КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/876/19

Провадження № 1-кс/234/2021/19

У Х В А Л А

про продовження строку відсторонення від посади

15 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Коваленко Н.Є., прокурора Полякова Д.І., підозрюваного ОСОБА_1, захисника Савка І.Я.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника начальника 1-го відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил Полякова Д.І. про продовження строку відсторонення від посади відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Самбір Львівської області, громадянина України, яка має вищу освіту, одруженого, який має на утриманні двох малолітніх дітей, 2015 та 2017 року народження, який займає посаду старшого оперуповноваженого СБУ у військовому званні майор, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор у кримінальному провадженні №42018051110000090 від 18.12.2018 року - заступник начальника 1-го відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил Поляков Д.І. 12.03.2019 року звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку відсторонення ОСОБА_1, підозрюваногоу вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України,від посади старшого оперуповноваженого СБУ строком на два місяці.

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що відповідно до службового посвідчення серії ОД 002409, яке дійсне до 31.12.2019 року, майор ОСОБА_1 займає посаду старшого оперуповноваженого Служби безпеки України.

Відповідно до ст.2 Закону України Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів правоохоронні органи - це органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Таким чином, майор ОСОБА_1 відповідно до вказаних норм є правоохоронцем.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження №42018051110000090 встановлено, що упродовж грудня 2018 року - січня 2019 року громадянин ОСОБА_4 організував незаконне переміщення підакцизної групи товарів (тютюнових виробів) з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

У свою чергу, майор ОСОБА_1 упродовж січня 2019 року, діючи всупереч інтересам служби та своїм службовим обов'язкам, з корисливих мотивів та з метою особистого протиправного збагачення, створював умови для вимагання та подальшого одержання від громадянина ОСОБА_4 неправомірної вигоди за вчинення в інтересах останнього дій з використанням наданої влади та службового становища, а саме переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

Окрім того, у січні 2019 року командир військової частини А3029 підполковник ОСОБА_5, діючи всупереч інтересам військової служби, виконуючи обов'язки в районі проведення операції об'єднаних сил на території Луганської області, створював умови для вимагання та подальшого одержання від громадянина ОСОБА_4 неправомірної вигоди за безперешкодне переміщення тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

У подальшому, 17.01.2019 року ОСОБА_4 через громадянина ОСОБА_6, в кафе Лагуна , розташованому у м.Сєвєродонецьку Луганської області, передав підполковнику ОСОБА_5 неправомірну вигоду в розмірі 2000 доларів США за сприяння в переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

У свою чергу підполковник ОСОБА_5 одержав неправомірну вигоду в розмірі 2000 доларів США за сприяння громадянину ОСОБА_4 в переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

Також, 17.01.2019 року у кафе Лагуна громадянин ОСОБА_4 через громадянина ОСОБА_6 передав майору ОСОБА_1 неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів США за сприяння в переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України. У свою чергу майор ОСОБА_1 одержав неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів США за сприяння громадянину ОСОБА_4 в переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

17.01.2019 року в ході проведення обшуку у кафе Лагуна у майора ОСОБА_1 виявлена та вилучена неправомірна вигода в розмірі 500 доларів США та у підполковника ОСОБА_5 виявлена та вилучена неправомірна вигоду в розмірі 2000 доларів США.

У ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження під час проведених обшуків складського приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, та вантажного автомобіля марки ГАЗ 3302-288, номерний знак НОМЕР_1, були виявлені та вилучені 150 коробів, у яких знаходилось майже 75 тисяч пачок сигарет марки Marlboro з марками акцизного податку, які були вивезені з тимчасово окупованої території Луганської області до м. Бахмут Донецької області.

Таким чином, ОСОБА_1підозрюється у тому, що він, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, всупереч інтересам служби, з використанням наданої йому влади та службового становища, із корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення вимагав у громадянина ОСОБА_4 неправомірну вигоду та 17.01.2019 року близько 19-20 години, перебуваючи у приміщенні ресторану Лагуна , який розташований за адресою: Луганська обл., м.Сєверодонецьк, пр.-т Гвардійський, 38Б, одержав 500 доларів США, що за курсом НБУ становило 14 004 грн., за сприяння ОСОБА_4 в переміщенні тютюнових виробів з тимчасово окупованої території Луганської області до інших областей України.

18.01.2019 року майор ОСОБА_1 затриманий у порядку ст. 208 КПК України та у той же день останньому повідомлено про підозру за ст.368 ч.3 КК України.

18.01.2019 року ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області відмовлено у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання ОСОБА_1 під вартою та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

30.01.2019 року ухвалою Донецького апеляційного суду ухвалу слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 19.01.2019 року було скасовано та постановлено нову ухвалу, якою до підозрюваного ОСОБА_1 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком по 17.03.2019 року включно з правом внесення застави в розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 96050 грн., та покладенням на підозрюваного обов'язків відповідно до ч.5 ст.194 КПК України.

01.02.2019 року за підозрюваного ОСОБА_1 внесено заставу.

24.01.2019 року ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області до підозрюваного ОСОБА_1 застосовано захід забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади на строк до 16.03.2019 року.

Прокурор зазначає, що наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованого кримінального правопорушення повністю підтверджується сукупністю зібраних у кримінальному провадженні доказів, зокрема повідомленнями про злочини Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та їх матеріалами за результатами виконання доручень прокурора; протоколами огляду грошових коштів; показами свідків ОСОБА_7, ОСОБА_6, протоколами затримання ОСОБА_1, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 в порядку ст.208 КПК України, протоколом обшуку ресторану Лагуна , під час якого у ОСОБА_5, ОСОБА_1 та ОСОБА_7 виявлено предмет неправомірної вигоди, обшуками складського приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, та вантажного автомобіля марки ГАЗ 3302-288, номерний знак НОМЕР_1, в ході якого були виявлені та вилучені 150 коробів з майже 75 тисяч пачок сигарет марки Marlboro з марками акцизного податку, які були вивезені з тимчасово окупованої території Луганської області до м.Бахмут Донецької області.

Кримінальне правопорушення у якому підозрюється ОСОБА_1 у відповідності до ст.45 КК України є корупційним, безпосередньо пов'язане із використанням підозрюваним свого службового становища.

Згідно ч.5 ст.65 Закону України Про запобігання корупції , особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Крім того, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді старшого оперуповноваженого СБУ, буде мати можливість безпосередньо використовувати своє службове становище, впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження, або іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, зокрема знищувати докази, умисно затягувати досудове розслідування, тощо.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

У судовому засіданні підозрюваний та захисник проти задоволення клопотання не заперечували.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя, вирішуючи питання, порушені в клопотанні, виходить з такого -

Відповідно до ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог ст.158 КПК України.

Відповідно до вимог ст.157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. При вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Згідно ст.158 КПК України прокурор має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому ст.156 КПК України. Слідчий суддя, суд відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що: 1) обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; 2) сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.

Відповідно до ч.5 ст.65 Закону України Про запобігання корупції особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Встановлено, що 3-м відділенням (з дислокацією в м.Краматорськ) СВ відділу 2-го управління (з дислокацією у м.Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018051110000090 від 18.12.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.204 ч.1, 368 ч.3, 369 ч.3, 258 ч.1 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження у формі процесуального керівництва здійснюється прокурорами військової прокуратури об'єднаних сил.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження повідомлено про підозру за ст.368 ч.3 КК України командиру військової частини А3029 підполковнику ОСОБА_5 та старшому уповноваженому СБУ майору ОСОБА_1 18.01.2019 року та за ст.369 ч.3 КК України ОСОБА_4 21.01.2019 року.

З клопотання та матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у скоєні даного кримінального правопорушення.

24.01.2019 року ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області до підозрюваного ОСОБА_1 застосовано захід забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади на строк до 16.03.2019 року.

15.03.2019 року слідчим суддею Краматорського міського суду за клопотанням слідчого продовжено строк досудового розслідування кримінального провадження №42018051110000090 до чотирьох місяців, а саме до 18.05.2019 року (по 17.05.2019 року включно).

Враховуючи, що досудове розслідування не завершено з об'єктивних причин, на даний час обставини, які стали підставою для відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади, продовжують існувати, а саме те, що перебуваючи на посаді останній, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, може незаконно впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, зокрема знищити докази, сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали, слідчий суддя вважає доцільним продовжити на два місяці строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади в межах строку досудового розслідування, продовженого до чотирьох місяців, тобто по 14.05.2019 року включно.

Керуючись ст.ст.131, 132, 154-158 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора у кримінальному провадженні №42018051110000090 від 18.12.2018 року - заступника начальника 1-го відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об'єднаних сил Полякова Д.І. про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_1, підозрюваного за ст.368 ч.3 КК України, задовольнити.

Продовжити строк відсторонення ОСОБА_1 від посади старшого оперуповноваженого на ОВО 4 відділу (з дислокацією у м. Яворів, Львівської області) 1 головного відділу (з дислокацією у м. Львів) 6 управління (з дислокацією у м. Рівне) Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України строком на два місяці, тобто по 14.05.2019 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л. М. Марченко

Зареєстровано 25.03.2019
Оприлюднено 25.03.2019
Дата набрання законної сили 15.03.2019

Судовий реєстр по справі 234/876/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 12.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 30.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 30.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 19.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону