Ухвала
від 19.03.2019 по справі 328/788/19
ТОКМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа№ 328/788/19

19.03.2019

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 березня 2019 року м.Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Гавілей М.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Молочанської міської ради, Виноградненської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку та частину будинку в порядку спадкування за законом ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Токмацького районного суду Запорізької області з позовною заявою до Молочанської міської ради, Виноградненської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку та частину будинку в порядку спадкування за законом .

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, приходжу до наступних висновків.

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 та ст. 177 ЦПК України в наступному.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем вказується, що місцем відкриття спадщини є Токмацький район Запорізької області, то відповідачем по справі є Токмацька районна рада Запорізької області, при цьому відповідачами в позовній заяві зазначаються інші юридичні особи, а саме Молочанська міська рада, Виноградненська сільська рада без обґрунтування їх залучення до справи як належних відповідачів.

Відповідно до статті 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.

Зокрема питання щодо місця відкриття спадщини, що знаходиться на непідконтрольній Україні території, врегульовано статтею 11-1 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України та статтею 9-1 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції .

Відповідно до вказаних норм, у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія або населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

За розясненнями п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2018 р. Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України Про місцеве самоврядування , сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Як вбачається з позовної заяви позивачем подано першу заяву, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, до Токмацької районної державної нотаріальної контори, за адресою: м. Токмак, вул. Гагаріна, буд.1. Тому позивачу слід визначитися з належним відповідачем по справі.

Також, як вбачається зі змісту позовної заяви та заявлених вимог позивач просить визнати за нею право власності на 1/4 частину житлового будинку №39 по вул. 9 Травня в м. Молочанськ Токмацького району в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, проте з матеріалів доданих до позову вбачається, що ОСОБА_2 належить 1/8 частина житлового будинку.

Крім того,відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України Про Державний бюджет на 2019 рік з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921,00 гр.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч.2 ст.4 Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Звертаючись до суду, позивач документ про сплату судового збору до позову не додала. З урахуванням наведених обставин та правових норм позивачу необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору в сумі 2034,86 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів Токмацьке УДКСУ (м. Токмак, Токмацький район), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194, банк отримувача - ГУДКC України у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО) 813015, рахунок отримувача 31214206700014, код класифікації доходів бюджету - 22030001 Судовий збір .

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку протягом п'яти днів з дня вручення цієї ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175,177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 95, 174,175,177,185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Молочанської міської ради, Виноградненської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку та частину будинку в порядку спадкування за законом - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків п'ять днів з дня отримання позивачем ухвали суду.

Копію ухвали направити позивачу.

У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає, проте заперечення на неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.

Суддя:

СудТокмацький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення19.03.2019
Оприлюднено20.03.2019
Номер документу80565312
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —328/788/19

Рішення від 16.05.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

Рішення від 16.05.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

Ухвала від 25.04.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

Ухвала від 27.03.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

Ухвала від 19.03.2019

Цивільне

Токмацький районний суд Запорізької області

Гавілей М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні