Справа № 520/5933/19
Провадження № 1-кс/520/3511/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.03.2019 року
Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Таїровського ВП Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 , про призначення експертизи
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання слідчого, 15.03.2019 року біля 15:00 годин, у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись за місцем свого мешкання, а саме в кв. АДРЕСА_1 , виник злочинний умисел направлений на вчинення хуліганській дій в приміщенні кафе-бару «Мальва», що розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 70/1, яке належить малому приватному підприємству «Мальва» (код ЄДРПОУ 13913759).
Реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_5 взяв в квартирі сокиру, яку поклав за пазуху своєї куртки та направився до кафе-бару «Мальва» за вищевказаною адресою, де приблизно о 16:00 годині того ж дня, знаходячись в громадському місці, приміщенні кафе-бару «Мальва», діючи умисно, із хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок та виражаючи явну неповагу до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю демонструючи явну неповагу до існуючих правил поведінки у суспільстві й інших соціальних цінностей, за допомогою сокири, яка перебувала в правій руці, у присутності персоналу закладу, почав безпричинно наносити удари заздалегідь заготовленою сокирою по майну зазначеного закладу, пошкодивши скло вхідних та вихідних дверей, 2 холодильні камери та вітрину.
Вказані дії супроводжувалися особливою зухвалістю, яка полягала в нахабному поводженні, буйстві, тимчасовому припиненні нормальної діяльності установи кафе-бар « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Вказані відомості 15.03.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019161480000667 за ст.296 ч.1 КК України.
15.03.2019 у порядку ст.208 КПК України затримано ОСОБА_5 , як особу, підозрювану у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України. 16.03.2019 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України.
18.03.2019 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду міста Одеси підозрюваному ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вОдеському слідчому ізоляторі Управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області строком 60 днів, до 13.05.2019.
Під час складання протоколу про затримання особи, роз`яснення процесуальних прав і обов`язків ОСОБА_5 надав пояснення, що підписувати документи йому заважають вимоги «ведическої» релігії, та він підписуватиме їх шляхом написання символу « + ». При цьому також зазначав, що є малограмотною особою, в зв`язку із чим не бажає нічого писати в своїх поясненнях. Під час опитування проявляв запальний характер, на запитання реагував збуджено, став кричати, жваво видумуючи різноманітні пояснення щодо причин своєї поведінки при вчиненні кримінального правопорушення, як образа на відношення до своєї мами, яка раніше працювала у зазначеному кафе, так і «наливання шмурдяку» у ньому. Допитана в якості свідка ОСОБА_6 мама підозрюваного, показала про те, що ніяких конфліктних відносин із кафе у неї не було, про будь-яку образу із сином не розмовляла. Під час вручення підозрюваному процесуальних документів, у тому числі із процесуальними правами і обов`язками останній відмовлявся іх отримувати, збуджено пояснюючи, що вони йому вже ніколи не будуть потрібні, що буде проводити якісь ритуали. Також зазначав про те, що надав якусь обітницю. Викладене вказує на підстави вважати поведінку підозрюваного ОСОБА_5 неадекватною як під час вчинення суспільно небезпечного діяння так і після нього (порушення сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту тощо)
Згідно ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Згідно п.3 ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.
Згідно ст.509 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді щодо залучення експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними. Такими обставинам, зокрема є поведінка особи під час вчинення суспільно небезпечного діяння або після нього була або є неадекватною (затьмарення свідомості, порушення сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам`яті тощо)
Згідно ч.3 ст.242 КПК України - примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.2 ст.509 КПК України - у разі необхідності здійснення тривалого спостереження та дослідження особи може бути проведена стаціонарна психіатрична експертиза, для чого така особа направляється до відповідного медичного закладу на строк не більше двох місяців. Питання про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи вирішується під час досудового розслідування - ухвалою слідчого судді за клопотанням сторони кримінального провадження в порядку, передбаченому для подання та розгляду клопотань щодо обрання запобіжного заходу, а під час судового провадження - ухвалою суду.
Відповідно до ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Крім того, у відповідності до п.1 ч.1 ст.7 Закону України " Про судову експертизу" від 25.02.1994 зі змінами та доповненнями судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи.
Відповідним закладом, який може здійснити вказану стаціонарну комплексну судову психолого-психіатричну експертизу є комунальна установа «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, б.№ 9.
Об`єктом дослідження даної стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи є психічна повноцінність підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Для з`ясування питань щодо психічного стану підозрюваного, необхідні спеціальні знання в галузі психології та судової психіатрії і оціночне судження з приводу встановлених фактів з метою висновку щодо питань, які цікавлять правосуддя. У зазначеному випадку необхідно провести стаціонарну комплексну судову психолого-психіатричну експертизу, яка є окремою формою застосування спеціальних знань, у зв`язку із чим, на підставі п.6 ч.2 ст.242 КПК України необхідне проведення стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, проведення якої доручити експертам КУ " Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я ".
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Згідно зі ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим
за клопотанням сторони кримінального провадження.
З урахуванням вищезазначеного, приймаючи до уваги те, що проведення вказаної експертизи є одним з джерел встановлення об`єктивної істини по провадженню, тобто доказом, який підтверджує або спростовує факт причетності особи до вчинення кримінального правопорушення чи факту наявності самої події кримінального правопорушення, неможливість у інший спосіб отримати доказові відомості, що свідчить про доцільність її проведення, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 93, 110, 242-244, 309, 369-372, 392-395 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Таїровського ВП Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 , про призначення експертизи задовольнити.
1.Доручити по кримінальному провадженню, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019161480000667 від 15.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.296ч.4КК України, проведення стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення якої доручити із залученням експертів КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, б № 9.
2.На вирішення стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи поставити наступні питання:
- Чи страждає підозрюваний ОСОБА_5 , 30.11.1981 якою-небудь психічною хворобою чи затримкою психічного розвитку? Якщо страждає, то чи міг він усвідомлювати свої дії, керувати ними при вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення?
- Чи знаходився підозрюваний ОСОБА_5 в момент вчинення кримінального правопорушення у хворобливому стані та чи міг він усвідомлювати свої дії, керувати ними?
- Чи є підозрюваний ОСОБА_5 душевнохворим і чи має він потребу у застосуванні до нього примусових заходів медичного характеру?
- Чи присутні у підозрюваного ОСОБА_5 індивідуально-психологічні особливості, які могли суттєво вплинути на його поведінку при скоєнні інкримінуємого діяння?
- Чи не знаходився підозрюваний ОСОБА_5 в момент скоєння інкримінуємого йому діяння в якому-небудь емоціональному стані (стрес, емоційна напруга, фрустрація та т.п.), який міг суттєво вплинути на його свідомість та діяльність?
- Чи не знаходився в момент скоєння інкримінуємого йому діяння підозрюваний ОСОБА_5 в стані фізіологічного афекту?
- Чи може підозрюваний ОСОБА_5 приймати участь у досудовому розслідуванні та приймати участь у слідчих діях?
3.Для проведення стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залучити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , направивши його до КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, б № 9
4.За вимогою експертів КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» надати їм матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019161480000667 від 15.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 296 ч.4 КК України.
5. Попередити експертів КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я», яким буде доручено проведення стаціонарної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку експертів та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, передбачену статтями 384, 385 КК України.
Висновок експерта разом із об`єктом дослідження спрямувати на адресу особи або органу досудового слідства, за клопотанням якого, слідчим суддею, винесена ухвала про призначення експертизи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 80665889 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Іванчук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні