Ухвала
від 13.03.2019 по справі 376/2600/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а, e - mail : inbox @ kia.court.gov.ua

Єдиний унікальний номер справи № 376/2600/18

Головуючий у суді І інстанції - Клочко В.М.

Номер провадження № 22-ц/824/5965/2019

У Х В А Л А

про відмову у прийнятті апеляційної скарги та повернення її скаржнику

13 березня 2019 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Яворського М.А., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Товариства з додатковою відповідальністю "Шамраївський цукровий завод" на ухвалу Сквирського районного суду Київської області від 22 жовтня 2018 року про відкриття провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Надія-10" до ОСОБА_3, державного реєстратора Київської обласної філії Комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Мамонтова Костянтина Сергійовича, Товариства з додатковою відповідальністю "Шамраївський цукровий завод" про визнання оспорюваного договору оренди землі недійсним та застосування наслідків його недійсності,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Сквирського районного суду Київської області від 22 жовтня 2018 року відкрито провадження по вказаній справі.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, ТзДВ "Шамраївський цукровий завод" в особі директора подало 18 лютого 2019 року апеляційну скаргу, проте у прийнятті апеляційної скарги слід відмовити, враховуючи наступне.

Статтею 353 ЦПК України визначено перелік ухвал суду, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Відповідно до п. 8 ч. 1 зазначеної статті окремо від рішення суду в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала суду першої інстанції про відкриття провадження по справі з підстав порушення правил підсудності.

Згідно вимогам статей 26-30 ЦПК України, суд, при вирішенні питання про відкриття провадження у справах позовного провадження, керується встановленими правилами територіальної підсудності, які необхідні у цивільному судочинстві для того, щоб розмежувати компетенцію щодо розгляду підвідомчих судам справ між однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх діяльність

З матеріалів справи вбачається, що скаржник посилається на те, що відповідний судовий спір є публічно-правовим, а тому має розглядатися компетентним судом адміністративної юрисдикції (а.с.53).

У цивільному процесуальному праві підвідомчість розуміють як компетенцію судових органів щодо розгляду і вирішення певного кола справ, а територіальна підсудність - це компетенція конкретного судового органу єдиної судової системи щодо розгляду і вирішення цивільних справ за місцем знаходження відповідного кола осіб, визначених статтями 26-30 ЦПК.

Пунктом 8 частини першої статті 353 ЦПК України передбачено апеляційне оскарження ухвали про відкриття провадження у справі лише з підстав порушення правил підсудності.

За результатами аналізу статей 353 та 389 ЦПК України Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 14 листопада 2018 року у справі № 691/1181/17-ц (провадження № 14-322цс18) визначила, що процесуальним законодавством передбачено можливість касаційного оскарження лише ухвали суду першої інстанції про відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності, після її перегляду в апеляційному порядку. Можливість оскарження окремо від рішення суду ухвал про відкриття провадження у справі з інших підстав, зокрема і порушення правил підвідомчості (предметної та суб'єктної юрисдикції), положення процесуального законодавства не містять, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції про відкриття провадження у справі не з питань порушення правил підсудності справи підлягає поверненню заявнику.

Враховуючи викладене, а також з врахуванням те, що відповідно до положень статті 353 ЦПК України не передбачено можливість оскарження окремо від рішення суду ухвали щодо відкриття провадження з підстав, зазначених в апеляційній скарзі ТзДВ "Шамраївський цукровий завод", тов прийнятті вказаної апеляційної скарги на ухвалу Сквирського районного суду Київської області від 22 жовтня 2018 року слід відмовити, а апеляційну скаргу повернути скаржнику.

Відповідно до ч. 7, 8 ст. 357 ЦПК України, про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала.

Суд роз'яснює, що ухвала про відкриття провадження може бути оскаржена тільки з підстав порушення правил підсудності.

Керуючись ч. 1 ст. 284, ст. 357 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті апеляційної скарги Товариства з додатковою відповідальністю "Шамраївський цукровий завод" на ухвалу Сквирського районного суду Київської області від 22 жовтня 2018 року про відкриття провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Надія-10" до ОСОБА_3, державного реєстратора Київської обласної філії Комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Мамонтова КостянтинаСергійовича, Товариства з додатковою відповідальністю "Шамраївський цукровий завод" про визнання оспорюваного договору оренди землі недійсним та застосування наслідків його недійсності.

Апеляційну скаргу повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя Київського

апеляційного суду М.А.Яворський

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.03.2019
Оприлюднено15.03.2019
Номер документу80458808
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —376/2600/18

Рішення від 12.02.2020

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Клочко В. М.

Ухвала від 23.04.2019

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Клочко В. М.

Ухвала від 13.03.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Яворський Микола Анатолійович

Ухвала від 24.01.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Гаращенко Дмитро Русланович

Ухвала від 24.12.2018

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Клочко В. М.

Ухвала від 22.10.2018

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Клочко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні