КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 625/131/19

Провадження № 1-кс/625/105/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.03.2019 року с. Різуненкове

Слідчий суддя Коломацького районного суду Харківської області Лосєв Д.К. за участю секретаря Калюжної Л.Д., слідчого Гриценка О.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 про проведення вже проведеного огляду 12.03.2019 слідчим СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 огляду місця події, який був проведений за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21 у рамках кримінального провадження № 12019220750000029 від 12.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Засобами поштового зв'язку від слідчого СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 до Коломацького районного суду Харківської області надійшло клопотання про проведення вже проведеного, 12.03.2019 огляду місця події, який був проведений за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21 в ході якого було виявлено та вилучено наступні предмети: сокиру металеву із дерев'яною рукояткою, довжина рукоятки 51 см., розмір сокири 20 см. Х 14,5 см., на якій маються сліди бурого кольору, яка була виявлена біля порогу будинку та вилучена в паперовий коробок (об'єкт № 1); змив із пластикового вимикача в кухні будинку (об'єкт № 2), який поміщено в паперовий конверт; хустка білого кольору із слідами бурого кольору, яка виявлена у кухні на підлозі (об'єкт № 3) та поміщена у паперовий конверт; змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука який поміщено до паперового конверту(об'єкт № 4); змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля плити який поміщено до паперового конверту(об'єкт № 5); рукавиці чорного кольору із гумою жовтого кольору, виявлені біля плити в кухні будинку на купі дров із плямами речовини бурого кольору, які поміщено до паперового конверту (об'єкт № 6); змиви з дверей паркану домоволодіння, а саме: нашарування бурого кольору, які поміщено до паперового конверту (об'єкт № 7); хустку різнокольорову синтетичну, виявлену на купі дров в кухні будинку перед пічкою, на якій мається пляма бурого кольору, розміром 12х2 сантиметрів (об'єкт № 8), яку поміщено до паперового конверту; піджак сірого кольору, на якому мається речовина бурого кольору, який виявлений в кухні біля ліжка (об'єкт № 9), який поміщений до паперової коробки; фрагменти дерев'яних сухих гілок, виявлених на підлозі біля пічки в кухні будинку на яких маються сліди бурого, в кількості 7 штук (об'єкт №10), які поміщені до паперового коробка, вказані предмети були опечатані бірками із підписами понятих та учасників та вилучені до Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області, також слідий зазначає, що під час огляду місця події застосовувалися технічні засоби - Panasonic HC - V260.

Крім того, у своєму клопотанні слідчий також зазначає, що під час огляду місця події в будинку на вхідних дверях до літньої кухні із внутрішньої сторони виявлено сліди папілярних візерунків на трьої відрізках липкої стрічки типу скотч та слід матеріалу на одному відрізку типу скотч.

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що 12.03.2019 близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за деревяну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

За вказаним фактом, слідчим відділенням Коломацького ВП було розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, відомості про що були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220750000029 від 12.03.2019.

Як також зазначає слідчий у своєму клопотанні допитаний ним у якості свідка ОСОБА_4 повідомив, що 12.03.2019 близько 15:00 години він знаходився неподалік від дому своєї тещі - ОСОБА_3, яка мешкає за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел.. Коломак, вул. Видна, 21 та почув, як на території її домоволодіння гучно гавкають собаки та пішов до останньої з молотком в руках. Коли він зайшов у двір домоволодіння ОСОБА_3 то побачив, що собаки закриті у будці, зайшовши у будинок побачив якісь пакети, потім він вирішив зайти до літньої кухні, де бочав ОСОБА_2, який був з сокирою в руках, який побачивши свідка та пішов на нього у напад з сокирою. Свідок також пояснив, що він відмахувався від ОСОБА_2 молотком, але все одно отримав декілька порізів на пальцях та на руці, а через деякий час зміг вибратися з вказаного домоволодіння та звернувся до поліції.

Як вбачається з наданого клопотання та додатків до нього, що в провадженні СВ Коломацького ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12019220750000029 від 12 березня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, ст. 15, ч. 1 ст. 15 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що що 12.03.2019 близько 16:00 годині ОСОБА_2 через незачинені двері зайшов до домоволодіння за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21, де побачив власницю вказаного домоволодіння та вважаючи, що остання може повідомити про дану подію до правоохоронних органів, з метою уникнення кримінальної відповідальності, діючи умисно, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер та наслідки своїх дій, свідомо допускаючи їх настання, взяв у праву руку сокиру, що знаходилась у даному домоволодіння за деревяну рукоятку та обухом сокири наніс близько 8 ударів у голову ОСОБА_3, внаслідок чого остання відповідно до медичної карти стаціонарного хворого за № 944 отримала відкриту гостру черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом потиличної кістки з права, множинні рублено-рвані рани голови, пара орбітальні гематоми та травматичний шок 2 ступеню. Таким чином виконавши усі дії, які вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від його волі.

Слідчий суддя, вислухавши слідчого Гриценка О.О.., розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи матеріалів кримінального провадження вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно ч. 3ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням з прокурором зобов'язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутись з клопотанням до слідчого судді.

Відповідно до положень Конституції України- ніхто не має права проникнути до житла та іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як за вмотивованим рішенням суду та інших законодавчих актів, що забезпечують право особи на недоторканість її володіння.

Відповідно до ч. 1ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Відповідно до ч. 5ст. 237 ЦПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження та речей, вилучених з обігу.

Частиною 2ст. 237 КПК України передбачено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Європейська конвенція про захист прав людини і основних свобод предявляє досить високі вимоги для такого обмеження прав, як проведення обшуку. Відповідно до п. 2 ст. 8 Конвенції не допускається втручання з боку державних органів у здійснення права на недоторканність житла, за винятком втручання, передбаченого законом і необхідного в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки і суспільного спокою, економічного благополуччя країни, з метою запобігання безладу чи злочинів, для охорони здоров'я, моральності чи захисту прав і свобод інших осіб.

Прокурором доведено, що є обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підставою для застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, цей захід повністю виправдовується потребою досудового розслідування, оскільки предмети які можливо виявити та вилучити в ході виконання даної слідчої дії, які можуть бути речовими доказами по справі, мають доказове значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Несвоєчасні дії, направлені на добування цієї інформації, можуть призвести до того, що вона буде втрачена і встановити істину буде неможливо, що залишить злочинні діяння правопорушника непокараними. Тому слідчий суддя враховує, що доцільною процесуальною дією, яка може бути ефективною для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, є проведення огляду за місцем мешкання ОСОБА_3 оскільки основною доказовою базою по даному виду кримінальних правопорушень є саме речові докази, які можуть бути виявлені та вилучені саме в ході проведення неочікуваних процесуальних дій, якою являється саме огляд.

Слідчий суддя розглядає дане клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

У зв'язку з вищевикладеним органом досудового слідства доведено, що єдиною доцільною процесуальною дією, яка може бути ефективною для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, є проведення огляду за вказаним місцем, та речі вилучені в ході огляду можуть бути доказовою базою по даному кримінальному провадженні, а тому клопотання підлягає задоволенню

Керуючись ст.ст. 2, 7, 98, 132, 234, 237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 про проведення вже проведеного огляду 12.03.2019 слідчим СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 огляду місця події, який був проведений за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21 у рамках кримінального провадження №12019220750000029 від 12.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення вже проведеного огляду місця події слідчим СВ Валківського ВП Коломацького ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, 12.03.2019,який був проведений за адресою: Харківська область, Коломацький район, сел. Коломак, вул. Видна, 21 та ході якого у були вилучені наступні об'єкти:

- сокира металева із дерев'яною рукояткою, довжина рукоятки 51 см., розмір сокири 20 см. Х 14,5 см., на якій маються сліди бурого кольору, яка була виявлена біля порогу будинку та вилучена в паперовий коробок;

- змив із пластикового вимикача в кухні будинку, який поміщено в паперовий конверт;

- хустка білого кольору із слідами бурого кольору, яка виявлена у кухні на підлозі та поміщена у паперовий конверт;

- змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля сундука, який поміщено до паперового конверту;

- змив речовини бурого кольору на підлозі в кухні біля плити який поміщено до паперового конверту;

- рукавиці чорного кольору із гумою жовтого кольору, виявлені біля плити в кухні будинку на купі дров із плямами речовини бурого кольору, які поміщено до паперового конверту;

- змиви з дверей паркану домоволодіння, а саме: нашарування бурого кольору, які поміщено до паперового конверту;

- хустку різнокольорову синтетичну, виявлену на купі дров в кухні будинку перед пічкою, на якій мається пляма бурого кольору, розміром 12х2 сантиметрів, яку поміщено до паперового конверту;

- піджак сірого кольору, на якому мається речовина бурого кольору, який виявлений в кухні біля ліжка, який поміщений до паперової коробки;

- фрагменти дерев'яних сухих гілок, виявлених на підлозі біля пічки в кухні будинку на яких маються сліди бурого, в кількості 7 штук, які поміщені до паперового коробка;

- сліди папілярних візерунків на трьох відрізках липкої стрічки типу скотч та слід матеріалу на одному відрізку типу скотч.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали буде проголошено 19.03.2019.

Слідчий суддя:

Зареєстровано 21.03.2019
Оприлюднено 21.03.2019
Дата набрання законної сили 19.03.2019

Судовий реєстр по справі 625/131/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 02.05.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 11.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.04.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.03.2019 Коломацький районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону