Ухвала
від 18.03.2019 по справі 924/215/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"18" березня 2019 р.Справа № 924/215/19 м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали

за позовом Полонської міської ради, м. Полонне Хмельницької області

до: 1. товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп , м. Хмельницький

2. Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про визнання неправомірними дій по виготовленню проекту землеустрою, визнання неправомірними дій з надання висновку про розгляд проекту землеустрою, зобов'язання враховувати наявність зон санітарної охорони при погодженні проекту землеустрою

встановив: до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Полонської міської ради, м. Полонне Хмельницької області до товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп , м. Хмельницький, Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, м. Хмельницький, в якій просить визнати неправомірними дії товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп по виготовленню проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (код 01.03.), що розташована за адресою: м. Полонне, вул. Декабристів, Полонського району; визнати неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області з надання висновку про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (код 01.03.), що розташована за адресою: м. Полонне, вул. Декабристів, Полонського району, від 01.03.2018 року №1407/82-18; зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області враховувати наявність зон санітарної охорони водного об'єкту при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: м. Полонне, вул. Декабристів, Полонського району, Хмельницької області.

За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з Правилами надання послуг поштового зв'язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270, підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) як передбачено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку. Бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

У підтвердження направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачам до позовної заяви долучено фіскальний чек, описи вкладення у цінний лист, список згрупованих поштових відправлень від 12.03.2019 р. про направлення ТОВ Ренесанс-груп , Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області Позовної заяви , Додатків до позовної заяви .

Однак з описів вкладення, в яких зазначено про направлення відповідачам Додатків до позовної заяви не вбачається, які саме додані до позовної заяви документи позивачем надіслано іншим учасникам справи, що суперечить положенням ст. 172 ГПК України.

Також з доданого до позовної заяви опису вкладення від 12.03.2019 р. слідує, що позовна заява з додатками була направлена відповідачу - товариству з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп на адресу: 29000, м. Хмельницький, вул. Пілотська, 117, кв. 87. Така ж адреса зазначена позивачем в позовній заяві як адреса відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп .

При цьому відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань товариство з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп (код 40082251) зареєстроване за місцезнаходженням: 30240, Хмельницька область, Білогірський район, село Сушівці, вул. Центральна, буд. 9.

Судом враховується, відповідно до п. 10 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця, зокрема, місцезнаходження юридичної особи, містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З огляду на зазначене, додані до позовної заяви описи вкладення та фіскальний чек від 12.03.2019 р. не є належними доказами направлення копії позовної заяви з доданими документами відповідачам.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 статті 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ст. 4).

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921 гривня.

Відповідно до ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

При цьому позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, з огляду на що судовий збір, який підлягає до сплати, становить 5763 грн.

Однак позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Судом враховується, що відповідно до ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Однак зі змісту позовної заяви убачається, що в останній не викладено обставин про порушення, невизнання чи оспорення прав та законних інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до господарського суду.

Також відповідно до ч. 5 ст. 91 ГПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно з п. п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи.

Однак позовна заява зазначення відповідної інформації не містить.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.

З огляду на зазначене, суд вважає за належне залишити без руху позовну заяву Полонської міської ради, м. Полонне Хмельницької області до товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп , м. Хмельницький, Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, м. Хмельницький про визнання неправомірними дій по виготовленню проекту землеустрою, визнання неправомірними дій з надання висновку про розгляд проекту землеустрою, зобов'язання враховувати наявність зон санітарної охорони при погодженні проекту землеустрою, надавши позивачу строк у п'ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищезазначених недоліків, а саме: додання документів, які підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів; надання документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; викладення обставин про порушення, невизнання чи оспорення прав та законних інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до господарського суду; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи.

У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Полонської міської ради, м. Полонне Хмельницької області до товариства з обмеженою відповідальністю Ренесанс-груп , м. Хмельницький, Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, м. Хмельницький про визнання неправомірними дій по виготовленню проекту землеустрою, визнання неправомірними дій з надання висновку про розгляд проекту землеустрою, зобов'язання враховувати наявність зон санітарної охорони при погодженні проекту землеустрою залишити без руху, надавши позивачу строк у 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: додання документів, які підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів; надання документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; викладення обставин про порушення, невизнання чи оспорення прав та законних інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до господарського суду; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи.

Ухвала набирає законної сили 18.03.2019 р., оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 5 прим.: 1 - до справи, 2 - позивачу (30500, Хмельницька область, м. Полонне, вул. Лесі Українки, 113), 3, 4 - відповідачу 1 (29000, м. Хмельницький, вул. Пілотська, 117, кв. 87; 30240, Хмельницька область, Білогірський район, село Сушівці, вул. Центральна, 9), 5 - відповідачу 2 (29000, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 4/1). Всім рек. з пов. про вруч.

Дата ухвалення рішення18.03.2019
Оприлюднено19.03.2019
Номер документу80525563
СудочинствоГосподарське
Сутьрозгляд проекту землеустрою, зобов'язання враховувати наявність зон санітарної охорони при погодженні проекту землеустрою

Судовий реєстр по справі —924/215/19

Ухвала від 10.04.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

Ухвала від 18.03.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Виноградова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні