Ухвала
від 25.03.2019 по справі 916/726/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"25" березня 2019 р.м. Одеса № 916/726/19

Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. № 743/19 від 18.03.2019р.),

за позовом: ОСОБА_1

до відповідачів: ОСОБА_2, товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг."

про визнання недійсним договору та рішень

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг.", ОСОБА_2 про визнання недійсним договору купівлі-продажу (відступлення) частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг." від 21.07.2017р.; про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг.", оформлених протоколом №21/07/2017 від 21.07.2017р., у тому числі щодо призначення директором ОСОБА_2; про визнання недійсними рішень, прийнятих ОСОБА_2 у якості директора товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг.".

Відповідно до п. п. 5, 7, 8, 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

В порушення вищенаведених вимог процесуального законодавства у поданій до суду позовній заяві позивачем не було вказано:

- правових підстав позову;

- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Згідно з ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Приписами п. 4 ч. 2 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи зобов'язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

Відповідно до ч. 4 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

В порушення вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України ОСОБА_1 не було надано суду оспорюваних рішень, прийнятих ОСОБА_2 у якості директора товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг.", копії договору купівлі-продажу (відступлення) частки у статутному капіталі товариства, або клопотання про витребування таких доказів у разі їх відсутності у позивача.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху . В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги порушення ОСОБА_1 вимог ст. ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України при поданні даної позовної заяви, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу 5-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви та надання суду відповідних доказів на підтвердження їх усунення.

Господарський суд звертає увагу позивача, що у випадку не усунення названих недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. ст. 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг." про визнання недійсним договору та рішень залишити без руху.

2. Встановити ОСОБА_1 5-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом повідомлення суду: правових підстав позову; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; та надання оспорюваних рішень, прийнятих ОСОБА_2 у якості директора товариства з обмеженою відповідальністю „Кримоптторг."; надання копії договору купівлі-продажу (відступлення) частки у статутному капіталі товариства, або клопотання про витребування таких доказів у разі їх відсутності у позивача.

Ухвала набрала законної сили 25.03.2019р. та не підлягає оскарженню.

Суддя С.П. Желєзна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.03.2019
Оприлюднено25.03.2019
Номер документу80648213
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/726/19

Рішення від 10.07.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 24.06.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 10.06.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 07.05.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 25.03.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні