693/57/19
2/693/180/19
РІШЕННЯ
іменем України
22.02.2019 м. Жашків
Жашківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Шимчика Р.В.,
за участю секретаря судового засідання - Середюк О.А.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в залі судових засідань в м. Жашків цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації про стягнення компенсації власних коштів, витрачених у відрядженні,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації (далі-відповідач) про стягнення компенсації власних коштів, витрачених у відрядженні.
В обгрунтування своїх позовних вимог вказала, що наказом № 33-1 від 11.07.1986 року вона призначена на посаду учителя початкових класів спеціалізованої школи № 1 м. Жашкова.
Відповідно до ст. 50 Закону України Про освіту педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п'ять років. А тому наказом по відділу освіти ОСОБА_1 була направлена до Комунального навчального закладу Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради , де підвищувала кваліфікацію за категорією учитель початкових класів з 02 жовтня 2017 року по 14 жовтня 2017 року та отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації.
Зазначає, що коштів на проживання та харчування відділ освіти не надавав, а тому вона витрачала власні кошти. Звернувшись до відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації, позивачу було нараховано компенсацію витрачених власних коштів у відрядженні у сумі 1683 грн. 62 коп. Однак вказані кошти ОСОБА_1 так і не отримала, тому звернулася із даною позовною заявою до суду. Просила стягнути з відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області компенсацію власних коштів, витрачених у відрядженні, а також стягнути з відповідача на її користь судові витрати.
Ухвалою суду від 21.01.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами та роз'яснено відповідачу про право подати заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, відзиву на позовну заяву та про надання зустрічного позову.
Відповідач ухвалу суду та копію позовної заяви з додатками отримав, що підтверджується підписом у повідомленні Укрпошти про вручення поштового відправлення.
В установлений ухвалою строк заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, відзив та зустрічний позов від відповідача до Жашківського районного суду Черкаської області не надходили. Тому суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
21.02.2019 року від представника відповідача т.в.о. начальника відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації ОСОБА_2 надійшла заява про визнання заявлених позивачем вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно із ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві, що передбачено ч. 1 ст. 206 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом установлено, що ОСОБА_1 працює на посаді вчителя початкових класів Жашківської спеціалізованої школи № 1, відповідно до копії трудової книги позивача.
Відповідно до копії свідоцтва про підвищення кваліфікації ПК № 02139133/003876-17, виданого 13.10.2017 р. Комунальним навчальним закладом Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради , ОСОБА_1 підвищувала кваліфікацію з 02 жовтня 2017 року до 14 жовтня 2017 року.
Згідно довідки № 243/03 від 02.10.2018 р., виданої відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації, заборгованість коштів за відрядження ОСОБА_1 за жовтень 2017 р. складає 1683,62 грн.
ОСОБА_1 зверталася до відповідача з проханням повернути кошти, витрачені на відрядження у 2017 році, однак листом № 510/02 від 21.11.2018 року відділ освіти Жашківської районної державної адміністрації повідомив, що кошти на погашення заборгованості не виділені.
Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 №59 (далі - Інструкція).
У відповідності до п. 1 Розділу І Інструкції службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади (поїздка державного службовця - за розпорядженням керівника державної служби), підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі - підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).
За приписами ст. 121 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями. Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
Як вбачається із квитанції № 0.0.1236809695.1 від 14.01.2019 року, ОСОБА_1 при поданні позовної заяви до суду сплатила судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Згідно із квитанції № 13/19 від 15.01.2019 р. та угоди про правову допомогу № 13/2019 р. від 15.01.2019 р. вбачається, що позивачем було сплачено адвокату ОСОБА_3 витрати за надання професійної правничої допомоги у розмірі 300 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Як передбачено ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно із ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, тому позивачу необхідно повернути з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Таким чином, враховуючи вищевказані обставини, а також те, що відповідач позов визнав та визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, суд вважає, що визнання позову може бути прийнято судом, тому вбачає підстави для задоволення позовних вимог.
На підставі п. 1 Розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59, ст. 121 КЗпП України та керуючись та ст.ст. 13, 133, 141, 142, 206, 247, 263-265, 273, 274, 279, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації про стягнення компенсації власних коштів, витрачених у відрядженні - задовольнити повністю.
Стягнути з відділу освіти Жашківської районної адміністрації Черкаської області (вул. Соборна, 56, м. Жашків Черкаської області, 19201, код ЄДРПОУ 02147109) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, компенсацію власних коштів, витрачених у відрядженні у розмірі 1683 (одна тисяча шістсот вісімдесят три) грн. 62 коп.
Стягнути з відділу освіти Жашківської районної адміністрації Черкаської області (вул. Соборна, 56, м. Жашків Черкаської області, 19201, код ЄДРПОУ 02147109) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 300 (триста) грн. 00 коп.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Жашківському районі повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, з державного бюджету України 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору за номером квитанції 0.0.1236809695.1 від 14.01.2019 року .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Апеляційного суду Черкаської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
У відповідності до п.п. 15.5 п. 5 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України , до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя: Роман Васильович Шимчик
Суд | Жашківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2019 |
Оприлюднено | 27.03.2019 |
Номер документу | 80703777 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жашківський районний суд Черкаської області
Шимчик Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні