Ухвала
від 25.03.2019 по справі 344/4876/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/4876/19

Провадження № 1-кс/344/2801/19

У Х В А Л А

25 березня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні № 32019090000000005 від 31.01.2019 року , -

В С Т А Н О В И В:

в клопотанні вказано, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) при веденні фінансово-господарської діяльності упродовж 2016-2018 років, здійснили реалізацію фармацевтичних товарів, шляхом залучення пов`язаних юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чим занизили об`єкт оподаткування, що спричинило фактичне ненадходження до бюджету податків в сумі 1152000 гривень, що є значним розміром. Слідством встановлено, що для здійснення господарської діяльності, пов`язаної із придбанням фармацевтичних препаратів та лікарських засобів, а також їхньою подальшою реалізацію за готівкові кошти через власну мережу аптек, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документально залучили ряд фізичних осіб-підприємців, що не є платниками податку на додану вартість, хоча фактично такі товари придбавалися та реалізовувалися ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » занижено об`єкт оподаткування податком на додану вартість на суму 3,6 млн. гривень та завищено витрати підприємства на 2,4 млн. гривень, що спричинило фактичне ненадходження до бюджету податків в сумі 1152000 гривень. Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) відкрито рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , які використовувалися та використовуються в незаконній діяльності. З метою встановлення обставин вчинення злочину осіб, які причетні до його вчинення, фактів зняття готівкових коштів із рахунків, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які становлять банківську таємницю.

Сторони в судове засідання не з`явились, слідчий просив розглянути клопотання без його участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В ч.1 ст.160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В ст.162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

Таким чином клопотання обгрунтовано правовими підставами.

Відповідно до зазначеного суд, -

П О С Т А Н О В И В :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим, які перебувають у слідчій групі по розслідуванню даного кримінального провадження: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до документів (оригіналів, копій), що становлять банківську таємницю по розрахункових рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які відкрито в АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомлення з ними та вилучення їх належним чином засвідчених копій по рахунках: № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 за період з 01.01.2016 по 18.03.2019, а саме:

- виписки банку на паперовому та електронному носії з розшифровкою контрагентів, призначенням платежу, датою платежів, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунках на початок і кінець кожного дня, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції);

- повних даних інформації про транзакції з використанням електронного ключа із зазначенням руху коштів та часу з`єднання клієнта з банком (інформації про ІР-адреси із яких здійснювався доступ до рахунків);

- платіжних доручень про перерахування коштів з рахунків;

- грошових чеків по рахунках;

- довіреностей, інших документів про уповноваження на отримання коштів з каси банку по рахунках.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 24 квітня 2019 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення25.03.2019
Оприлюднено15.02.2023

Судовий реєстр по справі —344/4876/19

Ухвала від 25.03.2019

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні