ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
22 березня 2019 року Справа № 915/522/19
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши матеріали
за позовом: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневців 25/9» (вул. Леваневців, 25/9, м. Миколаїв, 54038, адреса для листування : АДРЕСА_1, 54055, код ЄДРПОУ 42716969,
до відповідача: житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради «Бриз» (вул. Біла, 2, м. Миколаїв, 54038, юридична адреса: вул.Правди, 6-а, м. Миколаїв, 54029, код ЄДРПОУ 33250539)
про: визнання протиправними дій та повернення сплачених співвласниками коштів, -
встановив:
13.03.2019 позивач звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою без номеру та без дати (вх. №4005/19 від 13.03.2019) до відповідача про визнання протиправними дій Житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради «Бриз» з обслуговування житлового будинку за адресою: вул. Леваневців, 25/9, м. Миколаєва з 01.02.2019 з виставлення рахунків з утримання будинку за лютий 2019 року та повернення сплачених співвласниками за цими рахунками коштів на рахунок об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневців 25/9» за реквізитами: ЄДРПОУ 42716969, р/р 26008053251813, АТ КБ «Приватбанк» , МФО 326610.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2019, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/522/19 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.
Ухвалою суду від 18.03.2019 позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневців 25/9» залишено без руху з підстав недотримання приписів п. 5 ч. 3 ст. 162, п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України та встановлено позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви.
Судом зазначено, що недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими до неї належними доказами на підтвердження: надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів за адресою місцезнаходження підприємства, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за дві позовні вимоги; зазначення обставин на обґрунтування звернення з вимогами щодо повернення сплачених співвласниками коштів на рахунок позивача, та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; внесення виправлень до п. 13 переліку додатків до позовної заяви.
19.03.2019 позивачем до господарського суду подано заяву за вих. №07/19 від 19.03.2019 про усунення недоліків позовної заяви.
Зазначеною заявою позивач просить суд:
1) долучити до матеріалів справи докази надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу з описом вкладення за адресою: вул. Правди, 6-А, м. Миколаїв, 54029;
2) не розглядати вимогу щодо повернення сплачених співвласниками коштів по виставлених рахунках відповідача з утримання будинку за лютий 2019 року;
3) в переліку додатків до позовної заяви, а саме: п.13 вважати помилково зазначеною дату 27.01.2019 та читати як 27.02.2019 .
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, заяву про усунення недоліків позовної заяви на предмет дотримання вимог ст. ст. 161, 162, 164, 172 ГПК України, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до приписів ч. ч. 1, 2 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Доданими до заяви про усунення недоліків доказами надіслання копії позовної заяви відповідачу позивачем підтверджено усунення встановленого ухвалою господарського суду порушення вимог п.1 ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 ГПК України.
Стосовно зауважень суду, які відносяться до предмету позову, господарський суд не може вважати їх усуненими з огляду на такі міркування.
Ухвалою суду від 18.03.2019 позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневців 25/9» залишено без руху з підстав недотримання приписів п. 5 ч. 3 ст. 162, п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України та встановлено позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви.
Судом серед іншого встановлено, що позовна заява містить дві позовні вимоги, а саме: визнання протиправними дій та повернення сплачених співвласниками коштів.
Принцип диспозитивності господарського судочинства, що закріплений у ст.ст. 2, 14 ГПК України, полягає в тому, що суд, зокрема, розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог.
Згідно приписів ч. ч. 1, 2 ст. 161 ГПК України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Частиною першою статті 162 ГПК України встановлено, що саме у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Таким чином, станом на момент подання позову вимоги позивача щодо предмету спору, в тому числі характер позовних вимог, їх обсяг та кількість, мають міститись в позовній заяві, яка, у відповідності до принципу диспозитивності, і є підставою для судового розгляду.
При цьому, позивача наділено правом на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а до закінчення підготовчого засідання - правом змінити предмет або підстави позову. (ч. 2 ст.46 ГПК України)
Разом з тим, у відповідності до положень цієї норми та положень ст.ст. 169-170 ГПК України, реалізувати це право позивач може виключно шляхом подання письмової заяви, яка б відповідала наведеним в цих нормах вимогам.
Однак позивач, заявивши в своїй заяві про усунення недоліків про те, що він просить не розглядати вимогу щодо повернення сплачених співвласниками коштів по виставлених рахунках відповідача з утримання будинку за лютий 2019 року, зазначених вимог не дотримався.
Отже, враховуючи обов'язок суду керуватись засадами господарського судочинства, закріплений в статті другій Господарського процесуального кодексу України, зокрема, наведеним вище принципом диспозитивності, в суду відсутні правові підстави приймати до розгляду та відкривати провадження за позовними вимогами у тому обсязі, про який йдеться в заяві про усунення недоліків.
На підставі вищенаведеного, суд розглядає позовну заяву в тій редакції, в якій її подано до суду 13.03.2019, та доходить висновку, що позивачем недоліки позовної заяви (вх. №4005/19 від 13.03.2019) не усунуто в повному обсязі.
Відповідно до ч. ч. 4, 6-7 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Таким чином, у зв'язку з тим, що позивачем у встановлений строк не усунуто в повному обсязі недоліків позовної заяви, які зазначено у мотивувальній частині ухвали господарського суду Миколаївської області від 18.03.2019 про залишення позовної заяви без руху, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає поверненню особі, що звернулася із позовною заявою.
Частиною 8 ст. 174 ГПК України встановлено, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 3, 12, 14, 161, 162, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Леваневців 25/9» (вх. №4005/19 від 13.03.2019) разом з додатками - повернути позивачу.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 256, 257 ГПК України, п.п. 17.5 п. 17 Перехідних положень ГПК України.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2019 |
Оприлюднено | 24.03.2019 |
Номер документу | 80632124 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні