстав аліменти підлягають збільшенню.

У сукупності наведеного, судом визнається необхідним та достатнім збільшення аліментів, що присуджені з відповідача на користь позивача, в межах заявлених позивачем позовних вимог, тобто в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення ним повноліття.

Згідно з п.23 Постанови Пленуму ВСУ від 15 травня 2006 року №3 „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", у випадку зміни розміру аліментів у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст.141 ЦПК України суд стягує з відповідача судові витрати.

Керуючись ст.ст. 180 , 181 , 182 , 184 , 192 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12 , 13 , 81 , 141, 247, 263-265,280 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів на утримання дитини - задовольнити.

Збільшити розмір аліментів, стягнутих з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, за рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 20 грудня 2012 року, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 750 грн. до 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили та до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4.

Відповідач - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_5.

Повне судове рішення складено 14.03.2019 року.

Суддя -

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення13.03.2019
Оприлюднено15.03.2019
Номер документу80447616
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —645/7810/18

Ухвала від 01.06.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Рішення від 13.03.2019

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Рішення від 13.03.2019

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 28.12.2018

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні