Справа № 526/339/19
Провадження № 2/526/311/2019
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13 березня 2019 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Киричка С.А.,
з участю секретаря Широколави О.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Гадяч цивільну справу № 526/339/19 за позовом ОСОБА_1 до Плішивецької сільської ради Гадяцького району про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
14 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Плішивецької сільської ради Гадяцького району про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт. Роздольне, Роздольненського району Автономної Республіки Крим помер її вітчим - ОСОБА_2, який був зареєстрований на день смерті за адресою: АДРЕСА_1. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з права на земельну ділянку (пай) площею 3,192 га, що розташована на території Плішивецької сільської ради Галицького району Полтавської області. Відповідно до заповіту померлий заповів позивачу вище вказану земельну ділянку. Причинами поважності пропуску строку для прийняття спадщини є те, що у серпні 2014 року померлий ОСОБА_2, у зв'язку з бойовими діями, виїхав на поїзді з м. Антрацит Луганської області по направленню Крим, але до пункту призначення так і не доїхав. Протягом двох років позивач разом з рідними шукали ОСОБА_2 Мати позивача ОСОБА_3 звернулася з заявою до Гадяцького районного суду про встановлення факту смерті. 19.07.2016 року Гадяцьким районним судом було винесено рішення, яким було встановлено факт смерті ОСОБА_2 У липні 2016 року Гадяцьким РВ ДРАЦС Полтавської області було видане свідоцтво про смерть ОСОБА_2. Одразу після отримання свідоцтва про смерть, позивач 14 вересня 2016 року звернувся з письмовою заявою про прийняття спадщини за заповітом до приватного нотаріус Київського міського нотаріального округу Оберемчук Лесі Анатоліївні, але отримала відмову у здійсненні нотаріальної дії із-за пропуску строку прийняття спадщини, тому звернулася до суду.
Відповідно ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем у порядку, встановленому ст. 206 цього Кодексу.
В судове засідання позивач не з'явився, направив до суду заяву про підтримання цивільного позову в повному обсязі.
Плішивецька сільська рада направила до суду заяву, в якій зазначила про відсутність заперечень проти позову та просили задовольнити позовну заяву.
Сторони також направили до суду заяви про розгляд справи без їх участі, тому відповідно до ст. 247 ЦПК України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалась.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт. Роздольне, Роздольненського району Автономної Республіки Крим, помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 та рішенням Гадяцького районного суду від 19 липня 2016 року.
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, яке складається з права на земельну ділянку (пай) площею 3,192 га, що розташована на території Плішивецької сільської ради Галицького району Полтавської області.
Відповідно до заповіту ОСОБА_2 заповів ОСОБА_1 вище вказану земельну ділянку.
З витягу зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) вбачається, що після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не відкривалася.
Приватним нотаріусом Оберемчук Л.А. роз'яснено позивачу, що відкрити спадкову справу після смерті ОСОБА_2 неможливо в зв'язку з пропущенням строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Відповідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Суд визнає поважною причину пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, у зв'язку з необізнаністю позивача про його смерть, тому суд вважає за можливе визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. Дані обставини по справі ніким не заперечуються.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, так як строк пропущений з поважних причин і вказана обставина не дає змоги скористатися правом на спадщину.
Керуючись ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 12, 81, 141, 200, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
- позовну заяву ОСОБА_1 до Плішивецької сільської ради Гадяцького району про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, терміном на два місяці з часу набрання рішенням суду законної сили.
Судові витрати покласти на позивача.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін:
Позивач - ОСОБА_1: місце проживання - АДРЕСА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків-НОМЕР_2.
Відповідач - Плішивецька сільська рада Гадяцького району, місцезнаходження - с.Плішивець Гадяцького району, код ЄДРПОУ - 21051194.
Суддя: С. А. Киричок
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2019 |
Оприлюднено | 18.03.2019 |
Номер документу | 80489048 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Киричок С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні