Справа № 420/5614/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Вовченко O.A.,
секретар судового засідання Іщенко С.О.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1 (згідно ордеру),
представника відповідачів - ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішень і зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 29 жовтня 2018 року надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА до Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить суд:
1) визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:
- № 630528/36190609 від 04.04.2018 р. щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 4 від 12.07.2017 р. на суму 1587200 грн.;
- № 627438/36190609 від 03.04.2018 р. щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 12 від 24.07.2017 р. на суму 341 000 грн.;
- № 627437/36190609 від 03.04.2018 р. про відмову товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 8 від 19.07.2017 р. на суму 566400 грн.;
- № 636974/36190609 від 06.04.2018 р. щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 23 від 31.07.2017 р. на суму 200000 грн.;
- № 637024/36190609 від 06.04.2018 р. щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 14 від 18.08.2017р.на суму 200000 грн.;
- № 636976/36190609 від 06.04.2018 р. щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ЄДРПОУ 36190609) в реєстрації податкової накладної № 10 від 08.08.2017 р. на суму 406000 грн.;
2) зобов'язати Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ: 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- податкову накладну № 4 від 12.07.2017 р. на суму 1587200 грн.;
- податкову накладну № 12 від 24.07.2017 р. на суму 341000 грн.;
- податкову накладну № 8 від 19.07.2017 р. на суму 566400 грн.;
- податкову накладну № 23 від 31.07.2017 р. на суму 200000 грн.;
- податкову накладну № 14 від 18.08.2017 р. на суму 200000 грн.;
- податкову накладну № 10 від 08.08.2017 р. на суму 406000 грн.
Ухвалою суду від 05 листопада 2018 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА до Державної фіскальної служби України залишено без руху, надано 5-денний термін на усунення недоліків позову та вказано, що недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів, визначених судом, а також доказів доплати судового збору у розмірі 3524,00 грн. (з копією відповідачу).
15 листопада 2018 року ухвалою суду продовжено товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА строк для усунення недоліків позовної заяви, надано 5-денний строк на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.
03 грудня 2018 року ухвалою суду продовжено товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА строк для усунення недоліків позовної заяви, надано 10-денний строк на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.
Ухвалою суду від 11 грудня 2018 року продовжено товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА строк для усунення недоліків позовної заяви, надано 10-денний строк на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.
26 грудня 2018 року ухвалою суду прийнято до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА , відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження з викликом учасників процесу, призначено підготовче засідання.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 12.07.2017 р. між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА та ПСП Колос укладено договір поставки № 21/18, відповідно до умов якого, на користь останнього було здійснено поставку сульфат амонію гранульованого на загальну суму 1906500 гривень. На виконання вимог п. 1 ст. 201 ПК України ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА склало в електронній формі та направило до ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 12.07.2017 р. на суму 1587200,00 грн. та податкову накладну № 12 від 24.07.2017 р. на суму 341000,00 грн., однак 31.07.2018 року реєстрацію вказаних податкових накладних було зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 ГОС України у зв'язку з тим, що податкові накладні відповідали критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/PK в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567, а саме: за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3102. У позовній заяві зазначено, що 27.03.2018 року та 28.03.2018 року ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА направило до ДФС повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/PK з відповідними поясненнями та документами, однак, за результатами розгляду поданих ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА документів Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних, або відмову в такій реєстрації своїми рішеннями № 630528/36190609 від 04.04.2018 р. та № 627438/36190609 від 03.04.2018 р. відмовила в реєстрації вищезазначених податкових накладних. 19.07.2017 р. між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА та СГК Жатва укладено договір поставки № 21/23, відповідно до умов якого, на користь останнього було здійснено поставку добрива азотно-фосфорно-калійного 15-15-15-(біг-бег) на загальну суму 601800 грн. На виконання вимог п. 1 ст. 201 ПК України ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА склало в електронній формі та направило ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 8 від 19.07.2017 р. на суму 566400,00 грн. та податкову накладну № 14 від 25.07.2017 р. на суму 35400,00 грн., однак 11.08.2017 р. на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України ДФС України зупинила реєстрацію накладної № 8 від 19.07.2017 р. у зв'язку з тим, що податкова накладна відповідала критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/PK в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567, а саме: за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. В той, зазначено у позові, податкову накладну № 14 від 25.07.2017 р. було зареєстровано. Як зазначає позивач, 27.03.2018 р. ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА направило до ДФС повідомлення № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по відмовленим ПН/PK з відповідними поясненнями та документами, однак, 03.04.2018 року комісією ДФС було прийнято рішення №627437/36190609, яким відмовлено в реєстрації накладної № 8 від 19.07.2017 р. 31.07.2017 р. між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА та СВК Долинське укладено договір поставки № 21/26, відповідно до умов якого, на користь останнього було здійснено поставку добрива азотно-фосфорно-калійне 15-15-15-(біг-бег) на загальну суму 450560,00 грн. На виконання вимог п. 1 ст. 201 ПК України ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА склало в електронній формі та направило ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 23 від 31.07.2017 р. на суму 200000,00 грн., № 14 від 18.08.2017 р. на суму 200000,00 грн. та податкову накладну № 9 від 20.12.2017 р. на суму 50560,00 грн., однак, 15.08.2017 року на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України ДФС України зупинила реєстрацію податкових накладних № 23 від 31.07.2017р. та № 14 від 18.08.2017 р. у зв'язку з тим, що податкові накладні відповідали критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567, а саме: за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. При цьому, зазначено позивачем, податкову накладну № 9 від 20.12.2017 р. було зареєстровано. Як вказує позивач, 02.04.2018 р. ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА направило до ДФС повідомлення № 4 та № 5 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по відмовленим ПН/РК з відповідними поясненнями та документами, однак, рішеннями Комісії ДФС № 637024/36190609 та № 636974/36190609 від 06.04.2018 р. відмовлено в реєстрації вищезазначених податкових накладних. 31.07.2017 р. між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА та ТОВ Нісо-Агро укладено договір поставки № 21/25, відповідно до умов якого на користь останнього було здійснено поставку добрива змішаного сухого марки NPK33:1:1 (біг-бег) на загальну суму 406000,00 грн. На виконання вимог п. 1 ст. 201 ПК України ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА склало в електронній формі та направило ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 10 від 08.08.2017 р. на суму 406000,00 грн., однак, 31.08.2017 р. на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України ДФС України зупинено реєстрацію зазначеної податкової накладної у зв'язку з тим, що податкова накладна відповідала критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567, а саме: за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. Як вказує позивач, 02.04.2018 р. ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА направило до ДФС повідомлення № 6 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по відмовленим ПН/РК з відповідними поясненнями та документами, однак, 06.04.2018 року Комісія ДФС прийняла рішення № 636976/36190609, яким ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 08.08.2017 р. на суму 406000,00 грн. Нормативно обґрунтовуючи доводи позовної заяви положеннями п.201.6 ст.201 Податкового кодексу України, п.п.2,6,14 Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 117, позивач зазначає, що усі з визначених п.14 вказаного Порядку документів, які складалися за участю позивача, якими підтверджується реальність операцій з придбання/постачання товарів контрагентам по незареєстрованим податковим накладним, були надані в розпорядження відповідача разом з письмовими поясненнями у встановленому чинним законодавством порядку, зокрема: договори, товаросупровідні, розрахункові документи, як на придбання так і на постачання товарів. В оскаржуваних рішеннях в якості підстави для відмови в реєстрації податкових накладних, зазначено надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та\або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. При цьому, не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства, з якими саме порушеннями, яких документів бракує.
11 січня 2019 року за вх. №1002/19 через канцелярію суду від представника ДФС України надійшов відзив на позову заяву (а.с.185-197), у якому зазначено, що ДФС України не погоджується із доводами позивача, з огляду на наступне. ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкові накладні № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, №8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.07.2017 року, № 10 від 08.08.2017 року. За отриманими квитанціями з єдиного вікна приймання звітності ДФС України, підприємству повідомлено, що реєстрація відповідних податкових накладних зупинена у зв'язку із відповідністю податкових накладних вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Надалі платник податку направив засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, №8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.07.2017 року, № 10 від 08.08.2017 року, однак, за рішенням комісії Головного управління ДФС в Одеській області № 630528/36190609 від 04.04.2018 р., № 627438/36190609 від 03.04.2018 р., № 627437/36190609 від 03.04.2018 р., № 636974/36190609 від 06.04.2018 р., № 637024/36190609 від 06.04.2018 р., № 636976/36190609 від 06.04.2018 р. платнику відмовлено в реєстрації податкових накладних. Посилаючись на положення п.200.16 ст.200 Податкового кодексу України, Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні від 21.12.2016 року №1797-VIII, п.12, п.14, п.19, п.23 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №117 представник відповідачів вказує, що в рішеннях комісії було чітко зазначено, що надані платником копії документів складенні з порушенням законодавства, а саме в платіжних дорученнях № 144 від 24.07.2017 р., № 87 від 25.07.2017 р., № 85 від 20.07.2017 р., № 31 від 25.07.2017 р., № 38 від 31.07.2017 р., № 547 від 31.07.2017р., №551 від 18.08.2017 р., № 142 від 08.08.2017 р., №115 від 19.07.2017 р., № 137 від 14.02.2018 р., №151 від 13.03.2018 р. відсутня дата отримання документу банком. З огляду на це, комісією ГУ ДФС в Одеській області було винесено рішення № 30528/36190609 від 04.04.2018 р., №627438/36190607 від 03.04.2018 р., №627437/36190609 від 03.04.2018 р., №636974/36190609 від 06.04.2018р., №637024/36190609 від 06.04.2018 р., №636976/36190609 від 06.04.2018 р. про відмову в реєстрації податкових накладних. Спірні про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є повністю обґрунтованим.
Враховуючи викладене, представник ДФС України у задоволенні позовних вимог просить відмовити у повному обсязі.
12 лютого 2019 року у судовому засіданні усною ухвалою, внесеною до протоколу судового засідання, залучено до участі у справі в якості відповідача ОСОБА_3 управління ДФС в Одеській області.
Ухвалою суду від 12 лютого 2018 року визначено розгляд справи №420/5614/18 за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії почати спочатку за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
20 лютого 2019 року за вх. №6282/19 через канцелярію суду від представника ГУ ДФС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву з доказами направлення його копії на адресу позивача (а.с.215-218). Суд зазначає, що доводи та обґрунтування вказаного відзиву, наданого ГУ ДФС в Одеській області є ідентичними доводам та обґрунтуванням відзиві, який раніше було надано ДФС України.
Ухвалою суду від 26.02.2019 року судом закрито підготовче провадження по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії та призначено справу №420/5614/18 до судового розгляду по суті на 11 березня 2019 року на 16:00 год.
У судовому засіданні 11.03.2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідачів у судовому засіданні у задоволенні позовних вимог просив відмовити у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги та докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (ідентифікаційний код юридичної особи 36190609) зареєстровано як юридична особа 03.09.2009 року та з 08.09.2009 року взято на податковий облік (а.с.12-15), з 01.11.2014 року є платником податку на додану вартість (а.с.23).
Відповідно до частини першої статті 3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Згідно з пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами економічної діяльності товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА за КВЕД є: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; 10.11 Виробництво м'яса; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (основний); 46.23 Оптова торгівля живими тваринами; 46.24 Оптова торгівля шкірсировиною, шкурами та шкірою; 46.61 Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткованням; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 33.15 Ремонт і технічне обслуговування суден і човнів.
Як вбачається з матеріалів справи, 12 липня 2017 року між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (постачальник) та ПСП Колос (покупець) було укладено договір поставки № 21/18 (а.с.36-37), згідно п. 1.1. якого постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця товар згідно рахунків, які є невід'ємною частиною даного договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його на умовах цього договору.
На підтвердження реальності умов даного договору позивач надав: видаткові накладні №РН-0000069 від 24.07.2017 року, №РН-000068 від 24.07.2017 року, №РН-000067 від 24.07.2017 року, №РН-000066 від 24.07.2017 року, №РН-000065 від 24.07.2017 року, №РН-000064 від 25.07.2017 року, №РН-0000063 від 25.07.2017 року, №РН-0000062 від 25.07.2017 року, №РН-000061 від 25.07.2017 року (а.с.38-46), платіжне доручення №209 від 12.07.2017 року, платіжне доручення №144 від 24.07.2017 року (а.с.47-48), розрахунок-фактуру №СФ-000041 від 12.07.2017 року (а.с.49), товарно-транспортні накладні №65 від 24.07.2017 року, №66 від 24.07.2017 року, №67 від 24.07.2017 року, №68 від 24.07.2017 року, №69 від 24.07.2017 року, №64 від 25.07.2017 року, №63 від 25.07.2017 року, №62 від 24.07.2017 року, №61 від 24.07.2017 року (а.с.50-58), довіреність, видану ПСП Колос серії 12ААЄ №357448 від 20.07.2017 року (а.с.59).
Позивачем на адресу ПСП Колос виписано податкову накладну №4 від 12.07.2017 року (а.с.24), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.25), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №4 від 12.07.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3102. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
28 березня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.26-27), а саме щодо податкової накладної №4 від 12.07.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 28.03.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.28).
Так, як вбачається із наданих відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем з придбаний у ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати ПСП Колос за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №630528/36190609 від 04 квітня 2018 року (а.с.29, 148) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №4 від 12.07.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Також, судом встановлено, що позивачем на адресу ПСП Колос виписано податкову накладну №12 від 24.07.2017 року (а.с.30), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.31), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №12 від 24.07.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3102. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
27 березня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №3 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.32-33), а саме щодо податкової накладної №12 від 24.07.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 27.03.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.34).
Так, як вбачається із наданих відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем за придбаний у ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати ПСП Колос за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №627438/36190619 від 03 квітня 2018 року (а.с.35, 149) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №12 від 24.07.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Згідно вказаних накладних, ПСП Колос було придбано у позивача сульфат амонію гранульованого.
Як вбачається з матеріалів справи, 19 липня 2017 року між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (постачальник) та сільськогосподарський кооператив Жатва (покупець) було укладено договір поставки № 21/23 (а.с.75-76), згідно п. 1.1. якого постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця товар згідно рахунків, які є невід'ємною частиною даного договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його на умовах цього договору.
На підтвердження реальності умов даного договору позивач надав: видаткові накладні №РН-0000070 від 31.07.2017 року, №РН-000072 від 31.07.2017 року, (а.с.77-78), платіжне доручення №115від 19.07.2017 року(а.с.81), розрахунок-фактуру №СФ-0000082 від 19.07.2017 року (а.с.79), товарно-транспортні накладні №70 від 31.07.2017 року, №72 від 31.07.2017 року, (а.с.82-83), довіреність, видану сільськогосподарським кооперативом Жатва №23 від 25.07.2017 року (а.с.81).
Позивачем на адресу сільськогосподарського кооперативу Жатва виписано податкову накладну №8 від 19.07.2017 року (а.с.68), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.69), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №8 від 19.07.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
27 березня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.70-71), а саме щодо податкової накладної №8 від 19.07.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 27.03.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.72).
Так, як вбачається із наданої відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем за придбаний ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати сільськогосподарським кооперативом Жатва за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №627437/36190609 від 03 квітня 2018 року (а.с.73, 150) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №8 від 19.07.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Також, судом встановлено, що позивачем на адресу сільськогосподарського кооперативу Жатва виписано податкову накладну №14 від 25.07.2017 року (а.с.74), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та яка, як стверджує позивач, зареєстрована ДФС України
Згідно вказаних накладних, сільськогосподарським кооперативом Жатва було придбано у позивача добриво азотно-фосфорно-калійне комплексне марки 15-15-15.
Як вбачається з матеріалів справи, 31 липня 2017 року між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (постачальник) та СВК Долинське (покупець) було укладено договір поставки № 21/26 (а.с.101-102), згідно п. 1.1. якого постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця товар згідно рахунків, які є невід'ємною частиною даного договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його на умовах цього договору.
На підтвердження реальності умов даного договору позивач надав: видаткові накладні №РН-0000094 від 05.08.2017 року, №РН-0000102 від 18.08.2017 року, №РН-0000157 від 20.12.2017 року, (а.с.104-106), платіжне доручення №547 від 31.07.2017 року, платіжне доручення №551 від 18.08.2017 року (а.с.112-113), розрахунок-фактуру №СФ-0000095 від 31.07.2017 року (а.с.103), товарно-транспортні накладні №94 від 05.08.2017 року, №102 від 18.08.2017 року, №157 від 20.12.2017 року (а.с.107-109), довіреності, видані СВК Долинське №10 від 05.08.2017 року, №32 від 18.12.2017 року(а.с.110-111).
Позивачем на адресу СВК Долинське виписано податкову накладну №23 від 31.07.2017 року (а.с.89), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.90), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №23 від 31.07.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
02 квітня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №4 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.91-92), а саме щодо податкової накладної №23 від 31.07.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 27.03.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.72).
Так, як вбачається із наданої відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем за придбаний у ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати СВК Долинське за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №636974/36190609 від 06 квітня 2018 року (а.с.73, 151) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №23 від 31.07.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Також, судом встановлено, що позивачем на адресу СВК Долинське виписано податкову накладну №14 від 18.07.2017 року (а.с.94), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.95), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №14 від 18.07.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
02 квітня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №5 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.96-97), а саме щодо податкової накладної №14 від 18.08.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 02.04.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.98).
Так, як вбачається із наданої відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем оплати за придбаний у ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати СВК Долинське за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №637024/36190609 від 06 квітня 2018 року (а.с.99, 152) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №14 від 18.07.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Також, судом встановлено, що позивачем на адресу СВК Долинське виписано податкову накладну №9 від 20.12.2017 року (а.с.100), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та яка, як стверджує позивач, зареєстрована ДФС України.
Згідно вказаних накладних, СВК Долинське було придбано у позивача добриво азотно-фосфорно-калійне комплексне марки 15-15-15.
Як вбачається з матеріалів справи, 31 липня 2017 року між ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (постачальник) та ТОВ Нісо-Агро (покупець) було укладено договір поставки № 21/25 (а.с.125-126), згідно п. 1.1. якого постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця товар згідно рахунків, які є невід'ємною частиною даного договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його на умовах цього договору.
На підтвердження реальності умов даного договору позивач надав: видаткові накладні №РН-0000100 від 08.08.2017 року, №РН-0000101від 08.08.2017 року, (а.с.128-129), платіжне доручення №142 від 08.08.2017 року (а.с.132), платіжне доручення №143 від 08.08.2017 року (а.с.133),розрахунок-фактуру №СФ-0000105 від 31.07.2017 року (а.с.127), товарно-транспортні накладні №100 від 08.08.2017 року, №101 від 08.08.2017 року, (а.с.130-131), довіреність, видану ТОВ Нісо-Агро №12 від 31.07.2017 року (а.с.81).
Позивачем на адресу ТОВ Нісо-Агро виписано податкову накладну №10 від 08.08.2017 року (а.с.119), направлену на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем отримано квитанцію з єдиного вікна подання електронної звітності (а.с.120), у якому підприємству було повідомлено, що реєстрацію податкової накладної №10 від 08.08.2017 року зупинено. Також у квитанції вказано наступне: Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3105. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу .
02 квітня 2018 року позивачем направлено до ДФС повідомлення №6 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена (а.с.121-122), а саме щодо податкової накладної №10 від 08.08.2017 року.
Згідно квитанції №1 від 04.04.2018 року вказане повідомлення збережено на центральному рівні (а.с.123).
Так, як вбачається із наданої відповідачами роздруківок з аналітичної системи податковий блок, до вказаного повідомлення позивачем додано: повідомлення, платіжне доручення про здійснення оплати позивачем за придбаний у ТОВ Триглав Логістікс товар, платіжне доручення про здійснення оплати ТОВ Нісо-Агро за придбаний у позивача товар.
Комісією Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення №636976/36190609 від 06 квітня 2018 року (а.с.124, 153) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №10 від 08.08.2017 року з підстав надання платником податку копій документів з порушенням законодавства.
Згідно вказаних накладних, ТОВ Нісо-Агро було придбано у позивача добриво змішане сухе марки NPK.
На підтвердження наявності у ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА товару, який було реалізовано ПСП Колос , сільськогосподарського кооперативу Жатва , ТОВ Нісо-Агро , СВК Долинське позивачем надано до суду:
- договір поставки №18121 від 18.12.2016 року, укладений між ТОВ Триглав Логистикс (постачальник) та ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (покупець) за умовами якого постачальник зобов'язується поставити покупцеві мінеральні добрива, а покупець зобов'язується прийняти і оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим договором (а.с.60);
- рахунок на оплату №39 від 13.07.2017 року, накладну, видаткову накладну №62 від 24.07.2017 року, податкову накладну №10 від 13.07.2017 року, податкову накладну №15 від 24.07.2017 року, платіжні доручення №31 від 13.07.2017 року та №87 від 25.07.2017 року (а.с.61-66), які складені на виконання умов договору поставки №18121 від 18.12.2016 року та згідно яких позивачем було придбано у ТОВ Триглав Логистикс сульфат амонію гранульованого.
- рахунок на оплату №41 від 20.07.2017 року, накладну, видаткову накладну №72 від 31.07.2017 року, податкову накладну №16 від 23.07.2017 року, податкову накладну №13 від 20.07.2017 року, які складені на виконання умов договору поставки №18121 від 18.12.2016 року та згідно яких позивачем було придбано у ТОВ Триглав Логистикс добриво азотно-фосфорно-калійне комплексне марки 15-15-15 (84-88).
- рахунок на оплату №46 від 31.07.2017 року, накладну, видаткову накладну №66 від 24.07.2017 року, податкову накладну №20 від 24.07.2017 року, платіжне доручення №38 від 31.07.2017 року, які складені на виконання умов договору поставки №18121 від 18.12.2016 року та згідно яких позивачем було придбано у ТОВ Триглав Логистикс добриво азотно-фосфорно-калійне комплексне марки 15-15-15 (а.с.114-118).
- рахунок на оплату №52 від 01.08.2017 року, накладну, видаткову накладну №74 від 01.08.2017 року, податкову накладну від 01.08.2017 року, які складені на виконання умов договору поставки №18121 від 18.12.2016 року та згідно яких позивачем було придбано у ТОВ ТриглавЛогистикс добриво змішане сухе марки NPK. (а.с.135-138).
Не погодившись з вищевказаними рішеннями комісії Головного управління ДФС в Одеській області про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII, внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.
Положеннями п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
На виконання вказаних вище норм законодавства позивачем сформовано податкові накладні № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, № 8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.08.2017 року, № 10 від 08.08.2017 року та надіслано їх до ЄРПН.
Проте, реєстрація цих податкових накладних була зупинена з посиланням на те, що вони відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 року, а в подальшому - у її реєстрації відмовлено.
Згідно п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент формування податкових накладних) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до пп.201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
За приписами п. 74.2, п. 74.3 ст. 74 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений в Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до п. 2 Порядку №1246 (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних) податкова накладна, це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246 (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п. 13 Порядку №1246 (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Зі змісту квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН по податковим накладним товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, № 8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.08.2017 року, № 10 від 08.08.2017 року вбачається, що реєстрація податкових накладних зупинена контролюючим органом відповідно до п.201.16 ст.201 КАС України та контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №752/30620 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідності до п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), він містить у собі визначення двох різних критеріїв:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Отже, приписами п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 визначено декілька критеріїв оцінки ступеня ризиків.
Таким чином, фіскальний орган був зобов'язаний у квитанціях чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків.
Суд дійшов висновку, що контролюючим органом порушено норми підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), оскільки ним не зазначено у квитанціях конкретного чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Визначення фіскальним органом у квитанціях конкретного критерію ризику прямо впливає на можливість надання в подальшому платником податків відповідних документів, перелік яких міститься у Наказі №567 Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .
Відповідачем до суду також не надано жодних доказів на підтвердження висновку щодо невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах.
В пункті 1 Наказу №567 (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних) зазначено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу зазначеної норми Наказу №567 слідує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків у квитанції.
Відповідно до п.п.201.16.2, п.п.201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (п.п. 201.16.3).
Зі змісту наявних у матеріалах справи квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН по податковим накладним товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, № 8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.08.2017 року, № 10 від 08.08.2017 року вбачається, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. в пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.
Таким чином, у зазначених квитанціях відповідачем в порушення п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент зупинення реєстрації податкових накладних), не вказано ані конкретного виду критерію оцінки ступеня ризику (пункт 6 Критеріїв містить визначення двох різних критеріїв), ані конкретного переліку документів, вичерпний перелік яких встановлений Наказом №567 (пункт 1 Вичерпного переліку документів містить два різні переліки, в залежності від визначеного ступеня ризику).
21 лютого 2018 року постановою Кабінету Міністрів України №17 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , яка набрала чинності 22.03.2018 року затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , 2Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п.16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних).
Як вбачається з рішень№630528/36190609 від 04.04.2018 року, №627438/36190609 від 03.04.2018 року, №627437/36190609 від 03.04.2018 року, №636974/36190609 від 06.04.2018 року, №637024/36190609 від 06.04.2018 року, №636976/36190609 від 06.04.2018 року, підставою їх прийняття є надання платником податку документів, які складені з порушенням законодавства.
При цьому, в графі додаткова інформація (зазначити конкретні документи) відомості відсутні.
Згідно п.21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Незважаючи на надані позивачем пояснення та документи, відповідачем ГУ ДФС в Одеській області було прийнято спірні рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Водночас, з детального аналізу прийнятих відповідачем ГУ ДФС в Одеській області рішень №630528/36190609 від 04.04.2018 року, №627438/36190609 від 03.04.2018 року, №627437/36190609 від 03.04.2018 року, №636974/36190609 від 06.04.2018 року, №637024/36190609 від 06.04.2018 року, №636976/36190609 від 06.04.2018 року вбачається, що вони не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття таких рішень, а лише містять загальну фразу про те, що причиною їх прийняття є: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Крім того, у рішеннях №630528/36190609 від 04.04.2018 року, №627438/36190609 від 03.04.2018 року, №627437/36190609 від 03.04.2018 року, №636974/36190609 від 06.04.2018 року, №637024/36190609 від 06.04.2018 року, №636976/36190609 від 06.04.2018 року не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Отже, оскаржувані рішення не містять конкретної інформації про причини та підстав їх прийняття, а саме інформації про те, які саме первинні документи, що були надані позивачем, складені з порушенням законодавства.
Згідно ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Щодо аналізу господарських операцій товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА з його контрагентами, то в даній справі суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Таким чином, оскаржувані рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області є необґрунтованими, не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, що породжує їх неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч.2 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд приходить до висновку, що первісна вимога позивача про визнання протиправними та скасування оскаржуваних рішень є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Вирішуючи позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА про зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може, в тому числі, прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Приписами КАС України передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов'язувати суб'єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.
Згідно п.20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341), у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
З огляду на висновок суду щодо протиправності рішень комісії Головного управління ДФС в Одеській області №630528/36190609 від 04.04.2018 року, №627438/36190609 від 03.04.2018 року, №627437/36190609 від 03.04.2018 року, №636974/36190609 від 06.04.2018 року, №637024/36190609 від 06.04.2018 року, №636976/36190609 від 06.04.2018 року, а також те, що вказаними рішеннями порушено право позивача на отримання податкового кредиту, суд вважає за необхідне задовольнити вказану вимогу позивача та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 4 від 12.07.2017 року, № 12 від 24.07.2017 року, № 8 від 19.07.2017 року, № 23 від 31.07.2017 року, № 14 від 18.08.2017 року та № 10 від 08.08.2017 року.
Таким чином, з огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 10572,00 грн., згідно платіжних доручень №107 від 09 жовтня 2018 року та №108 від 08 листопада 2018 року за шість вимог немайнового характеру (а.с.5, 147).
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення солідарно з Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА судовий збір у розмірі 10572,00 грн., сплачений згідно платіжних доручень №107 від 09 жовтня 2018 року та №108 від 08 листопада 2018 року.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №630528/36190609 від 04.04.2018 року щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 4 від 12.07.2017 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №627438/36190609 від 03.04.2018 року щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 12 від 24.07.2017 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №627437/36190609 від 03.04.2018 року про відмову товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 8 від 19.07.2017 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №636974/36190609 від 06.04.2018 року щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 23 від 31.07.2017 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №637024/36190609 від 06.04.2018 року щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 14 від 18.08.2017 року.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №636976/36190609 від 06.04.2018 року щодо відмови товариству з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА в реєстрації податкової накладної № 10 від 08.08.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 12.07.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 12 від 24.07.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 8 від 19.07.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 23 від 31.07.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 14 від 18.08.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 10 від 08.08.2017 року.
Стягнути солідарно з Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА. судовий збір у розмірі 10572,00 грн., сплачений згідно платіжних доручень №107 від 09 жовтня 2018 року та №108 від 08 листопада 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю АЛЛЕХТОН-УКРАЇНА (вул.Нахімова, буд.296, м.Ізмаїл, Одеська обл., 68600, код ЄДРПОУ 36190609).
Відповідачі:
- Державна фіскальна служба України (Львівська площа, 8, м.Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197);
- ОСОБА_3 управління ДФС в Одеській області (вул.Семінарська 5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 3938646).
Повний текст рішення складено та підписано 19.03.2019 року.
Суддя О.А. Вовченко
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2019 |
Оприлюднено | 21.03.2019 |
Номер документу | 80573520 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Вовченко О. А.