ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 522/2174/19

Провадження по справі № 1-кс/522/4331/19

УХВАЛА

Іменем України

21 березня 2019 року Місто Одеса

Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси Коваленко В.М.,за участю секретаря Гулям У.Х., прокурора Пояцики С.М., захисника Питомця А.В., підозрюваного ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Одеській області Артемчука П.А., погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області Пояцикою С.М., про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кишинів Республіки Молдова, громадянина Республіки Молдова, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 305 КК України,-

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 305 КК України, за наступних обставин.

28.02.2019 ОСОБА_3 , слідуючи через пункт пропуску Кучурган Одеської митниці ДФС у пішому порядку, прибув до України з Республіки Молдова та приїхав до м. Одеси. Цього ж дня в період з 15.00 год. до 16.00 год. ОСОБА_1 , діючи умисно, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді порушення встановленого порядку переміщення наркотичних засобів через митний кордон України, передав ОСОБА_3 наркотичний засіб метадон у вигляді порошкоподібної речовини, поміщений до 7 поліетиленових пакетиків, які ОСОБА_3 , діючи за узгодженням з ОСОБА_1 , з метою ускладнення виявлення під час митного контролю приховав у внутрішній порожнині свого тіла - прямій кишці, для подальшого контрабандного переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та передачі невстановленій особі на ім`я ОСОБА_4 на території Республіки Молдова, за вказівкою ОСОБА_1 При цьому, ОСОБА_1 усвідомлював, що ОСОБА_3 буде переміщувати наркотичний засіб через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто шляхом контрабанди.

Надалі, використовуючи маршрутні перевезення, ОСОБА_3 , приблизно о 18.00 год. 28.02.2019, прибув до пункту пропуску Кучурган Одеської митниці ДФС у с. Кучурган Роздільнянського району Одеської області, продовжуючи приховувати та зберігати при собі у прямій кишці наркотичний засіб метадон, який отримав від ОСОБА_1

З метою контрабандного переміщення вказаного наркотичного засобу через митний кордон України до Республіки Молдова, ОСОБА_3 обрав режим перетину кордону зелений коридор та розпочав рух на вибуття з України, чим підтверджував митним органам відсутність при ньому заборонених до переміщення предметів та речовин.

Проте, спільний злочинний умисел ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на контрабандне переміщення з приховуванням від митного контролю наркотичного засобу метадон з України до Республіки Молдова не був доведений ними до кінця з причин, що не залежали від їх волі, оскільки 28.02.2019 в період з 18.30 год. до 20.55 год., в ході проходження митного контролю ОСОБА_3 , співробітниками Одеської митниці ДФС було виявлено і вилучено у нього 7 поліетиленових пакетиків з порошкоподібною речовиною, яка згідно з проведеним експрес-тестом 01 MARQUIS REAGENT містить у своєму складі наркотичний засіб метадон.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів від 06.05.2000 № 770, метадон (фенадон) віднесено до наркотичних засобів, обіг яких обмежено (таблиця ІІ, список № 1).

Слідчий звернувся до суду із клопотанням про застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи клопотання наступним.

О 13 год. 30 хв. 21.03.2019р. ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч.2 ст. 305 КК України.

Підозра ОСОБА_1 підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами.

На думку сторони обвинувачення, підозрюваний перебуваючи на волі, може: переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадження, вчинити інше кримінальне правопорушення.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого, вважаючи мету і підстави застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обґрунтованими.

Захисник вважає клопотання слідчого необґрунтованим, а тому просив суд відмовити у його задоволенні та застосувати більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. На думку сторони захисту прокурор не обґрунтував належним чином наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України.

Дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши учасників судового розгляду, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч.2 ст.305 КК України, який карається лише позбавленням волі на строквід восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_1 у вчиненні вказаного злочину обґрунтовуються наступними доказами: протоколом огляду місця події від 28.02.2019 - 01.03.2019, протоколом особистого огляду ОСОБА_3 від 28.02.2019, протоколом допиту свідків: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 від 01.03.2019р.. протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_3 від 01.03.2019р., протоколом пред`явлення ОСОБА_9 особи для впізнання від 21.03.2019р., протоколом пред`явлення ОСОБА_10 особи для впізнання від 21.03.2019р.. протоколом допиту свідків: ОСОБА_11 , ОСОБА_10 від 21.03.2019р. та іншими матеріалами кримінального провадження.

Згідно із ч. 2 ст. 8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватися арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 § 1(с) Конвенції . За визначенням ЄСПЛ обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 § 1(с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин (K.-F. проти Німеччини, 27 листопада 1997, § 57).

Слідчий суддя вважає, що на даному етапі досудового розслідування докази наявні в матеріалах кримінального провадження є вагомими та такими, що об`єктивно зв`язують підозрюваного з інкримінованим йому злочину.

ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за вчинення якого законом передбачене покарання лише у вигляді позбавлення волі, є громадянином Республіки Молдова.

На цей час у кримінальному провадженні виконуються першочергові слідчі та процесуальні дії.

Зазначені обставини та тяжкість покарання, яке йому загрожує у разі визнання винуватим, свідчать про наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування чи суду.

Застосування більш м`якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою не зможе запобігти доведеним під час розгляду ризикам зважаючи на обставини справи та тяжкість інкримінованого кримінального правопорушення.

Обставин, передбачених ч. 2 ст.183 КПК України, які є перешкодою для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не встановлено.

Метою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_1 є забезпечення виконання покладених на нього процесуальних обов`язків та запобігання зазначеним ризикам.

Зважаючи на положення ч.3 ст.183 КПК України, вважаю за необхідне визначати розмір застави, достатній для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України.

Керуючись ст.ст.132, 176, 177, 178, 183, 186, 193, 194, 196, 197, 205 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Одеській області Артемчука П.А. про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 народження - задовольнити.

Застосувати стосовно підозрюваного ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації УВП №21 в межах строку досудового розслідування, тобто до 30 квітня 2019 року включно.

Строк дії ухвали слідчого судді обчислюється з 21.03.2019 року.

Ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою припиняє свою дію 30.04.2019 року.

Визначити розмір застави, як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 153 680 (сто п`ятдесят три тисячі шістсот вісімдесят) гривень.

Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу на рахунок ТУ ДСА України в Одеській області, призначенням платежу: застава за підозрюваного ОСОБА_1 (ОСОБА_1), провадження по справі №1-кс/522/4331/19.

Підозрюваний звільняється з-під варти після внесення застави.

У разі внесення застави, покласти на підозрюваного обов`язки строком на 2 (два) місяці, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:

1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

2) не відлучатися за межі Одеської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваному наслідки невиконання вказаних обов`язків, а саме: у разі, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, без поважних причин не повідомив про причину своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя вирішує питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя:

21.03.2019

Зареєстровано 22.03.2019
Оприлюднено 22.03.2019
Дата набрання законної сили 21.03.2019

Судовий реєстр по справі 522/2174/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.06.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 14.05.2019 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 29.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 02.03.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону