Справа № 344/21569/18
Провадження № 2/344/14/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
18 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої - судді Бабій О.М.
секретаря Орнат Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2. Заяву мотивувала тим, що на момент смерті ОСОБА_2 нікого з близьких та рідних крім позивачки не залишилось. 12.04.2016 року приватним нотаріусом Сопків З.І. було посвідчено заповіт, яким ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: все належне їй рухоме та нерухоме майно заповідає дочці ОСОБА_1. Позивачка фактично проживала та здійснювала догляд за матір'ю в АДРЕСА_1, хоча не була зареєстрована за вказаною адресою. Через скрутне матеріальне становище позивачкою не було вчасно одано заяву про прийняття спадщини після смерті матері, для оформлення спадщини вона звернулась тільки у грудні. Однак їй було відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини у зв'язку із пропуском встановленого законом шестимісячного строку для її прийняття.
Позивач в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву за змістом якої просила розгляд справи проводити без її участі. Позовні вимоги підтримала з мотивів викладених в позовній заяві, просила позов задовольнити, проти заочного розгляд у справи не заперечила.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляд у справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву не надав.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 5 ст. 268 ЦПК України, датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
З урахуванням положень ст. 280 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2, виданого Виконавчим комітетом Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6).
За даними свідоцтва про народження позивача, її матір'ю записано ОСОБА_2 (а.с.7).
Згідно довідки виконавчого комітету Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 28.12.2018 року № 874, до моменту смерті ОСОБА_2 була зареєстрована одна за адресою: АДРЕСА_2. З нею проживала без реєстрації та здійснювала догляд дочка ОСОБА_1 (а.с.11).
Як вбачаться із заповіту складеного 12.04.2016 року, все своє рухоме та нерухоме майно ОСОБА_2 на випадок своєї смерті заповідає своїй дочці ОСОБА_1 (а.с.12).
06 грудня 2018 року позивачка звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті матері, але листом від 07.12.2018 року приватний нотаріус Павлінський В.Д. відмовив їй у видачі свідоцтва про прийняття спадщини,оскільки позивачкою пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини та на час смерті позивачка не проживала з померлою (а.с.14)
Строк на подачу заяви у нотконтору позивач пропустила з поважних причин, оскільки перебувала у скрутному матеріальному становищі та вважала, що проживала з матір'ю на час смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом шестимісячного строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Однак, положенням ч. 3 цієї ж статті визначено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, враховуючи що позов не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про наявність підстав длявизначення ОСОБА_1 додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.
Позивачку ухвалою суду від 02 січня 2019 року звільнено від сплати судового збору.
Згідно із ч. 6 ст. 141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Тому з відповідача слід стягнути 704 гривні 80 коп. судового збору на користь держави.
На підставі наведеного, відповідно до ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 141, 259, 263-265, 273, 280-284 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці АДРЕСА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 - три місяці з дня набрання цим рішенням законної сили.
Стягнути із Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради, місцезнаходження якої: 76494, код ЄДРПОУ 20552109, на користь держави (в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державного казначейства служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 02891693) судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 22.03.2019 року.
Суддя Бабій О.М.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2019 |
Номер документу | 80662192 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні