Рішення
від 11.03.2019 по справі 361/394/19
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/361/1610/19, cправа № 361/394/19

11.03.2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

11 березня 2019 року м.Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Василишина В.О.,

за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_1,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_2,

відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля ,

третя особа - Обухівська районна державна адміністрація Київської області;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу

за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля , третя особа: Обухівська районна державна адміністрація Київської області, про визнання трудових відносин припиненими,

в с т а н о в и в:

У січні 2019 року ОСОБА_2 звернувся до суду із даним позовом, в якому просить визнати припиненими трудові відносини між ним та товариством з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля з 14 грудня 2018 року.

В обґрунтування вимог зазначається, що відповідно до протоколу Загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля (далі - ТОВ Радекс-Трипілля ) № 1 від 02 березня 2008 року позивача обрано на посаду генерального директора Проте жодної господарської діяльності товариство не здійснювало. 27 листопада 2018 року позивач направив до відповідача заяву про звільнення за власним бажанням з 14 грудня

2018 року на підставі статті 38 Кодексу законів про працю України. Відповідно до наказу Про особовий склад № 01/2018 від 13 грудня 2018 року позивач припинив виконання обов'язків генерального директора товариства з 14 грудня 2018 року у зв'язку зі звільненням за власним бажанням. У витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості про позивача як керівника товариства. Таким чином загальними зборами учасників товариства до цього часу так і не прийнято рішення про звільнення позивача із роботи. З підстав поновлення порушених трудових прав позивач змушений звернутися до суду.

Справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

У судове засідання позивач ОСОБА_2 не з'явився. 11 березня 2019 року подав заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує, проти винесення заочного рішення не заперечує.

Відповідач товариства з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля в судове засідання представника не направив. Правом подати відзив на позовну заяву впродовж всього періоду розгляду справи по суті відповідач не скористався. Про час, дату і місце розгляду справи повідомлявся у визначеному законом порядку. Причини неявки суду не відомі.

Третя особа Обухівська районна державна адміністрація Київської області у судове засідання представника не направила. Про час, дату і місце розгляду справи повідомлялася у визначеному законом порядку. Причини неявки суду не повідомлені.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що сторони по даній справі перебували у трудових відносинах.

Так, відповідно до рішення загальних зборів Учасників ТОВ Радекс-Трипілля від

02 березня 2008 року № 1 створено ТОВ Радекс-Трипілля та обрано ОСОБА_2 на посаду генерального директора.

Згідно із Статутом ТОВ Радекс-Трипілля , затвердженим рішенням загальних зборів Учасників 02 березня 2008 року протокол № 1 суб'єкт господарювання Радекс-Трипілля є підприємством, створеним у формі товариства з обмеженою відповідальністю.

Згідно із пунктами 7.1, 7.7 Статуту ТОВ Радекс-Трипілля вищим органом товариства є загальні збори Учасників. Виконавчим органом товариства є дирекція, яка складається із трьох членів.

Пунктом 7.7.5 Статуту передбачено, що дирекцією керує генеральний директор, який є членом дирекції.

27 листопада 2018 року ОСОБА_2 направив цінним листом до загальних зборів

ТОВ Радекс-Трипілля заяву про звільнення з роботи за власним бажанням з 14 грудня

2018 року.

Відповідно до наказу ТОВ Радекс-Трипілля № 01/2018 від 13 грудня 2018 року

ОСОБА_2 припинив виконання обов'язків генерального директора з 14 грудня 2018 року у зв'язку зі звільненням за власним бажанням з 14 грудня 2018 року згідно із частиною першою статті 38 КЗпП України.

ОСОБА_3 із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо товариства з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля , ідентифікаційний код юридичної особи: 35471439 від 10 січня 2019 року та 17 січня 2019 року вбачається, що керівником товариства значиться ОСОБА_2

За змістом частини першої статті 3 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, регулює законодавство про працю.

Статтею 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Згідно із частиною першою статті 62 Закону України Про господарські товариства у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор.

Членами виконавчого органу можуть бути також особи, які не є учасниками товариства.

Відповідно до частини першої статті 99 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.

Відповідно до статті 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю; кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Приписами статті 22 КЗпП України забороняється будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладені, зміні та припинені трудового договору.

Розглядаючи справи, пов'язані із застосуванням вищевказаної норми Конституції України, Конституційний Суд України у рішеннях від 07 липня 2004 року № 14-рп/2004, від

16 жовтня 2007 року № 8-рп/2007 та від 29 січня 2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене статтею 43 Конституції України право на працю Конституційний Суд України розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом. Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації.

Уповноважений на звільнення керівника орган відповідача проігнорував повідомлення позивача про звільнення і не розглянув по суті його заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконав покладені на нього Статутом обов'язків по створенню нового виконавчого органу (призначення керівника товариства).

Крім того, невнесення відповідачем відповідних змін про звільнення позивача із посади директора ТОВ Радекс-Трипілля до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань свідчить про порушення конституційного права щодо вільного вибору праці.

Згідно зі статтею 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.

Відповідно до частини першої статті 141 ЦПК України стягненню із відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі - 768 грн. 40 коп.

Керуючись статтями 141, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

в и р і ш и в:

Позов - задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_2 та товариством з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля з 14 грудня 2018 року на підставі частини першої статті 38 КЗпП України.

Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі - 768 (сімсот шістдесят вісім) грн.

40 коп.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_2 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 г, квартира 27; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1);

відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю Радекс-Трипілля (місцезнаходження: Київська область, Обухівський район, село Трипілля, вулиця Пушкіна, 23 а; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 35471439);

третя особа - Обухівська районна державна адміністрація Київської області (місцезнаходження: Київська область, місто Обухів, вулиця Малишка 10; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04054725);

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Позивачем рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя В.О.Василишин

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.03.2019
Оприлюднено21.03.2019
Номер документу80571915
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —361/394/19

Рішення від 11.03.2019

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 17.01.2019

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні