УХВАЛА
20 березня 2019 року
Київ
справа №825/2346/18
провадження №К/9901/6712/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Смоковича М. І.,
суддів: Бевзенка В. М., Данилевич Н. А.,
перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, третя особа - Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, про визнання протиправним та скасування рішення зборів суддів,
в с т а н о в и в :
З ухвалених у цій справі судових рішень убачається, що позивач, звернувся до суду з позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення зборів суддів Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 07 травня 2018 року (протокол № 02) про висловлення недовіри керівнику апарату Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду 11 жовтня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року, у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з указаними судовими рішеннями позивач оскаржила їх в касаційному порядку.
11 березня 2019 року зазначена скарга надійшла до суду касаційної інстанції.
Скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
Крім цього, у касаційній скарзі порушено клопотання про зупинення дії оскаржуваних судових рішень до закінчення перегляду в касаційному порядку.
Згідно з частиною першою статті 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Отже, виходячи зі змісту наведеної процесуальної норми, зупинення дії оскаржуваних судових рішень можливе лише за наявності для цього поважних причин й, при цьому, є правом, а не обов'язком суду касаційної інстанції, а також стосується рішень, які хоча і не передбачають можливості їх примусового виконання, однак зумовлюють настання юридично значимих наслідків для учасників справи та здійснюють вплив на права та обов'язки останніх.
Втім, клопотання позивача задоволенню не підлягає, оскільки не містить мотивів, які в розумінні наведених законодавчих приписів можуть слугувати підставою для зупинення дії оскаржуваних судових рішень, якими, до того ж, у задоволенні позову відмовлено.
Керуючись статтями 329-332, 334, 335, 338, 340, 375 КАС України,
у х в а л и в :
Відкрити касаційне провадження за скаргою ОСОБА_1 на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року у справі № 825/2346/18.
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення дії рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2018 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року, у справі № 825/2346/18.
Витребувати з Чернігівського окружного адміністративного суду справу № 825/2346/18 за позовом ОСОБА_1 до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, третя особа - Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, про визнання протиправним та скасування рішення зборів суддів.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Встановити десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Роз'яснити, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін чи доповнень. У разі доповнення чи зміни касаційної скарги особа, яка подала касаційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до касаційної скарги іншим учасникам справи, інакше суд не враховує такі доповнення чи зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач М. І. Смокович
Судді В. М. Бевзенко
Н. А. Данилевич
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 21.03.2019 |
Номер документу | 80580627 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Смокович М.І.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні