Справа № 395/231/19 Провадження № 2/395/107/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2019 року м. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Забуранного Р.А.,
при секретареві - Лисенку В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
До суду із позовом звернувся ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом, вказавши, що 17 квітня 1995 року померла його мати ОСОБА_2.
Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк» на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області , тобто ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері, але своїх спадкових прав так і не оформив.
За життя ОСОБА_2 заповіту не склала.
Дізнавшись, що мати позивача внесена до списку - додатку членів КСП Маяк , позивач звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, але постановою державного нотаріуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори від 05 березня 2019 року №192/02-31 позивачу було відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк , що розташована на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області через те, що у спадкоємця відсутній правовстановлюючий документ на майно, необхідний для вчинення нотаріальної дії.
Просить суд визнати за ним право на земельну частку (пай) розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів у землях колективної власності по колишньому КСП Маяк Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 17 квітня 1995 року .
Представник позивача оповіщений в установленому законом порядку про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача - Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду у справі був повідомлений у встановленому законом порядку. Представник сільської ради направив до суду заяву, в якій просив суд розглянути справу без його участі та не заперечує проти задоволення позову.
Представник третьої особи - Новомиргородської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду у справі був повідомлений у встановленому законом порядку, направив до суду заяву, в якій просить суд розглянути справу без його участі та не заперечує проти задоволення позову.
За таких обставин, суд вважає за можливе слухати справу за відсутності сторін за наявними у справі доказами.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за такими підставами.
В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що 17 квітня 1995 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії I-ОЛ №262865, актовий запис № 13 від 19 квітня 1995, вчинене Мартоноською сільською радою Новомиргородського району Кіровоградської області.
Факт родинного зв'язку мiж померлою ОСОБА_2 та позивачем підтверджуєтъся свiдоцтвом про народження, актовий запис № 61, зареєстрований Мартоноською сільською радою від 10 вересня 1948 року та довідкою № 371 від 04.03.2019 року виконкому Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області про те, що позивач проживав разом із матір'ю від народження по день її смерті, тобто до 17.04.1995 року.
При життi, на випадок своєї смертi, ОСОБА_2 не залишила заповіту. Тож спадкоємцем за законом є позивач.
За життя ОСОБА_2 працювала в КСП Маяк на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району та була членом КСП.
У січні 2019 року позивачу стало вiдомо, що його мати мала право на земельну частку (пай), як член КСП, але не отримала отримала сертифiкат на право на земельну частку (пай).
Тож його представник звернувся до Вiддiлу Держгеокадастру у Новомиргородському районi Головного управлiння Держгеокадастру у Кiровоградськiй областi з запитом, чи має право на землю ОСОБА_2
Згiдно вiдповiдi начальника Вiддiлу в Новомиргородському районi Головного управління Держгеокадастру у Кiровоградській областi вiд 25.02.2019 року № 79/118-19 згiдно списку-додатку rромадян-членiв колективного сiльськогосподарського пiдприємства Маяк до Державного акту на право колективної власності на землю серiї КР № 000012 вiд 15.02.1995 року ОСОБА_2 внесена за № 409.
Середня вартість земельної частки (паю) по колишньому КСП Маяк , розташованого на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району Кiровоградської областi станом на 01.01.2019 року становить 139 270 гривень.
Враховуючи викладенi обставини, 05 березня 2019 року позивач звернувся до нотаріуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори з заявою про видачу йому Свiдоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк , що розташована на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району Кiровоградської областi пiсля смертi ОСОБА_2.
Постановою державного нотарiуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори вiд 05.03.2019 р. № 192/02-31 позивачу вiдмовлено у видачi Свiдоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк у зв'язку з відсутністю у спадкоємця правовстановлюючого документа на майно, необхідного для вчинення нотаріальної дії.
Тобто причиною вiдмови у вчиненнi нотарiальної дiї є вiдсутнiсть документу, що посвiдчує право померлої на земельну частку (пай) - сертифiкату.
Вiдповiдно до листа Вiддiлу в Новомиргородському районi Головного управлiння Держгеокадастру у Кiровоградськiй областi вiд 25.02.2019 р. №79/118-19, згiдно списку-додатку громадян-членiв колективного сiльськогосподарського пiдприємства Маяк до Державного акту на право колективної власності на землю серiї КР № 000012 вiд 15.02.1995 року ОСОБА_2 внесена за № 409.
Сертифiкати на право на отримання земельної частки (пай) членам КСП "Маяк" не видавалися. Право на отримання земельної частки (паю) працівники КСП "Маяк" реалiзовували безпосередньо через Мартоноську сiльську раду та Новомиргородську районну державну адмiнiстрацiю.
Тож лише з січня 2019 року позивач дізнався про право своєї рідної матері на отримання у власність земельної ділянки.
Відповідно до норм статті 25 Земельного кодексу:
1. При приватизації земель державних і комунальних сiльськогосподарських пiдприємств, установ та органiзацiй земельні ділянки передаються працiвникам цих пiдприємств, установ та органiзацiй, працiвникам державних та комунальних закладiв освiти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території вiдповiдної ради, а також пенсiонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).
2. Рiшення про приватизацiю земель державних i комунальних сiльськогосподарських підприємств, установ та органiзацiй приймають органи виконавчої влади або органи мiсцевого самоврядування вiдповiдно до їх повноважень за клопотанням працiвникiв цих підприємств, установ та органiзацiй.
3. Землi у приватну власнiсть особам, зазначеним у частинi першiй цiєї статтi, передаються безоплатно.
4. Площа земель, що передаються у приватну власнiсть, становить рiзницю мiж загальною площею земель, що перебували у постiйному користуваннi сiльськогосподарських пiдприємств, установ та органiзацiй, i площею земель, якi залишаються у державнiй чи комунальнiй власностi (лiсогосподарського призначення, водний фонд, резервний фонд).
5. Особи, зазначенi у частинi першiй цiєї статтi, мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), видiлену в натурi (на мiсцевостi).
Згiдно з нормами ч. 5 статтi 118 Земельного кодексу України, передача земельних дiлянок у власнiсть громадянам - працiвникам державних та комунальних сiльськогосподарських підприємств, установ та органiзацiй, а також пенсiонерам з їх числа провадиться пiсля затвердження проекту приватизацiї земель у порядку, встановленому цим Кодексом.
У вiдповiдностi до норм ст. ст. 15, 16 Цивiльного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивiльного права у разi його порушення, невизнання або оспорювання. Вона має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та iнтересу, а способом захисту цивiльних прав та iнтересiв може бути визнання права.
Згiдно Указу Президента України вiд 08.08.1995 № 270 Про порядок паювання земель; переданих у колективну власнiсть сiльськогосподарським пiдприємствам i органiзацiям , право на земельну частку (пай) мають члени колективного сiльськогосподарського пiдприємства, сiльськогосподарського кооперативу, сiльськогосподарського акцiонерного товариства, в тому числi пенсiонери, якi ранiше працювали в ньому i залишаються членами зазначеного підприємства вiдповiдно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду № 7 від 30.08.2008 року Про судову практику у справах про спадкування при вирішенні спору про спадкування права на земельну частку (пай) основним документом, що посвідчує таке право, є сертифікат про право на земельну частку (пай).
Відповідно до ухвали Верховного Суду України від 25.04.2002 року, член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами Цивільного кодексу України, в тому числі й у випадку, коли з різних причин він не зміг отримати сертифікат на право на земельний пай.
Член колективного сiльськогосподарського підприємства, включений до списку, що додаєтъся до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачi цього акта i в разi його смертi успадкування права на земельний пай здiйснюсться за нормами ЦК України, у тому числi й у випадку, коли з рiзних причин ця особа не отримала сертифiкат на правона земельну частку (пай).
В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що позивач являється єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 за законом, а тому в порядку ст. ст. 526-527, 529, 548-549 ЦК УРСР, який діяв на час виникнення правовідносин, суд прийшов до безсумнівного висновку, що позовна заява підлягає задоволенню та вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельну частку (пай), розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів, із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк » на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, яка залишилася після смерті його матері ОСОБА_2 .
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. ст. 200 ч. 3, 259, 263, 265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом - задовольнити.
В порядку спадкування за законом у першу чергу після смерті ОСОБА_2, яка померла 17 квітня 1995 року, визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельну частку (пай), розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів, вартістю 139 270 гривень із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк » на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Р. А. Забуранний
копія
Справа № 395/231/19 Провадження № 2/395/107/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2019 року м. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Забуранного Р.А.,
при секретареві - Лисенку В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
До суду із позовом звернувся ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом, вказавши, що 17 квітня 1995 року померла його мати ОСОБА_2.
Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк» на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області , тобто ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері, але своїх спадкових прав так і не оформив.
За життя ОСОБА_2 заповіту не склала.
Дізнавшись, що мати позивача внесена до списку - додатку членів КСП Маяк , позивач звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, але постановою державного нотаріуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори від 05 березня 2019 року №192/02-31 позивачу було відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк , що розташована на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області через те, що у спадкоємця відсутній правовстановлюючий документ на майно, необхідний для вчинення нотаріальної дії.
Просить суд визнати за ним право на земельну частку (пай) розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів у землях колективної власності по колишньому КСП Маяк Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 17 квітня 1995 року .
Представник позивача оповіщений в установленому законом порядку про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача - Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду у справі був повідомлений у встановленому законом порядку. Представник сільської ради направив до суду заяву, в якій просив суд розглянути справу без його участі та не заперечує проти задоволення позову.
Представник третьої особи - Новомиргородської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду у справі був повідомлений у встановленому законом порядку, направив до суду заяву, в якій просить суд розглянути справу без його участі та не заперечує проти задоволення позову.
За таких обставин, суд вважає за можливе слухати справу за відсутності сторін за наявними у справі доказами.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за такими підставами.
В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що 17 квітня 1995 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії I-ОЛ №262865, актовий запис № 13 від 19 квітня 1995, вчинене Мартоноською сільською радою Новомиргородського району Кіровоградської області.
Факт родинного зв'язку мiж померлою ОСОБА_2 та позивачем підтверджуєтъся свiдоцтвом про народження, актовий запис № 61, зареєстрований Мартоноською сільською радою від 10 вересня 1948 року та довідкою № 371 від 04.03.2019 року виконкому Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області про те, що позивач проживав разом із матір'ю від народження по день її смерті, тобто до 17.04.1995 року.
При життi, на випадок своєї смертi, ОСОБА_2 не залишила заповіту. Тож спадкоємцем за законом є позивач.
За життя ОСОБА_2 працювала в КСП Маяк на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району та була членом КСП.
У січні 2019 року позивачу стало вiдомо, що його мати мала право на земельну частку (пай), як член КСП, але не отримала отримала сертифiкат на право на земельну частку (пай).
Тож його представник звернувся до Вiддiлу Держгеокадастру у Новомиргородському районi Головного управлiння Держгеокадастру у Кiровоградськiй областi з запитом, чи має право на землю ОСОБА_2
Згiдно вiдповiдi начальника Вiддiлу в Новомиргородському районi Головного управління Держгеокадастру у Кiровоградській областi вiд 25.02.2019 року № 79/118-19 згiдно списку-додатку rромадян-членiв колективного сiльськогосподарського пiдприємства Маяк до Державного акту на право колективної власності на землю серiї КР № 000012 вiд 15.02.1995 року ОСОБА_2 внесена за № 409.
Середня вартість земельної частки (паю) по колишньому КСП Маяк , розташованого на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району Кiровоградської областi станом на 01.01.2019 року становить 139 270 гривень.
Враховуючи викладенi обставини, 05 березня 2019 року позивач звернувся до нотаріуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори з заявою про видачу йому Свiдоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк , що розташована на території Мартоноської сiльської ради Новомиргородського району Кiровоградської областi пiсля смертi ОСОБА_2.
Постановою державного нотарiуса Новомиргородської районної державної нотаріальної контори вiд 05.03.2019 р. № 192/02-31 позивачу вiдмовлено у видачi Свiдоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай) КСП Маяк у зв'язку з відсутністю у спадкоємця правовстановлюючого документа на майно, необхідного для вчинення нотаріальної дії.
Тобто причиною вiдмови у вчиненнi нотарiальної дiї є вiдсутнiсть документу, що посвiдчує право померлої на земельну частку (пай) - сертифiкату.
Вiдповiдно до листа Вiддiлу в Новомиргородському районi Головного управлiння Держгеокадастру у Кiровоградськiй областi вiд 25.02.2019 р. №79/118-19, згiдно списку-додатку громадян-членiв колективного сiльськогосподарського пiдприємства Маяк до Державного акту на право колективної власності на землю серiї КР № 000012 вiд 15.02.1995 року ОСОБА_2 внесена за № 409.
Сертифiкати на право на отримання земельної частки (пай) членам КСП "Маяк" не видавалися. Право на отримання земельної частки (паю) працівники КСП "Маяк" реалiзовували безпосередньо через Мартоноську сiльську раду та Новомиргородську районну державну адмiнiстрацiю.
Тож лише з січня 2019 року позивач дізнався про право своєї рідної матері на отримання у власність земельної ділянки.
Відповідно до норм статті 25 Земельного кодексу:
1. При приватизації земель державних і комунальних сiльськогосподарських пiдприємств, установ та органiзацiй земельні ділянки передаються працiвникам цих пiдприємств, установ та органiзацiй, працiвникам державних та комунальних закладiв освiти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території вiдповiдної ради, а також пенсiонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).
2. Рiшення про приватизацiю земель державних i комунальних сiльськогосподарських підприємств, установ та органiзацiй приймають органи виконавчої влади або органи мiсцевого самоврядування вiдповiдно до їх повноважень за клопотанням працiвникiв цих підприємств, установ та органiзацiй.
3. Землi у приватну власнiсть особам, зазначеним у частинi першiй цiєї статтi, передаються безоплатно.
4. Площа земель, що передаються у приватну власнiсть, становить рiзницю мiж загальною площею земель, що перебували у постiйному користуваннi сiльськогосподарських пiдприємств, установ та органiзацiй, i площею земель, якi залишаються у державнiй чи комунальнiй власностi (лiсогосподарського призначення, водний фонд, резервний фонд).
5. Особи, зазначенi у частинi першiй цiєї статтi, мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), видiлену в натурi (на мiсцевостi).
Згiдно з нормами ч. 5 статтi 118 Земельного кодексу України, передача земельних дiлянок у власнiсть громадянам - працiвникам державних та комунальних сiльськогосподарських підприємств, установ та органiзацiй, а також пенсiонерам з їх числа провадиться пiсля затвердження проекту приватизацiї земель у порядку, встановленому цим Кодексом.
У вiдповiдностi до норм ст. ст. 15, 16 Цивiльного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивiльного права у разi його порушення, невизнання або оспорювання. Вона має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та iнтересу, а способом захисту цивiльних прав та iнтересiв може бути визнання права.
Згiдно Указу Президента України вiд 08.08.1995 № 270 Про порядок паювання земель; переданих у колективну власнiсть сiльськогосподарським пiдприємствам i органiзацiям , право на земельну частку (пай) мають члени колективного сiльськогосподарського пiдприємства, сiльськогосподарського кооперативу, сiльськогосподарського акцiонерного товариства, в тому числi пенсiонери, якi ранiше працювали в ньому i залишаються членами зазначеного підприємства вiдповiдно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду № 7 від 30.08.2008 року Про судову практику у справах про спадкування при вирішенні спору про спадкування права на земельну частку (пай) основним документом, що посвідчує таке право, є сертифікат про право на земельну частку (пай).
Відповідно до ухвали Верховного Суду України від 25.04.2002 року, член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами Цивільного кодексу України, в тому числі й у випадку, коли з різних причин він не зміг отримати сертифікат на право на земельний пай.
Член колективного сiльськогосподарського підприємства, включений до списку, що додаєтъся до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачi цього акта i в разi його смертi успадкування права на земельний пай здiйснюсться за нормами ЦК України, у тому числi й у випадку, коли з рiзних причин ця особа не отримала сертифiкат на правона земельну частку (пай).
В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що позивач являється єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 за законом, а тому в порядку ст. ст. 526-527, 529, 548-549 ЦК УРСР, який діяв на час виникнення правовідносин, суд прийшов до безсумнівного висновку, що позовна заява підлягає задоволенню та вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельну частку (пай), розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів, із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк » на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, яка залишилася після смерті його матері ОСОБА_2 .
З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. ст. 200 ч. 3, 259, 263, 265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом - задовольнити.
В порядку спадкування за законом у першу чергу після смерті ОСОБА_2, яка померла 17 квітня 1995 року, визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельну частку (пай), розміром 4,38 умовних кадастрових гектарів, вартістю 139 270 гривень із земель колективної власності по колишньому КСП «Маяк » на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис
з оригіналом згідно
Суддя: Р. А. Забуранний
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2019 |
Номер документу | 80666967 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Забуранний Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні