ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 березня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/36/19
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.
при секретарі судового засідання Шмир А.І.
Розглянув справу
про cтягнення заборгованості в сумі 115700 грн.
За участю представників:
Позивача: ОСОБА_1 - директор ТОВ "МЕЛВІС".
Відповідача: ОСОБА_2 - представник ДП "Санаторій "Збруч".
Суть справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" вул. Лозовецька,67, с.Гаї Шевченківські, Тернопільського району, Тернопільської області, 47716, ідентифікаційний код 21135193звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Державного підприємства "Санаторій "Збруч" вул.Санаторна,10, смт. Гусятин, Гусятинського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код 03562201 про стягнення заборгованості в сумі 115 700 грн 00коп.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 15.01.2019 позовну заяву прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 19 лютого 2019 року; зобов'язано позивача надати первинні документи що підтверджують наявність заборгованості в сумі 115 700,00 грн.; обґрунтований розрахунок суми, що стягується та докази на її обґрунтування, докази часткової сплати вартості наданих послуг; запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву, оформлений з урахуванням вимог ст.ст. 165, ГПК України, копію якого надіслати іншим учасникам справи; Позивачу: у строк, не більше ніж п'ять днів з дня отримання відзиву, надати суду відповідь на відзив із його документальним обґрунтуванням; одночасно з надісланням відповіді до суду направити її копію з доданими документами відповідачу, докази направлення надати суду.
Розгляд справи у вказану дату та час не відбувся у зв'язку з перебуванням судді Сидорук А.М на лікарняному з 19.02.2019 по 22.02.2019 року . Ухвалою господарського суду від 25.02.2019 року повідомлено учасників процесу про те, що судове засідання по справі №921/36/19 відбудеться 13 березня 2019 року о 10:00 год.
13 березня 2019 на адресу суду поступило клопотання ТОВ "МЕЛВІС" (вх. № 4346 ) про долучення до матеріалів справи доказів, зокрема: договору № 1035 від 15.11.2010р.; свідоцтва про авторські права на комп'ютерну програму ІСУ МЕЛВІС ; акти виконаних робіт; акти звіряння взаєморозрахунків; банківську виписку.
13.03.2019 ДП "Санаторій "Збруч" надано відзив на позовну заяву (вх. № 4345 від 13.03.2019) в якому відповідач визнає позовні вимоги повністю. Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок несплати платежів роялті за право використання комп'ютерної програми ІСУ МЕЛВІС на підставі ліцензійного договору № 1035 від 15.11.2010р. Вказує, що з часу підписання Ліцензійного договору ДП "Санаторій "Збруч" постійно використовує комп'ютерну програму ІСУ МЕЛВІС у своїй діяльності , однак через скрутне становище не мало можливість погасити заборгованість. Відповідно до акту звіряння розрахунків за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2018 року між ДП "Санаторій "Збруч" та ТОВ "МЕЛВІС" , складеного 06.03.2019 року заборгованість відповідача становить 115 700,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити, стягнути з Державного підприємства "Санаторій "Збруч" 115 700 грн. 00 коп. заборгованості та 1921,00 грн. в повернення сплаченого судового збору.
Представник відповідача в судове засідання з"явився, позовні вимоги визнав у повному обсязі .
Судовий процес, на виконання статті 222 Господарського процесуального кодексу України, фіксувався за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно з частинами 3 та 4 статті 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 статті 191 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Згідно з частиною 1 статті 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заяву відповідача про визнання позову, а також те, що вказана дія не суперечить законодавству та не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб, суд приймає заяву відповідача про визнання позову.
У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача, обгрунтування відповідача, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити в повному обсязі, виходячи із наступного:
Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, відповідно до статті 11 ЦК України є, зокрема, договори. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ст. 626 ЦК України). Згідно ст. 174 ГК України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але такі, які йому не суперечать.
15.11.2010 між Товариством з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" (надалі, Ліцензіар) та Державним підприємством "Санаторій "Збруч" ( надалі, Ліцензіат) було укладено Ліцензійний договір №1035.
Предметом договору сторони визначили надання права на користування авторським правом на Програму на ліцензійні території, без права володіння і розпорядження, та без права продавати, передавати та відчужувати. Сторони гарантують, що мають усі необхідні права для укладення цього договору. Виконання зобов'язань Сторонами стверджуються платежами роялті на користь Ліцензіара. (п.п.2.1, 2.2, 2.3 Договору).
Згідно з пп. 3.1-3.1.1. Договору, Ліцензіар надає Ліцензіату право на користування авторським правом на Програму на ліцензійній території, без права володіння і розпорядження та без права продавати передавати або відчужувати її.
Згідно з пп. 3.2-3.2.4. Договору, Ліцензіат зобов'язується за використання Програми сплачувати роялті на користь Ліцензіара згідно з розд.4 Договору; не вивчати вихідні тексти Програми, застосовуючи дешифрування та декомпіляцію; не вносити будь - які зміни в Програму; користуватись авторським правом на Програму на ліцензійній території без права володіння, розпорядження та без права продавати, передавати або відчужувати Програму; припинити користування авторським правом на Програму, у разі не сплати роялті на користь Ліцензіара.
Відповідно до п.4.1-4.2.2 Ліцензійного договору за право на використання Програми Ліцензіат сплачує Ліцензіарові роялті: разовий платіж у сумі 35 000 грн., щомісячний платіж- 1000 грн. Плата проводиться в наступному порядку та у строки: разовий платіж здійснюється до 31 грудня 2011 року на підставі даного Договору; Щомісячний платіж роялті здійснюється до 15 числа поточного місяця на підставі даного Договору починаючи січня 2011 .
Відповідно до п.5.1.,5.2 Договору цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з 15 листопада 2010р.; термін дії договору до 31 грудня 2011 р. Та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо жодна із Сторін на протязі 30 днів після закінчення терміну не заявила про розірвання Договору , або договір не був переукладений.
Окрім того, 01.01.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" (ліцензіар) та Державним підприємством "Санаторій "Збруч" (Ліцензіат) було укладено Ліцензійний договір №35
Предметом договору сторони визначили надання права на використання Програми на ліцензійній території. Сторони гарантують, що мають усі необхідні права для укладення цього договору. Виконання зобов'язань Сторонами стверджуються платежами роялті на користь Ліцензіара. (п.п.2.1, 2.2, 2.3 Договору)
Згідно з пп. 3.1-3.1.4. Договору, Ліцензіар надає право на використання програми; право на використання Програми надається без обмеження способів використання Програми, із дотриманням умов передбачених п.1.3. даного Договору; право на використання Програми надається без обмеження використання Програми її функціональним призначенням; право на використання Програми надається без обмеження вітворення кількістю копій, необхідних для такого використання.
Згідно з пп. 3.2-3.2.4. Договору, Ліцензіат зобов'язується за використання Програми сплачувати роялті на користь Ліцензіара згідно з розд.4 Договору; не застосовувати до файлів Програми дешифрування та декомпіляцію; не вносити будь - які зміни в Програму; використовувати Програму на ліцензійній території у способи, які не порушують права Ліцензіара та без права продавати, або здійснювати відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності на Програму; припинити користування авторським правом на Програму, у разі не сплати роялті на користь Ліцензіара.
Відповідно до п.4.1-4.2.2 Ліцензійного договору за право на використання Програми Ліцензіат сплачує Ліцензіарові роялті; сума роялті за право на використання Програми становить: разовий платіж-(-) грн., щомісячний платіж - 1000 грн. Сплата роялті у сумах, вказаних у п.4.1.1 Договору, здійснюється на підставі даного договору; разовий платіж здійснюється протягом 15 днів із дати підписання Договору. Щомісячний платіж роялті здійснюється до 15 числа поточного місяця на підставі даного Договору починаючи січня 2018 .
18.11.2010р. відповідачем відповідно до п.4.1.1 Ліцензійного договору № 1035 від 15.11.2010р. було частково оплачено разовий платіж у сумі 15 000,00 грн.
Разом з тим, в порушення п.3.2 Ліцензійного договору № 1035 від 15.11.2010 та Ліцензійного договору № 35 від 01.01.2018 Відповідачем не було здійснено оплату роялті, що мало наслідком його прострочення й виникнення заборгованості перед Позивачем за період з листопада 2010 по листопад 2018.
Відповідно до акту звірки взаєморозрахунків від 03.03.2019 заборгованість Державного підприємства "Санаторій "Збруч" перед Товариством з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" становить 115 700,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Стаття 526 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як зазначалося вище, позивач належним чином виконав свої зобов'язання шляхом виконання робіт.
Відповідач, в свою чергу, зобов'язання щодо оплати виконаних робіт своєчасно не виконував і на момент звернення позивача до суду мав заборгованість в сумі 115 700,00 грн.
Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Таким чином, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" про стягнення заборгованості в сумі 115 700,00 грн. з Державного підприємства "Санаторій "Збруч" , є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Перелік витрат, пов'язаних з розглядом справи, які передбачені ч.3 ст.123 ГПК України.
Частиною 1 статті 124 ГПК України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи. При цьому частиною 2 наведеної статті ГПК України передбачено, що у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Сторонами не подано попереднього розрахунку суми судових витрат в порядку ст. 124 ГПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Судовий збір у розмірі 1921,00 грн., згідно ст. 129 ГПК України, покладається на відповідача.
З огляду на наведене, керуючись ст.ст.42, 46, 73, 74, 76-79, 91, 123,129, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2 . Стягнути з Державного підприємства "Санаторій "Збруч", вул.Санаторна,10, смт. Гусятин, Гусятинського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код 03562201 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЛВІС" вул. Лозовецька,67, с.Гаї Шевченківські, Тернопільського району, Тернопільської області, 47716, ідентифікаційний код 21135193 - 115 700 грн. 00 коп. заборгованості та 1921,00 грн. в повернення сплаченого судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.
3. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено та підписано 15.03.2019р.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2019 |
Оприлюднено | 17.03.2019 |
Номер документу | 80470579 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні