КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4460/19

Провадження № 1-кс/234/2258/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

19 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Демидова В.К.

при секретарі -Воробйової Т.В.

розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську

клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенанта поліції Чех Ю.В. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками ч. 1 ст. 309 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

19 березня 2019 року слідчий СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенант поліції Чех Ю.В. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що до Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області 07.03.2019 надійшли матеріали від капітана поліції Краматорського ВП ГУНП України в Донецькій області Калашникова М.А. про те, що в ході оперативних заходів ним була отримана інформація про те, громадянин ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за місцем свого мешкання зберігає наркотичні речовини.

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено особу громадянина на ім'я: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, який може бути причетний до незаконного зберігання та виготовлення наркотичних речовин.

16 березня 2019 року слідчим СВ Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенантом поліції Чех Ю.В. відповідно до ч. 1, 3 ст. 233, ст. 234 , 237 КПК України, згідно ухвали судді Краматорського міського суду Демидової В.К. за № 1-кс/234/2149/19 від 14 березня 2019 року, проведено обшук домоволодіння, розташованого за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Нова Зоря 44, за місцем мешкання гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в присутності понятих в господарському приміщенні, виявлено та вилучено пристрій для паління виготовлений з однієї ПЕТ пляшки з наперстком та пластикового кухля. Також в господарському приміщенні було виявлено пластикову ємкість з речовиною рослинного походження, зеленого кольору. При вході в господарське приміщення під стріхою було виявлено поліетиленовий пакет з речовиною рослинного походження, зеленого кольору. В альтанці, яка розташована на території його подвір'я, в тумбочці було виявлено паперовий згорток речовиною рослинного походження, зеленого кольору.

Вказані речі вилучено до Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області.

Слідчий вказує, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

1). Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 16.03.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_4, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

2). Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні предметів, а саме (однієї обрізаної ПЕТ пляшки з наперстком та одного полімерного кухля) вилучених 16.03.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_4, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

У зв'язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Згідно з ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Перевіривши клопотання і додані матеріали у кримінальному провадженні за №12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками ч. 1 ст. 309 КК України, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, у кримінальному провадженні за №12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками ч. 1 ст. 309 КК України, відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Приймаючи до уваги, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенанта поліції Чех Ю.В. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками ч. 1 ст. 309 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №12019050390000990 від 07 березня 2019 року, за ознаками ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центу МВС України, розташованого за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Академічна, 25, інд. 84333.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1). Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 16.03.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_4, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

2). Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні предметів, а саме (однієї обрізаної ПЕТ пляшки з наперстком та одного полімерного кухля) вилучених 16.03.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_4, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

Для дослідження експертам надати: три поліетиленових пакети, опечатані належним чином, із об'єктами дослідження, за необхідністю матеріали кримінального провадження.

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об'єктів.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Роз'яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.К.Демидова

Зареєстровано 20.03.2019
Оприлюднено 20.03.2019
Дата набрання законної сили 19.03.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону