Справа № 420/6407/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Білостоцького О.В.
При секретарі: Єренкевич О.А.
За участю сторін:
Представників позивача: ОСОБА_1
Представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест про стягнення суми податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов головного управління ДФС (Державної фіскальної служби) України, в якому позивач просить суд стягнути з усіх відкритих банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест заборгованість зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 845 584,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю Укрхарвест має заборгованість зі сплати податку на додану вартість, яка виникла на підставі винесеного податкового повідомлення-рішення №0030311502 від 26.11.2015 року. Сума податкової заборгованості відповідача також підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 01.11.2018 року, відомостями інтегрованої картки платника податків (ІКП) зі сплати відповідного податку, та довідкою-розрахунком заборгованості до бюджету. Відповідач своєчасно податковий борг не сплатив, що стало підставою для звернення головного управління ДФС в Одеській області до суду із зазначеним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 21.01.2019 року позовну заяву головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест було прийнято до розгляду, у справі було відкрито спрощене позовне провадження із повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.
Представник позивача у судових засіданнях 21.02.2019 року та 20.03.2019 року, посилаючись на обґрунтування, викладені у адміністративному позові, підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач у судові засідання не з'явився, відзиву на адміністративний позов не надав, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно за адресою, зазначеною в адміністративному позові та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 74-78), причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності не заявляв.
На підставі вищезазначеного та виходячи с приписів ч. 3 ст. 205 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест на підставі наявних у справі письмових доказів.
Судом під час розгляду справи встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Укрхарвест зареєстровано юридичним департаментом Одеської міської ради, як юридична особа 20.09.2013 року за №10701020000051249, та з 23.09.2013 року знаходиться на обліку в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, як платник податків (а.с. 45).
Судом встановлено, що 25.08.2015 року головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за декларуванням ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області було проведено перевірку даних ТОВ Укрхарвест , задекларованих підприємством у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року, за результатами якої контролюючим органом складено відповідний акт перевірки №6156/15-53/15-02 від 25.08.2015 року (а.с. 33-35).
Як вбачається із вищезазначеного акту, перевіркою встановлено, що у декларації з ПДВ за червень 2015 року відповідачем було неправомірно задекларовано у рядку 20.1 Значення рядка 24 декларації попереднього звітного податкового) періоду суму ПДВ у розмірі 10 907 562 грн., що призвело до ненарахування суми ПДВ у розмірі 676 467 грн. та зменшення рядка 25 Сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (рядок 18 - рядок 20) та рядка 25.1 Сплачується до державного бюджету .
На підставі вищезазначеного акту перевірки, ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було винесені податкові повідомлення-рішення № 00300301502 від 26.11.2015 року (а.с. 26), яким товариству з обмеженою відповідальністю Укрхарвест було визначено суму завищення від'ємного значення податку на додану вартість за червень 2015 року у розмірі 10 907 562,00 грн.; та податкове повідомлення-рішення №0030311502 від 26.11.2015 року (а.с. 27), яким відповідачу було збільшено суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість у розмірі 676 467,00 грн. та застосовано штрафні санкції у сумі 169 117,00 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлялись відповідачу засобами поштового зв'язку, однак були повернуті на адресу податкового органу у зв'язку із відсутністю товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест за місцем реєстрації, що підтверджується копією рекомендованого поштового відправлення (а.с. 30-32).
Крім того судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю Укрхарвест зверталось до Одеського окружного адміністративного позову із адміністративним позовом про оскарження податкових повідомлень-рішень №00300301502 та №0030311502 від 26.11.2015 року.
Однак ухвалою суду від 16.02.2016 року (яка набрала законної сили 26.02.2016 року) зазначений адміністративний позов було повернуто товариству з обмеженою відповідальністю Укрхарвест у зв'язку із надходженням від представника підприємства заяви про відкликання позовної заяви (т. 1 а.с. 84-85).
З огляду на зазначене, враховуючи несплачену товариством з обмеженою відповідальністю Укрхарвест заборгованість з ПДВ у загальному розмірі 845 584,00 грн., що також підтверджується розрахунками заборгованості підприємства станом на 01.11.2018 року (а.с. 8-9), відомостями інтегрованої картки платника податків (ІКП) (а.с. 11-25), довідкою-розрахунком заборгованості до бюджету (а.с. 10), головне управління ДФС в Одеській області звернулось до суду з даним адміністративним позовом.
Дослідивши адміністративний позов та письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з п. 16.1.4 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 54.3 статті 54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Згідно п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу.
Відповідно до пункту 123.1 статті 123 К України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Згідно п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, з метою вжиття заходів щодо погашення товариством з обмеженою відповідальністю Укрхарвест нарахованої податковим органом суми грошового зобов'язання, ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області направляла відповідачу податкові повідомлення-рішення на адресу, за якою підприємство було зареєстровано з 18.11.2014 року по 11.02.2016 року, а саме: 65026, Одеська область, Приморський район, узвіз Польський, 11А. Разом з тим, зазначені рішення були повернуті на адресу позивача у зв'язку із відсутністю товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест за місцем реєстрації.
Суд зазначає, що згідно пунктів 56.1, 56.3 статті 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Процедура адміністративного оскарження закінчується днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк (підпункт 56.17.1 пункту 56.17. статті 56 Податкового кодексу України).
Згідно підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Відповідно до пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Судом при винесенні рішення в даній адміністративній справі було враховано, що відповідачем було розпочато процедуру судового оскарження податкових-повідомлень рішень, однак позов був відкликаний представником товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест , а отже грошове зобов'язання, визначене такими податковими повідомленнями-рішеннями, є узгодженим з моменту наьрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України).
У зв'язку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання та з метою вжиття заходів щодо її погашення, ГУ ДФС в Одеській області на адресу товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест направило податкову вимогу форми "ю" від 08 лютого 2017 року №434-17 на суму податкового боргу 849 884,84 грн. (а.с. 37).
Відповідно до вимог пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПК України, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному ПК України.
За приписами п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України орган ДПІ здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову у товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест відкриті розрахункові рахунки у наступних банківських установах: р/р 26009054304483 (долар США), р/р 26050054301189 (українська гривня), р/р 26004054303821 (українська гривня), р/р 26005054304476 (євро) в Южному ГРУ ПАТ КБ Приватбанк , м. Одеса, МФО: 328704; р/р 26058000001463 в ПАТ ВБР , МФО: 380719; р/р 26006070844001 (долар США), р/р 26006070844001 (євро), р/р 26006070844001 (українська гривня) в АТ АКБ Конкорд , МФО: 307350.
На підставі вищезазначеного та враховуючи те, що сума заборгованості відповідача зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 845 584,00 грн. є узгодженою, зазначена заборгованість підприємства підлягає стягненню з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест .
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест про стягнення суми податкового боргу у розмірі 845 584,00 грн. є обґрунтованими, документально підтвердженими, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 180, 192-194, 205, 241-246, 251, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ :
Адміністративний позов головного управління ДФС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул. Семінарська, 5) до товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест (65005, м. Одеса, вул. Михайлівська, 25) про стягнення суми податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Укрхарвест (код ЄДРПОУ 38907716) суму податкової заборгованості зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 845 584,00 грн. (вісімсот сорок п'ять тисяч п'ятсот вісімдесят чотири гривні нуль копійок) на бюджетний рахунок №31118029015007, отримувач коштів УК у м. Одесі/ Малиновський район/14060100, банк отримувача Казначейство України, МФО 899998, код 38016923.
Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 293, 295 та пп.15.5 п.15 ч.1 розділу VII Перехідні положення КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 25 березня 2019 року.
Суддя О.В. Білостоцький
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2019 |
Номер документу | 80658124 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Білостоцький О. В.