Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/190/19
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Пашкевич І.О., перевіривши матеріали позовної заяви Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Міцкевича 3" (33013, м.Рівне, вул.Міцкевича, буд.3, код ЄДРПОУ 40496099) до Установи "Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "ІНВЕСТІНРІВНЕ" (33028, м.Рівне, вул.Мазепи, буд.19, код ЄДРПОУ 33214160) про стягнення заборгованості в сумі 8 353,12 грн.
ВСТАНОВИВ:
У березні 2019 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Міцкевича 3" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Установи "Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "ІНВЕСТІНРІВНЕ", в якій просить суд зобов'язати Установу "Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "ІНВЕСТІНРІВНЕ" погасити заборгованість у сумі 8 353,12грн, що виникла внаслідок несплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.07.2016 року по 28.02.2019 рік.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За умовами ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В порушення зазначеної норми позивачем не додано доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 01 січня 2019 року складає 1 921 грн. 00 коп.
Отже, при поданні позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 921 грн. 00 коп. та додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач долучив до позовної заяви копію платіжного доручення № 18 про сплату судового збору від 13 березня 2019 року. У той же час належним доказом сплати судового збору може слугувати виключно оригінал платіжного доручення.
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Разом з тим, позивач у позовній заяві посилається на ч.2 ст.151 ГПК України, відповідно до якої у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Однак, в наявних матеріалах позовної заяви відсутні докази сплати судового збору за звернення із заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Міцкевича 3" до Установи "Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "ІНВЕСТІНРІВНЕ" про видачу судового наказу та відповідна ухвала суду про відмову у видачі судового наказу чи скасування судового наказу.
Таким чином, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів сплати судового збору у визначеному законом розмірі.
Крім того, відповідно до п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Однак, в матеріалах позовної заяви та поданих до неї документах, як встановлено судом, відсутній такий розрахунок.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, позивачу необхідно подати господарському суду належні докази відправлення відповідачу копії позовної заяви з усіма додатками, оригінал платіжного доручення № 18 від 13.03.2019 року про сплату судового збору у розмірі 1728,90 грн., належні докази сплати судового збору за звернення із заявою про видачу судового наказу у розмірі 192,10 грн. та ухвалу суду про відмову у видачі судового наказу чи скасування судового наказу, а також попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи - через відділ канцелярії та документального забезпечення у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Міцкевича 3".
2. Позивачу подати Господарському суду Рівненської області докази відправлення відповідачу копії позовної заяви з усіма додатками, оригінал платіжного доручення № 18 від 13.03.2019 року про сплату судового збору у розмірі 1728,90 грн., належні докази сплати судового збору за звернення із заявою про видачу судового наказу у розмірі 192,10 грн. та ухвалу суду про відмову у видачі судового наказу чи скасування судового наказу, а також попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи - через відділ канцелярії та документального забезпечення у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали.
3. Роз'яснити, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 25.03.2019 року.
Суддя Пашкевич І.О.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2019 |
Номер документу | 80648040 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Пашкевич І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні