КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4230/19

Провадження № 1-кс/234/2011/19

У Х В А Л А

про призначення експертизи

12 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Коваленко Н.Є.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил ОСОБА_1, про призначення судово-хімічної експертизи відібраних зразків рідини з характерним запахом спирту у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42018051110000043 від 21.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 199 ч.2, 204 ч.2 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

12.03.2019 року прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення судово-хімічної експертизи відібраних зразків рідини з характерним запахом спирту у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42018051110000043 від 21.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 199 ч.2, 204 ч.2 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що громадяни України ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_3, та інші особи діючи за попередньою змовою групою осіб, організували незаконне виготовлення та розповсюдження марок акцизного податку, які в подальшому використовують для незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів (горілчаних виробів). Сировину, для виготовлення вказаних товарів закуповують в містах України на різних підприємствах та громадян, зокрема на ТОВ Виробничо-Сировинна компанія Альфа , яка незаконно виготовляє спирт етиловий.

З метою належного документування вказаної протиправної діяльності 01.02.2019 проведено обшук приміщень, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Бахмут, вул. Незалежності, буд. 262, в ході якого було виявлено та вилучено: 5 ємностей кожна об'ємом 200 літрів, які заповнені рідиною прозорого кольору, яка має з характерний запах спирту, 26 ємностей кожна об'ємом 25 літрів заповнені рідиною прозорого кольору, яка має характерний запах спирту, 3 ємності кожна об'ємом 25 літрів із залишками рідини прозорого кольору, яка має характерний запах спирту, 7 пляшок скляних кожна об'ємом 0,5 літрів з етикетками Краля горілка та Улюблена горілка , з рідиною прозорого кольору всередині, що має характерний запах спирту.

Крім того, 01.02.2019 проведено обшуки приміщень які розташовані за адресою: Донецька обл., м. Бахмут, вул. Ювілейна, б. 70 та вантажного автомобіля НОМЕР_1 в ході яких виявлено та вилучено 1444 паперові коробки з тетрапаками всередині, які наповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту, 18 ємностей кожна об'ємом 200 літрів, заповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту, 5 пластикових пляшок кожна об'ємом 10 літрів, заповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту, 3 бочок об'ємом 5000 літрів кожна з рідиною схожою на спирт етиловий всередині.

Також, того ж дня проведено обшук приміщень за адресою: Донецька обл., м. Бахмут, пров. Першотравневий, 146, в ході якого виявлено та вилучено 3 пластикові цистерни об'ємом 8000 літрів кожна з залишками рідини схожої на спирт всередині.Зазначені речі у кримінальному провадженні визнано речовими доказами.01.03.2019 в ході огляду із зазначених 1444 паперових коробок з тетрапаками всередині вибірково відібрано 10 одиниць, які пронумеровано чорним маркером від 1 до 10. Далі з кожної з вище пронумерованої коробки з тетрапаками відібрані зразки рідини з характерним запахом спирту шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно від 1 до 10 включно. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

Крім того, зразки відібрано з 23 ємностей кожна об'ємом 200 літрів, заповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту. Кожну ємність пронумеровано чорним маркером від 11 до 33 включно. Далі з кожної з вище пронумерованої ємності відібрані зразки рідини з характерним запахом спирту шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно від 11 до 33 включно. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

Також, зразки відібрано з 5 пластикових пляшок кожна об'ємом 10 літрів, заповнені рідиною прозорого кольору з характерним запахом спирту. Кожну пляшку пронумеровано чорним маркером від 34 до 38 включно. Далі з кожної з вище пронумерованої пляшки відібрані зразки рідини з характерним запахом спирту шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно від 34 до 38 включно. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

В подальшому зразки відібрані з 29 ємностей кожна об'ємом 25 літрів заповнені рідиною прозорого кольору, яка має характерний запах спирту. Із зазначених ємностей вибірково відібрано 3 одиниці, які пронумеровано чорним маркером від 39 до 41 включно. Далі з кожної з вище пронумерованої ємності відібрані зразки рідини з характерним запахом спирту шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно від 39 до 41 включно. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

Також, зразки відібрано з 3 бочок об'ємом 5000 літрів кожна з рідиною схожою на спирт етиловий всередині .Кожну бочку пронумеровано чорним маркером від 1 до 3 включно. Далі з кожної з вище пронумерованої ємності відібрані зразки рідини з характерним запахом спирту шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно від 1.2, 2.2, 3.2. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

Крім того, зразки відібрано з 2 пластикових цистерн об'ємом 8000 літрів кожна з залишками рідини схожої на спирт етиловий всередині .Вказані дві цистерни пронумеровано чорним маркером 1 та 2. Далі з кожної з вище пронумерованої ємності відібрані зразки рідини шляхом переливання у пластикові пляшки об'ємом 1 літр, яким присвоєні номери відповідно 1.3, 2.3. Номери нанесені на пластикові кришки, якими щільно закриті пляшки.

07.03.2019 відібрано зразки з 7 пляшок скляних з рідиною прозорого кольору всередині. На кожній пляшці розміщена етикетка, при цьому на одній пляшці на етикетці міститься напис Улюблена пшенична , а на решті 6 пляшках на етикетках містяться написи Краля пшенична , з яких вибірково відбирається одна пляшка з етикеткою Улюблена пшенична та одна пляшка Краля пшенична .

На теперішній час в ході досудового розслідування виникла необхідність у встановлені хімічного складу вилученої рідини з характерним запахом спирту, та відповідності її до Держстандарту.

В судове засідання прокурор не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Згідно ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше 5-ти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Дослідивши надані в обґрунтування клопотання матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення експертизи підлягає задоволенню, оскільки для встановлення окремих обставин в кримінальному провадженні необхідні спеціальні знання.

Згідно ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст.ст.107, 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил ОСОБА_1, про призначення судово-хімічної експертизи відібраних зразків рідини з характерним запахом спирту у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42018051110000043 від 21.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 199 ч.2, 204 ч.2 КК України, задовольнити.

Призначити судово-хімічну експертизу відібраних зразків рідини з характерним запахом спирту у кримінальному провадженні № 42018051110000043 від 21.05.2018 року.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1) Чи містять надані на дослідження рідини, що перебувають у пластикових пляшках №№ 1-41, 1.2, 2.2, 3.2, 1.3, 2.3, двох скляних пляшках з етикетками Улюблена пшенична та Краля пшенична спирт етиловий та чи є вони алкогольними напоями або спиртом етиловим ректифікованим?

2) Якщо так, то чи відповідають ці рідини вимогам відповідних ДСТУ?

3) Чи містять надані рідини сторонні домішки (в тому числі денатурати) не характерні для алкогольних напоїв та спирту етилового?

4) Промисловим або саморобним способом виготовлені рідини, що перебувають у пластикових пляшках №№ 1-41, 1.2, 2.2, 3.2, 1.3, 2.3, двох скляних пляшках з етикетками Улюблена пшенична та Краля пшенична ?

5) Чи подібні по хімічному складу та іншим ознакам рідини, що перебувають у пластикових пляшках №№ 1-41, 1.2, 2.2, 3.2, 1.3, 2.3, двох скляних пляшках з етикетками Улюблена пшенична та Краля пшенична ?

Проведення судово-хімічної експертизи відібраних зразків рідини з характерним запахом спирту доручити Запорізькому науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Для дослідження експертам направити об'єкти дослідження, а саме: пластикові пляшки №№ 1-41, 1.2, 2.2, 3.2., 1.3, 2.3, із зразками відібраної рідини, дві скляні пляшки з етикетками Улюблена пшенична та Краля пшенична заповнені рідиною прозорого кольору та при необхідності матеріали кримінального провадження № 42018051110000043 від 21.05.2018 року .

Дозволити експертам Запорізького НДЕКЦ МВС України витрачення або пощкодження об'єктів дослідження, згідно діючих методик дослідження.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_5

Зареєстровано 15.03.2019
Оприлюднено 15.03.2019
Дата набрання законної сили 12.03.2019

Судовий реєстр по справі 234/4230/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 12.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону