Рішення
від 15.03.2019 по справі 428/16470/18
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 428/16470/18

Провадження №2/428/187/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області в складі:

головуючого судді Кордюкової Ж.І.,

при секретарі Чумак Ю.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в м. Сєвєродонецьку Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області звернулося до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що в ході рибоохоронного рейду Луганським рибоохоронним патрулем було встановлено факт порушення природоохоронного законодавства. 15.05.2018 року о 07-00 год. на озері Боброве в межах с. Боброве м. Сєвєродонецька Луганської області ОСОБА_2 за допомогою дерев'яного човна в забороненому місці в період нерестової заборони, здійснював незаконний лов водних біоресурсів риби забороненим знаряддям лову - сіткою, в кількості 1 (однієї) шт., виготовленої із сіткоснастевого матеріалу кустарним способом, чим грубо порушив Правила рибальства. Порушник виловив рибу верховодку у кількості 153 екземплярів, загальною вагою 1,970 кг. Зазначеним правопорушенням згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 №1209, відповідач ОСОБА_2 заподіяв шкоду державі у розмірі 2601,00 грн. Позивач просив стягнути з ОСОБА_2 на користь держави шкоду, заподіяну незаконним виловом водних біоресурсів у розмірі 2601,00 грн. та зарахувати на розрахунковий рахунок Борівської селищної ради міста Сєвєродонецька Луганської області.

Представник позивача ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі. Згодом в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі. Згодом в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Статтею 38 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища передбачено, що використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Законодавством України громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.

У відповідності до статті 27 Закону України Про тваринний світ у порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування. В інших випадках любительське і спортивне рибальство здійснюється на праві спеціального використання об'єктів тваринного світу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та інших законів України.

Згідно з ч. 1 ст. 63 Закону України Про тваринний світ порушення законодавства України у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів тягне за собою адміністративну та цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Згідно з частиною 1 статті 1166 ЦК України майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року (надалі - Правила рибальства), забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та призначено стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 340 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника відповідно до описів-оцінки знарядь добування, транспортних засобів, обладнань та предметів, незаконно добутих водних біоресурсів та документів, які вилучені згідно протоколу про адміністративне правопорушення №000103 від 15.05.2018 року та квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративне правопорушення № 000103, що підтверджується копією постанови Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 05 липня 2018 року по справі № 428/6086/18.

Зазначена постанова набрала законної сили 17 липня 2018 року.

ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він 15.05.2018 року о 07-00 год. на озері Боброве в межах с. Боброве м. Сєвєродонецька Луганської області за допомогою дерев'яного човна в забороненому місці в період нерестової заборони, здійснював незаконний лов водних біоресурсів риби забороненим знаряддям лову - сіткою, в кількості 1 (однієї) шт., виготовленої із сіткоснастевого матеріалу кустарним способом, чим грубо порушив Правила рибальства, виловивши рибу верховодку у кількості 153 екземплярів, загальною вагою 1,970 кг.

Згідно з наказом ОСОБА_1 державного агенства рибного господарства у Луганській області від 13.03.2018 року №26-од на території Луганської області у водосховищах та ставках встановлено заборону на лов (добування) водних біоресурсів на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах, що знаходяться на підконтрольній українській владі території Луганської області з 1 квітня до 10 червня 2018 року (включно).

Відповідно до копії розрахунку шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення водних біоресурсів, зробленого на підставі постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) водних біоресурсів № 1209 від 21.10.2011 року та протоколу про адміністративне правопорушення № 000103 від 15 травня 2018 року, відповідач ОСОБА_2 заподіяв шкоду державі незаконним виловом водних біоресурсів у розмірі 2601,00 грн.

Отже, відповідач ОСОБА_2 порушив правила рибальства, чим причинив шкоду навколишньому природному середовищу в сумі 2601 грн.

Статтею 47 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища визначено, що грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, зараховуються у місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.69-1 Бюджетного кодексу України грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, зараховується до спеціального фонду в складі місцевого бюджету, тобто до місцевого природоохоронного фонду за місцем нанесення шкоди довкіллю.

З огляду на зазначене, враховуючи визнання позову відповідачем, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги, стягнувши з відповідача на користь держави заподіяну матеріальну шкоду та зарахувавши грошові стягнення за спричинену шкоду до спеціального фонду в складі місцевого бюджету Борівської селищної ради Луганської області. Зважаючи на визнання відповідачем позовних вимог, враховуючи, що зменшення розміру відшкодування шкоди є правом, а не обов'язком суду, клопотання відповідача про зменшення розміру шкоди задоволенню не підлягає.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 141, п. 6 ч. 1 ст. 264 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача понесені судові витрати по оплаті судового збору у сумі 1762 грн. у зв'язку з їх документальним підтвердженням.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 141, 200, 258-259, 263-265, 268, 273, 352, 354-355, Перехідними положеннями ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави шкоду, заподіяну незаконним виловом водних біоресурсів у розмірі 2601 (дві тисячі шістсот одна) грн. 00 корп. та зарахувати зазначену шкоду на розрахунковий рахунок Борівської селищної ради міста Сєвєродонецька Луганської області 31511968012081, отримувач: УК у м.Сєвєродон./С-Щ Бор-ке ЄДРПОУ 04337104, ККД 24061600 Інші надходження до фондів охорони навколишнього природнього середовища , МФО 899998 Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області судові витрати по оплаті судового збору в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 Державного агентства рибного господарства у Луганській області, місцезнаходження: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Гаршина, б. 27; ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 40868520.

Представник позивача: ОСОБА_3, місцезнаходження: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Гаршина, б. 27, паспорт серії ЕН № 921619.

Відповідач: ОСОБА_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 15; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Суддя Ж. І. Кордюкова

СудСєвєродонецький міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення15.03.2019
Оприлюднено25.03.2019
Номер документу80644278
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —428/16470/18

Рішення від 15.03.2019

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Ухвала від 16.01.2019

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні