Справа № 352/1227/18
Провадження № 2/352/120/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Гургули В. Б.,
секретаря Кожуховської О. І.
розглянувши у підготовчому засіданні в загальному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Майданської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області про визнання права власності на житловий будинок, господарські будівлі та споруди у порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
Позивачка 27.06.2018 року звернулася в суд з позовом до відповідача, в якому просила визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 в порядку спадкування.
Заявлений позов обґрунтовувала тим, що вона проживала спільно з батьками однією сім'єю у власному будинку за адресою: АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько - ОСОБА_2. Спадщину після смерті останнього отримала її мати - ОСОБА_3, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла.
Позивачка зазначає, що у зв'язку із вищевказаним вона фактично прийняла спадщину до складу якої входить житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, так як інших спадкоємців немає.
З огляду на те, що на будинковолодіння відсутні правовстановлюючі документи нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину. Тому вона змушена звернутись до суду з даним позовом про визнання права власності.
Позивачка та її представник адвокат ОСОБА_4 у підготовче засідання не з'явилися, у поданій суду заяві просили справу розглянути у їх відсутності, позов підтримали і просили його задоволити.
Представник відповідача у підготовче засідання не з'явився, у поданій суду заяві позов визнав, не заперечував щодо його задоволення, просив справу розглянути у його відсутності.
Суд вважає, що підготовче судове засідання можливо провести без участі сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування технічними засобами, що буде відповідати вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України.
У відповідності з вимогами ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивачка проживала спільно з батьками однією сім'єю у власному будинку за адресою: АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько - ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 17 грудня 2014 року серія НОМЕР_2. Спадщину після смерті останнього отримала її мати - ОСОБА_3, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла, згідно з свідоцтвом від ІНФОРМАЦІЯ_2 року серія НОМЕР_1.
У зв'язку із вищевказаним позивачка фактично прийняла спадщину до складу якої входить житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, відповідно до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Інших спадкоємців немає.
Вказані обставини, що не оспорювались відповідачем, який позов визнав, підтверджуються наявними у матеріалах справи письмовими доказами.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Способами захисту цивільних прав та інтересів, що визначені п. 1 ч.2 ст. 16 ЦК України є визнання права.
Згідно із приписами ст. 386 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.
З огляду на те, що відсутність правовстановлюючого документу на спадкове будинковолодіння позбавляє позивачку можливості оформити свідоцтво про право на спадщину в нотаріальному порядку, за нею слід визнати право власності на будинковолодіння у порядку спадкування за законом.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про обґрунтованість позову та визнання за позивачкою права власності на спірне будинковолодіння.
На підставі наведеного, відповідно до ст. ст. 1218, 1261, 1268, ЦК України, керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, суд-
у х в а л и в :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивачка:
ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - не відомо.
Відповідач:
Майданська сільська рада Тисменицького району Івано-Франківської області, місцезнаходження: вул. Лесі Українки, 1, с. Майдан, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77420, код ЄДРПОУ 04356260.
Суддя Гургула В.Б.
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 22.03.2019 |
Номер документу | 80610848 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
Гургула В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні