СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/3769/19

Провадження № 1кс/712/2340/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

21 березня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Токова С.Є., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2, про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів в кримінальному провадженні № 12019251010001290 від 13 березня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася слідчий СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 з клопотанням про призначення експертизи.

Клопотання обгрунтовано тим, що Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12019251010001290, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.03.2019 до СВ Черкаського відділу поліції надійшли матеріали працівника поліції з приводу того, що 13.03.2019 приблизно о 09 год. 50 хв. у державній установі Черкаського слідчого ізолятору, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, після етапування у ході проведення обшуку ув'язненого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працівниками установи було виявлено у взутті (у лівому кросівку) контейнер циліндричної форми із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, після чого працівниками СОГ у присутності понятих виявлений контейнер із речовиною вилучено та упаковано до с/п № INZ1032392.

Під час огляду місця події 13.03.2019 було виявлено та вилучено: контейнер циліндричної форми із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до с/п № INZ1032392.

Приймаючи до уваги те, що у кримінальному провадженні виникла необхідність в проведенні судової експертизи, для виконання якої необхідні спеціальні знання, слідчий просить призначити в даному кримінальному провадженні судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В судове засідання слідчий не з'явився, проте скерував до суду заяву про розгляд клопотання без її участі. Клопотання підтримав в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 12019251010001290 від 13 березня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 307 КК України судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення експертів поставити наступне питання:

Чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

Яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України (м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104) проведення експертизи, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експерта надати контейнер циліндричної форми із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до с/п № INZ1032392.

Надати дозвіл експерту на видозміну об'єкта, об'єднання об'єктів, часткового або повного знищення об'єкта дослідження згідно методики

Доручити слідчому СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 або за її дорученням іншому уповноваженому працівнику Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати висновок (у відповідності до ч. 9 ст. 244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С.Є. Токова

Зареєстровано 22.03.2019
Оприлюднено 22.03.2019
Дата набрання законної сили 21.03.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону