КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4320/19

Провадження № 1-кс/234/2169/19

У Х В А Л А

про призначення експертизи

14 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Коваленко Н.Є.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Чех Ю.В., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумаком В.Е., про призначення судової-експертизи дослідження матреіалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркозасобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019050390001023 від 10.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.317 ч.1 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

14.03.2019 року слідчий звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Клопотання обґрунтовано тим, що в провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390001023 від 10.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.317 ч.1 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що 10.03.2019 року до чергової частини Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення від невстановленої особи, яка представилась як ОСОБА_3 яка повідомила, що з приміщення квартири яка розташована за адресою АДРЕСА_1 чутний сторонній запах, на думку заявника мешканці виготовляють наркотичні речовини. Вказаний факт було зареєстровано до журналу Єдиного обліку за № 8909 від 10.03.2019 року.

За результатами розгляду вказаного повідомлення було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001023 від 10.03.2019, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 317 КК України.

В цей же день, після одержання наведеної інформації, з метою фіксації та припинення вчинення кримінального правопорушення, на місце події АДРЕСА_1 було здійснено виїзд слідчо - оперативної групи Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області.

Того ж дня, 10.03.2019, під час перевірки отриманої інформації про можливе вчинення кримінального правопорушення з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та врятування майна, що є предметом злочину, недопущення знищення речових доказів, слідчим СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшим лейтенантом поліції Чех Ю.В. здійснено невідкладний обшук приміщення квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 пов'язаний з необхідністю фіксації та збереження речових доказів та слідів вчиненого кримінального правопорушення.

В ході проведення обшуку приміщення квартири яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, яка фактично перебуває у користуванні ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у приміщенні зали квартири було виявлено та вилучено:

4 медичних ін'єкційних шприци об'ємом 2 мл. с залишками речовини бурого кольору схожою на кров,

1 медичний шприц об'ємом 5 мл. частково заповнений рідиною жовтого кольору,

2 медичних шприци об'ємом 2 мл. частково заповнений рідиною жовтого та прозорого кольору,

2 медичних шприци об'ємом 20 мл. заповнені порошкоподібною речовиною білого кольору,

паперовий згорток з порошкоподібною речовиною червоного кольору,

у приміщенні кухні вказаної квартири було виявлено та вилучено:

1 скляний змійовик (спіральний холодильник),

2 скляні колби,

1 лезо з нашаруванням речовини бурого кольору,

1 скляна тарілка з нашаруванням речовини бурого кольору,

1 скляна ємність (пузирьок) с залишками речовини бурого кольору,

1 скляна трубка з резиновим наконечником.

Крім того в ході проведення обшуку громадянин який представився як ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який перебував у приміщенні вказаної квартири з метою вживання наркотичних речовин видав співробітникам поліції наявний в нього 1 медичний шприц об'ємом 20 мл. заповнений частково речовиною жовтого кольору, який також було вилучено під час проведення обшуку.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової - експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркозасобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів , яку доручити Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.

В судове засідання слідчий не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Згідно ст.242 ч.1 КПК України експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ст.244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше 5-ти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Дослідивши надані в обґрунтування клопотання матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення експертизи підлягає задоволенню, оскільки для дослідження обставин в кримінальному провадженні необхідні спеціальні знання.

Згідно ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст.ст.107, 242, 243, 244, 245 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Чех Ю.В., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумаком В.Е., про призначення судової-експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркозасобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за 12019050390001023 від 10.03.2019, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 317 КК України, задовольнити.

Призначити судову-експертизу дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркозасобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів , на вирішення якої поставити наступні питання:

-Чи є у чотирьох медичних шприцах об'ємом 2 мл вилучених 10.03.2019 року в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, залишки наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

- Чи є у одному медичному шприці об'ємом 5 мл частково заповнений рідиною жовтого кольору, вилучених 10.03.2019 в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

- Чи є у двох медичних шприцах об'ємом по 2 мл частково заповнені рідиною жовтого та прозорого кольору відповідно, вилучених 10.03.2019 року в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

-Чи є у двох медичних шприцах об'ємом по 20 мл частково заповнених порошкоподібною речовиною білого кольору, вилучених 10.03.2019 року в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

-Чи є у одному паперовому згортку з порошкоподібною речовиною червоного кольору, вилученого 10.03.2019 в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

- Чи є у одному медичному шприці об'ємом 20 мл частково заповнений рідиною жовтого кольору, вилучених 10.03.2019 в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, у гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

- Чи маються нашарування психотропних або наркотичних речовин чи їх аналогів та прекурсорів на предметах, що були вилучені в ході обшуку, вилучених 10.03.2019 в ході проведення обшуку АДРЕСА_1, а саме одного скляного змійовика (спірального холодильника), двох скляних колб, одного леза, однієї скляної тарілки, однієї скляної ємкості (пузирька) та скляної трубки з гумовим наконечником?

- Якщо так, то до якого виду вона належить та її маса?

-Чи можливо використовувати вище вказані речі для виготовлення психотропних та наркотичних речовин або їх аналогів?

Проведення судової-експертизи дослідження матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 дослідження наркозасобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів доручити Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, яке розташоване за адресою: м. Маріуполь, вул. Георгіївська, 70.

Для дослідження експертам направити:

1) поліетиленовий сейф пакет №2488728 в якому знаходиться 4 медичних ін'єкційних шприци об'ємом 2 мл. з залишками речовини бурого кольору схожою на кров.

2) поліетиленовий сейф пакет №2488727 в якому знаходиться 2 медичних шприци об'ємом 20 мл. з порошкоподібною речовиною білого кольору та 2 медичні шприци частково заповнені рідиною жовтого та прозорого кольору.

3) поліетиленовий сейф пакет №2488730 в якому знаходиться 1 медичний шприц об'ємом 5 мл. частково заповнений рідиною жовтого кольору.

4) поліетиленовий сейф пакет ЕХР0405748 в якому знаходиться 1 медичний шприц об'ємом 20 мл. частково заповнений рідиною жовтого кольору.

5) поліетиленовий сейф пакет ЕХР0405747 в якому знаходиться 1 скляний змійовик (спіральний холодильник), 2 скляні колби, 1 лезо з нашаруванням речовини бурого кольору, 1 скляна тарілка з нашаруванням речовини бурого кольору, 1 скляна ємність (пузирьок) с залишками речовини бурого кольору, 1 скляна трубка з резиновим наконечником.

6) поліетиленовий пакет в якому знаходиться паперовий згорток з порошкоподібною речовиною червоного кольору.

Дозволити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України повне або часткове знищення об'єктів дослідження та зміну його властивості.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л. М. Марченко

Зареєстровано 25.03.2019
Оприлюднено 25.03.2019
Дата набрання законної сили 14.03.2019

Судовий реєстр по справі 234/4320/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону