ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11217/19-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - Писанець В.А., при секретарі Лапцун В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 62018000000000016 від 19.12.2018 року, про призначення експертизи та доручення її проведення експертній установі, -

В С Т А Н О В И В:

05 березня 2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва - Писанця В.А., надійшло клопотання старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 62018000000000016 від 19.12.2018 року, про призначення експертизи та доручення її проведення експертній установі яку доручити експертам Міністерства юстиції України.

В судове засідання слідчий/прокурор не з'явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Проте прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Другим управлінням організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62018000000000016 від 19.12.2018 за ознаками зловживання службовими особами Національного антикорупційного бюро України владою шляхом використання владних повноважень всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для себе, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Постановою від 09.01.2019 визначено групу прокурорів, які здійснюватимуть повноваження прокурорів у даному кримінальному провадженні, старшим прокурором цієї групи визначено Нагірняка Б.М.

В процесі досудового розслідування встановлено, що 25.07.2018 службовими особами Національного антикорупційного бюро України оголошено процедуру закупівлі (відкриті торги) спеціалізованих автомобілів Skoda Kodiaq- 4 шт. (лот 1), Skoda Octavia А7- 6 шт. (лот 2), Skoda Octavia А7 Combi - 1 шт. (лот 3), Skoda Superb - 1 шт. (лот 4) та мікроавтобус - 1 шт. (лот 5), очікуваною вартістю 12 115 000,00 грн. з ПДВ.

Участь у торгах за лотами №№ 1-4 брали два учасники: ТОВ ЄВРОКАР (код ЄДРПОУ 32384621) і ТОВ "АВТОЦЕНТР ПРАГА АВТО НА КІЛЬЦЕВІЙ" (код ЄДРПОУ 35997739). У торгах за лотом № 5 брали участь ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" (код ЄДРПОУ 31778059) та ТОВ "НІКО ФОРВАРД МЕГАПОЛІС" (код ЄДРПОУ 38636207).

За результатами проведених відкритих торгів 25.10.2018 між НАБУ та переможцем процедури закупівлі - ТОВ ЄВРОКАР укладено 4 договори про закупівлю товарів за державні кошти №№ 417, 418, 419 та 420 (з додатками та додатковими угодами), а саме автомобілів спеціалізованого (спеціального) призначення (лоти торгів №№ 1-4) на загальну суму 12,07 млн грн., а саме:

1. Skoda Kodiaq Style 2,0 ТSI/132kW 7DSG 4x4 - 4 шт.;

2. Skoda Octavia А7 Ambition 1,8 ТSI/132kW 7DSG - 6 шт.;

3. Skoda Octavia А7 Combi Ambition 1,8 ТSI/132kW 7DSG - 1 шт.;

4. Skoda Superb Ambition 2,0 ТSI/206kW 4x4 DSG - 1 шт.

Крім того, за результатами торгів за лотом № 5, між НАБУ та ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" 25.10.2018 укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти № 421 (з додатками та додатковою угодою), а саме автомобіль Ford Transit на суму 1 198 000,00 грн.

Вивченням тендерної документації встановлені ознаки антиконкурентних узгоджених дій у поведінці замовника та учасників процедури закупівлі.

Зокрема встановлено, що ТОВ ЄВРОКАР є єдиним офіційним дистриб'ютором Skoda Auto a.s. (м. Млада-Болеслав, Чехія) та відповідно офіційним постачальником автомобілів Skoda в Україні, що реалізовуються через дилерську мережу ТОВ ЄВРОКАР . До складу цієї дилерської мережі входить зокрема і ТОВ "АВТОЦЕНТР ПРАГА АВТО НА КІЛЬЦЕВІЙ" як дилер, що здійснює представництво на території м. Києва. Даний фат є загальнодоступним.

Відносини між дистриб'ютором та дилером врегульовуються дилерським договором про співробітництво в галузі реалізації продукції, тобто між ними є взаємні права та обов'язки, при цьому дистриб'ютор фактично здійснює нагляд (контроль) за діяльністю дилера у сфері реалізації товарів марки виробника. Дистриб'ютор надає дилеру права на реалізацію товарів виробника на певній території, надає певні переваги у реалізації тощо, і, відповідно, може позбавити цих прав і переваг.

Фактично дистриб'ютор ТОВ ЄВРОКАР мав вплив на дилера ТОВ "АВТОЦЕНТР ПРАГА АВТО НА КІЛЬЦЕВІЙ" , у т.ч. через ринкові відносини, а тому вони як дистриб'ютор та дилер є пов'язаними особами в розумінні п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України Про публічні закупівлі .

Обов'язок перевірки ознак визначених у п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України Про публічні закупівлі покладається на тендерний комітет замовника відкритих торгів.

Крім того, в той час коли ТОВ ЄВРОКАР на аукціоні пропонувало ціну, нижчу від первинної пропозиції суперника, ТОВ "АВТОЦЕНТР ПРАГА АВТО НА КІЛЬЦЕВІЙ" первинної пропозиції не змінювало, що свідчить про його формальну участь у тендерних процедурах.

Відповідно до висновку економічної експертизи ВГО Інститут споживчих експертиз , вартість тендерної пропозиції ТОВ ЄВРОКАР за кожним лотом перевищує вартість аналогічної продукції у прайс-листах автосалонів - дилерів Skoda. Загальна переплата під час закупівлі 12 спеціалізованих автомобілів виробництва Skoda становить понад 1,5 млн. грн.

Зокрема згідно висновку, навіть з урахуванням додаткового обладнання автомобілі Skoda Octavia А7 Ambition 1,8 ТSI/132kW 7DSG закуплені за ціною, яка більш ніж на 115-120 тис грн. перевищує ринкову вартість. А автомобілі Skoda Kodiaq Style 2,0 ТSI/132kW 7DSG 4x4 із додатковим обладнанням закуплені за ціною, що у понад 215-220 тис. грн. перевищує ринкову вартість.

Відомості, що містяться у згаданому висновку стали підставою для внесення відомостей про дане кримінальне провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Прокурор вказує, що є достатні підстави вважати, що призначення автотоварознавчої експертизи є обов'язковим для проведення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також встановлення інших об'єктивних даних щодо вчиненого кримінального правопорушення, у т.ч. визначення розміру матеріальних збитків.

За умовами ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч. 2 ст. 242 КПК України, слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, про призначення експертизи та доручення її проведення експертній установі, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 107, 242, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотаннястаршого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України Нагірняка Богдана Миколайовича, у кримінальному провадженні № 62018000000000016 від 19.12.2018 року, про призначення експертизи та доручення її проведення експертній установі - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 62018000000000016 від 19.12.2018 автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6).

На вирішення експертизи поставити наступні запинання:

1. Чи були представлені у автовиробників, які мають офіційні представництва на території України, в період часу з 25.07.2018 по 25.10.2018 автомобілі, які за своїми технічними характеристиками є еквівалентом (аналогом) автомобілів зазначених у Додатку № 3 (Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики до предмета закупівель) Тендерної документації для Учасників щодо підготовки тендерних пропозицій на закупівлю за предметом (код за ДК 021:2015 - 34110000 - 1)?

2. Яка ринкова вартість автомобілів спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 1 - Skoda Kodiaq Style 2,0 ТSI/132kW 7DSG 4x4 (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 1 до Договору № 418 від 25.10.2018, що додається), які закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

3. Яка ринкова вартість переобладнання автомобілів спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 1 - Skoda Kodiaq Style 2,0 ТSI/132kW 7DSG 4x4 (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 2 до Договору № 418 від 25.10.2018, що додається), які закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

4. Яка ринкова вартість автомобілів спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 2 - Skoda Octavia А7 Ambition 1,8 ТSI/132kW 7DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 1 до Договору № 417 від 25.10.2018, що додається), які закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

5. Яка ринкова вартість переобладнання автомобілів спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 2 - Skoda Octavia А7 Ambition 1,8 ТSI/132kW 7DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 2 до Договору № 417 від 25.10.2018, що додається), які закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

6. Яка ринкова вартість автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 3 - Skoda Octavia А7 Combi Ambition 1,8 ТSI/132kW DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 1 до Договор № 419 від 25.10.2018, що додається), який закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

7. Яка ринкова вартість переобладнання автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 3 - Skoda Octavia А7 Combi Ambition 1,8 ТSI/132kW DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 2 до Договору № 419 від 25.10.2018, що додається), який закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

8. Яка ринкова вартість автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 4 - Skoda Superb Ambition 2,0 ТSI/206kW 4x4 DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 1 до Договору № 420 від 25.10.2018, що додається), який закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

9. Яка ринкова вартість переобладнання автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 4 - Skoda Superb Ambition 2,0 ТSI/206kW 4x4 DSG (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 2 до Договору № 458/1 від 13.11.2018 про внесення змін до Договору № 420 про закупівлю товарів за державні кошти від 25.10.2018, що додаються), який закуплено в ТОВ ЄВРОКАР 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 30.11.2018?

10. Яка ринкова вартість автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 5 - Ford Transit (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 1 до Договору № 421 від 25.10.2018, що додається), який закуплено в ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 20.12.2018?

11. Яка ринкова вартість переобладнання автомобіля спеціалізованого (спеціального) призначення, лот № 5 - Ford Transit (у комплектації та оснащенні, згідно Додатку № 2 до Договору № 1/512 від 30.11.2018 про внесення змін до договору № 421 про закупівлю товарів за державні кошти від 25.10.2018, що додаються), які закуплено в ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" 25.10.2018 з терміном поставки за місцем знаходження Покупця (на умовах DDP у розумінні тлумачень Інтеркомерс 2010 ) до 20.12.2018?

Прокурору у кримінальному провадженні надати експертам для ознайомлення необхідні матеріали. В разі виникнення необхідності у додаткових матеріалах (даних) для забезпечення проведення експертного дослідження, клопотання експерта (експертів) направляти слідчому.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.А. Писанець

Дата ухвалення рішення 06.03.2019
Оприлюднено 17.03.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/11217/19-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону