КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/4527/19

Провадження № 1-кс/234/2308/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

22 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря Каліберди А.О., слідчого Левандовського О.В.,

розглянув клопотання слідчого Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором прокуратури Донецької області ОСОБА_2, у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, -

ВСТАНОВИВ:

21 березня 2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54.

Клопотання погоджене з прокурором прокуратури Донецької області ОСОБА_2

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.

Підставами для реєстрації кримінального провадження стала інформація ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях щодо вимагання працівниками Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області неправомірної вигоди від ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за непритягнення їх неповнолітнього сина ОСОБА_5 до відповідальності за вчинене правопорушення.

Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що до вказаної протиправної діяльності причетні начальник сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 та інспектор з ювенальної превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7

Встановлено, що 14.03.2019 приблизно о 13 год. 30 хв. ОСОБА_3 знаходячись в службовому кабінеті № 304-а адміністративного приміщення Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54, на вимогу ОСОБА_6 та ОСОБА_7 передала в якості неправомірної вигоди ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 15000 (п'ятнадцять тисяч) гривень, якими останні розпорядились за своїм розсудом.

У ході проведення досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні з метою запобігання втраті вказаних грошових коштів - предмету неправомірної вигоди в сумі 15000 грн., отриманих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в якості неправомірної вигоди від ОСОБА_3, а також у зв'язку з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, а також з метою виявлення інших джерел та доказів, що мають суттєве значення для з'ясування обставин злочину та встановлення осіб, що його вчинили 14.03.2019 після передачі заявницею ОСОБА_3 неправомірної вигоди ОСОБА_6 та ОСОБА_7, слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську проведено невідкладні слідчі дії - обшуки службових кабінетів № 304-а та № 101 інспектора з ювенальної превенції сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 та начальника сектору превенції Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 відповідно, які знаходяться в адміністративній будівлі Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54.

Під час вказаних обшуків були виявлені та вилучені речі та документи, які мають значення у кримінальному провадженні, а також частина неправомірної вигоду в сумі 2000 грн.

Допитана в якості свідка ОСОБА_3М показала, що 14.03.2019 вона разом із своїм чоловіком ОСОБА_4 за викликом ОСОБА_7 та ОСОБА_6 прибули до Кальміуського ВП ГУНП в Донецькій області, де їх зустріла ОСОБА_7 Після чого ОСОБА_7 завела ОСОБА_3 до свого службового кабінету, в якому знаходився ОСОБА_6

Під час перебування ОСОБА_3 в кабінеті, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 повідомили заявниці про те, що її син ОСОБА_5 вчинив правопорушення за яке його можуть притягнути до відповідальності, але вони можуть вирішити питання щодо його не притягнення до відповідальності за що ОСОБА_3 повинна передати їм грошові кошти.

В свою чергу ОСОБА_3 діючи під контролем працівників правоохоронних органів погодилась на їх вимогу та передала грошові кошти ОСОБА_6 в сумі 15000 грн., який отримавши гроші сказав ОСОБА_3, що цієї суми буде достатньо та її сина ОСОБА_5 не буде притягнуто до відповідальності.

Враховуючи викладене, в діях вказаних посадових осіб правоохоронного органу вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ч.3 ст. 368 КК України, а саме одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

У ході досудового розслідування, з метою встановлення обставин вчинення вказаними особами кримінального правопорушення виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу з можливістю вилучення до ряду речей і документів за період часу з 15.01.2019 по 15.03.2019, які є у володінні Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54, а саме до відеозаписів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження прилеглої території та службових приміщень адміністративної будівлі Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області (з можливістю зробити копії даних записів), журналів обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області (з можливістю зробити копії даних журналів), журналів єдиного обліку (з можливістю зробити копії даних журналів), усіх матеріалів єдиного обліку, які мають відношення до даного кримінального провадження, у тому числі складені відносно сина заявників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - неповнолітнього ОСОБА_5, а також матеріалів кримінальних проваджень внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у тому числі стосовно ОСОБА_5 (в разі їх наявності) з можливістю їх вилучення, та інших речей і документів, які мають значення для встановлення істини у вищевказаному кримінальному провадженні у зв'язку з тим, що інші способи в їх отриманні на теперішній час відсутні.

Вищевказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, без отримання яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального провадження, встановити всіх осіб, причетних до вчинення злочинів, надати їм належну правову оцінку.

Оригінали усіх матеріалів єдиного обліку, які мають відношення до даного кримінального провадження, у тому числі складені відносно сина заявників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - неповнолітнього ОСОБА_5, а також матеріалів кримінальних проваджень внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у тому числі стосовно ОСОБА_5 (в разі їх наявності) необхідні для проведення почеркознавчих та інших експертиз, у зв'язку з чим у органу досудового розслідування існує необхідність в отриманні шляхом тимчасового доступу до речей і документів - оригіналів даних документів.

У судовому засіданні слідчий Левандовський О.В. підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши слідчого, дійшов таких висновків.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до положень ч.5 та ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У судовому засіданні встановлено, що Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 62019050000000273 від 12.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.

З клопотання та доданих до нього матеріалів кримінального провадження слідчий суддя вбачає, що речі і документи, а саме: відеозаписи з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження прилеглої території та службових приміщень адміністративної будівлі Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, журнали обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, журнали єдиного обліку, усі матеріали єдиного обліку, які мають відношення до даного кримінального провадження, у тому числі складені відносно сина заявників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - неповнолітнього ОСОБА_5, а також матеріалів кримінальних проваджень внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у тому числі стосовно ОСОБА_5, перебувають у володінні Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, стороною обвинувачення доведено, що речі та документи, до яких сторона обвинувачення просить тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Зокрема, для встановлення осіб, які можуть бути причетними до скоєння кримінального правопорушення по даному кримінальному провадженню.

Слідчий суддя також враховує, що сторона кримінального провадження довела можливість використання як доказів відомостей, що містяться у витребуваній інформації та довела неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Враховуючи викладене, клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Першого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, у кримінальному провадженні № 62019050000000273 від 12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 та ОСОБА_17, або будь-якій іншій особі на підставі доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Контрольна, буд. 54, а саме: відеозаписів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження прилеглої території та службових приміщень адміністративної будівлі Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області (з можливістю зробити копії даних записів), журналів обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Кальміуського ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області (з можливістю зробити копії даних журналів), журналів єдиного обліку (з можливістю зробити копії даних журналів), усіх матеріалів єдиного обліку, які мають відношення до даного кримінального провадження, у тому числі складені відносно сина заявників ОСОБА_4 О.М. та ОСОБА_4 - неповнолітнього ОСОБА_5, а також матеріалів кримінальних проваджень внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у тому числі стосовно ОСОБА_5 (в разі їх наявності) з можливістю їх вилучення, та інших речей і документів, які мають значення для встановлення істини у вищевказаному кримінальному провадженні за період часу з 15.01.2019 року по 15.03.2019 року.

Строк дії ухвали встановити до 19.04.2019 року.

Роз'яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. Ю. Кравченко

Дата ухвалення рішення 22.03.2019
Зареєстровано 25.03.2019
Оприлюднено 25.03.2019

Судовий реєстр по справі 234/4527/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.08.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 28.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону