Справа № 324/448/19
Провадження № 2/324/341/2019
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
20 березня 2019 року cуддя Пологівського районного суду Запорізької області Кацаренко І.О., розглянувши позовну заяву з додатками ОСОБА_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: 70640, Запорізька область, Пологівський район, с.Басань, вул.Патріотична,7,
до Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, яка знаходиться за адресою: Запорізька область, Пологівський район, с.Тарасівка, вул.Миру,83,
третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: 70606, АДРЕСА_1
про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду із позовною заявою, в якій зазначила, що ОСОБА_3, яка померла 27 липня 2013 року, є її матір'ю.
Після смерті матері відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 1,67 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Басанської сільської ради Пологівського району Запорізької області, та жилого будинку, розташованого за адресою: Запорізька область, Пологівський район, с. Басань, вул.Патріотична,7.
ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем майна померлої матері. При житті мати склала заповіт, яким заповідала позивачу у справі все своє майно.
В строк до шести місяців після відкриття спадщини позивач звернулася до Пологівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та прийняла її.
До складу спадщини входить те майно, на яке мати мала право як спадкоємець після смерті свого батька ОСОБА_4, який помер 10 січня 2008 року.
Мати позивача при житті прийняла спадщину після смерті свого батька ОСОБА_4, який помер 10 січня 2008 року.
В цілому спадщина після смерті ОСОБА_4 складається із земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,70 га, розташованої на території Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області.
Вказану спадщину прийняла мати позивача ОСОБА_3 та її рідний брат ОСОБА_2 в рівних часках по 1/2 частині.
Таким чином, до складу спадщини після смерті ОСОБА_3 входить 1/2 частина земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,70 га, розташованої на території Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області.
Проте, постановою державного нотаріуса Шостої Запорізької державної нотаріальної контори в порядку заміщення державного нотаріуса Пологівської державної нотаріальної контори їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/2 частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,70 га, розташованої на території Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області відмовлено, так як правовстановлюючим документом, який підтверджує право власності ОСОБА_3 на 1/2 частину земельної ділянки, є Свідоцтво про право на спадщину за законом. Однак вказаний документ (свідоцтво про право на спадщину за законом) виданий нотаріусом 11 вересня 2013 року, тобто вже після смерті ОСОБА_3 яка померла 27 липня 2013 року. Таким чином правочин у вигляді набуття права на спадщину на померлу особу є нікчемним, а відповідно свідоцтво про право на спадщину не є документом, який підтверджує право власності померлої на майно, через те, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (ч.4 ст. 25 ЦК України). Таким чином ОСОБА_3 не могла набути права на спадщину за законом після своєї смерті.
Сталося це через те, що її матір прийнявши спадщину після смерті свого батька, ОСОБА_4 стала себе погано почувати і за станом здоров'я не змогла займатися питання оформлення спадщини, через що, вона надала їй позивачу довіреність для вчинення від її імені дій пов'язаних із оформленням спадщини. На підставі вказаної довіреності, 11 вересня 2013 року, вона отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на ім'я померлої матері ОСОБА_3
Вона навіть не знала про те, що довіреність втрачає свою дію після смерті довірителя, а також не знала про те, що свідоцтво про право на спадщину не можна видавати на померлу людину. Нотаріус на час видачі свідоцтва про право на спадщину не знав про смерть матері, а вона не повідомила про це нотаріусу.
Третя особа ОСОБА_2, який є рідним братом її матері, прийняв та оформив спадщину у вигляді 1/2 частини земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,70 га, розташованої на території Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області.
Свідоцтво про право на спадщину за законом на іншу 1/2 частину цієї ж земельної ділянки, видане на ім'я померлої матері - ОСОБА_3 є нікчемним, проте її мати мала право на 1/2 частину цієї земельної ділянки і це майно входить до складу спадкового майна після смерті ОСОБА_3
Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати за нею, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла 27 липня 2013 року, право власності на 1/2 частину земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,70 га, розташовану на території Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, кадастровий номер ділянки: 2324286800:09:019:0011.
Розглянувши позовну заяву із доданими документами, встановлено, щопозовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, підсудна Пологівському районному суду Запорізької області згіднозі ст.ст.23-30 ЦПК України, відповідає вимогам, передбаченим ст.ст.175-177 ЦПК України.
Підстави для відмови у відкритті провадження у справіабо для залишення позовної заяви без руху чи її повернення відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23-30, 175-187, 190-192, 258-261, 274 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Розгляд справи здійснюватив порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 12 квітня 2019 року о 10 годині 30 хвилин у залі судових засідань Пологівського районного суду Запорізької області за адресою: Запорізька область, м.Пологи, вул.Єдності,28, з викликом учасників справи.
Запропонувати відповідачу протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати за формою, передбаченою ст.178 ЦПК України, у порядку, встановленому ст.191 ЦПК України, до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, щопідтверджують заперечення проти позову, з одночасним направленням його копії та копій доданих до нього документів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами відповіднодо ч.8 ст.178 ЦПК України. Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Надіслати копії ухвали учасникам справи, а відповідачу, третій особі надіслати копію позовної заяви із доданими документами.
Повідомити учасників справи про необхідність мати при собі документи, що посвідчують їх особу і повноваження представника (у випадку його залучення до участі у справі), а також оригінали документів на обґрунтування своєї позиції.
Роз'яснити учасникам справи, що позивач та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзив у або письмових пояснень третьої особи.
Одночасно роз'яснюється, що якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
З метою правильного, повного і всебічного розгляду справи здійснити запит до державного нотаріуса Шостої Запорізької державної нотаріальної контори в порядку заміщення державного нотаріуса Пологівської державної нотаріальної контори ОСОБА_5 про надання копії спадкової справи до майна померлої 27 липня 2013 року ОСОБА_3, а також копій заповітів від її імені. Дані надати суду в термін до 05 квітня 2019 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою: pl.zp.court.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Пологівський районний суд Запорізької області з питань недотримання правил підсудності у строки, встановлені ст.354 ЦПК України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Кацаренко І. О.
Суд | Пологівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 25.03.2019 |
Номер документу | 80639729 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пологівський районний суд Запорізької області
Кацаренко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні