КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4917/19

Провадження № 1-кс/234/2320/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

22 березня 2019 року Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області-Лутай А.М.

за участю секретаря судового засідання - Пагуліч Д.Г.

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції Бражнік О.В. про призначення експертизи у кримінальному провадженні №12019050390000108 від 10.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

21 березня 2019 року слідчий Бражнік О.В. звернулася до слідчого судді із клопотанням про проведення експертизи, в обґрунтування якого зазначив, що проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що 09.02.2019 в період часу з 08.30 год. до 09.20 год., під час обшуку за місцем мешкання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1, в приміщенні жилого будинку, співробітниками поліції, було виявлено та вилучено три паперових згортки з речовиною рослинного походження, загальною масою 8,739 г, яка є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом. Маса канабіса в перерахунку на суху речовину складає 7,866 г, яку ОСОБА_2 незаконно умисно придбав, виготовив та зберігав для особистого вживання без мети збуту.

14.03.2019 ОСОБА_2 було повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України.

Слідчий зазначає, що в ході проведення досудового розслідування було встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку у міській психіатричній лікарні м. Краматорська з діагнозом: шизофренія, в зв'язку з чим виникла необхідність в проведені судово-психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_2, на вирішення якої необхідно поставити наступні запитання:

?Чи страждав ОСОБА_2, будь-яким психічним захворюванням при здійсненні інкримінованого йому діяння і якщо так, то яким саме ?

?Якщо страждав, чи позбавляло це психічне захворювання ОСОБА_2, здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними в момент здійснення злочину ?

?Чи страждає ОСОБА_2, будь-яким психічним захворюванням на теперішній час і якщо так, то яким саме ?

?Чи є психічне захворювання ОСОБА_2, тимчасовим, що позбавляє його в цей час здатності усвідомлювати свої дії й керувати ними ?

?Чи потребує ОСОБА_2, примусового психіатричного лікування ?

?Чи може ОСОБА_2, відповідно до свого психологічного стану, приймати участь у судових засіданнях ?

У зв'язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно ч.1 ст.242 КПК україни експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи, зокрема, щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про проведення експертизи тому, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження (визначення психічного стану підозрюваного) необхідні спеціальні знання в галузі психіатрії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції Бражнік О.В. про призначення експертизи у кримінальному провадженні №12019050390000108 від 10.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні №12019050390000108 від 10.01.2019 року судово-психіатричну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

?Чи страждав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, будь-яким психічним захворюванням при здійсненні інкримінованого йому діяння і якщо так, то яким саме ?

?Якщо страждав, чи позбавляло це психічне захворювання ОСОБА_2, здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними в момент здійснення злочину ?

?Чи страждає ОСОБА_2, будь-яким психічним захворюванням на теперішній час і якщо так, то яким саме ?

?Чи є психічне захворювання ОСОБА_2, тимчасовим, що позбавляє його в цей час здатності усвідомлювати свої дії й керувати ними ?

?Чи потребує ОСОБА_2, примусового психіатричного лікування ?

?Чи може ОСОБА_2, відповідно до свого психологічного стану, приймати участь у судових засіданнях ?

Проведення експертизи доручити експертам психіатрам Слов'янської міжрайонної психіатричної лікарні.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

При необхідності надати експерту матеріали кримінального провадження та медичні документи.

Для ознайомлення експерту направити ОСОБА_2

Роз'яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.М.Лутай

Зареєстровано 22.03.2019
Оприлюднено 22.03.2019
Дата набрання законної сили 22.03.2019

Судовий реєстр по справі 234/4917/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону