ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
25 березня 2019 р. Справа № 902/8/17
Господарський суд Вінницької області в складі: головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши в приміщенні суду матеріали у справі
про визнання банкрутом
за участю :
арбітражний керуючий (ліквідатор) ОСОБА_1
від Гайсинської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області: ОСОБА_2, ОСОБА_3 за довіреностями
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області знаходиться справа №902/8/17 за заявою Гайсинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про банкрутство Приватного підприємства "Пітик".
Постановою суду від 10.10.2017 року ПП "Пітик" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_4.
Ухвалою суду від 19.02.2018 року усунуто арбітражного керуючого ОСОБА_4 від виконання повноважень ліквідатора ПП "Пітик" та призначено ліквідатором боржника у справі арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Також, ухвалою суду від 22.01.2019 року продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_1 у даній справі до 25.03.2019 року; справу призначено до розгляду на 25.03.2019 року.
На визначену дату в судове засідання з'явилися представники ініціюючого кредитора та ліквідатор боржника.
При цьому, судом встановлено, що 25.03.2019 року до суду від арбітражного керуючого ОСОБА_1 надійшли наступні документи: клопотання № 02-05/14 від 25.03.2019 року про продовження строку ліквідаційної процедури ПП "Пітик" та повноважень ліквідатора на два місяці; проміжний звіт № 02-05/13 від 15.03.2019 року про діяльність в ліквідаційній процедурі по справі № 902/8/17.
В ході розгляду справи арбітражний керуючий надав пояснення щодо обставин, викладених у проміжному звіті ліквідатора та підтримав подане клопотання.
Представник ініціюючого кредитора не заперечив щодо вказаного клопотання та прийняття до відома проміжного звіту ліквідатора.
Суд, оглянувши поданий проміжний звіт, клопотання ліквідатора та матеріали справи, заслухавши учасників справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_2 України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За змістом ч. 2 ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Як вбачається з системного аналізу норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), встановлений строк ліквідаційної процедури у 12 місяців є імперативною нормою, яку суд застосовує при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом, при цьому зазначаючи про нього в постанові. Однак, в той же час Закон про банкрутство не містить приписів для інших учасників провадження, зокрема, й ліквідатора щодо обмеження строків, зокрема, й ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство не містить заборон для господарського суду щодо можливості скорочення або продовження строків процедури. Цією ж статтею визначається, що ліквідація - це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Водночас, Законом про банкрутство покладено на ліквідатора великий обсяг обов'язків (ст. ст. 41 - 44 Закону), які останній зобов'язаний виконати і тільки після цього подати на затвердження суд звіт та ліквідаційний баланс. В той час як невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом про банкрутство, не є підставою для припинення провадження у справі.
Крім того, відповідно до ч. 7 ст. 46 Закону про банкрутство, ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута. Цей припис Закону кореспондується із нормами ч. 3 ст. 40 Закону про банкрутство, згідно положень якої ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Викладені положення Закону про банкрутство свідчать про те, що юридична особа, в якої в ліквідаційній масі наявне майно, повинна ліквідуватися протягом часу, який є достатнім, але не раніше ніж до настання факту, що має юридичне значення для справи про банкрутство, а саме до повного розпродажу майна та здійснення всіх заходів, передбачених Законом про банкрутство стосовно ліквідації банкрута, розрахунків з кредиторами й затвердження судом звіту ліквідатора, або ж через затвердження судом мирової угоди.
Також, основною метою Закону про банкрутство є відновлення платоспроможності боржника, мінімізація випадків ліквідації суб'єктів господарювання, а також повне або часткове задоволення вимог кредиторів шляхом застосування судових процедур (розпорядження майном боржника, мирова угода, санація, ліквідація банкрута). Закон про банкрутство визначає, що банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. Господарський суд відповідно до статті 37 Закону про банкрутство приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, в той же час названий Закон не містить наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури.
Відповідна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 17.04.2018 року по справі № 903/1242/14.
За змістом наданих проміжного звіту та клопотання, наразі ще здійснюється реалізація майна банкрута та ліквідатором здійснюються інші дії передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у ліквідаційній процедурі ПП "Пітик".
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що на даний час ліквідаційна процедура у цій справі не завершена, суд розглянувши зазначене вище клопотання арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_1, дійшов висновку про його задоволення та призначення справи до розгляду на іншу дату.
Також, суд оглянувши проміжний звіт арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_1 № 02-05/13 від 15.03.2019 року, дійшов висновку про прийняття його до відома.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 8, 9, 37, 40, 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 2, 3, 12 (ч. 6), 18, 42, 119, 196, 234, 235 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури Приватного підприємства "Пітик" та повноважень арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_1 у справі № 902/8/17 до 27.05.2019 року.
2. Прийняти до відома проміжний звіт арбітражного керуючого (ліквідатора) ОСОБА_1 № 02-05/13 від 15.03.2019 року про виконану роботу по справі № 902/8/17.
3. Призначити справу до розгляду в судовому засіданні на 27.05.2019 року о 12:00 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018).
4. Явку в судове засідання арбітражного керуючого, представників кредиторів визнати обов'язковою.
5. Арбітражному керуючому ОСОБА_1 надати суду звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута.
6. Копію ухвали направити згідно переліку рекомендованим листом.
Згідно ч. 1 ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-256, підпункту 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 5 прим.:
1 - в справу;
2 - Гайсинській ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (пл. Миру, 5, м. Гайсин, Вінницька обл., 23700);
3 - ПП "Пітик" (вул. Червоного Козацтва, 14, м. Бершадь, Вінницька область, 24400);
4 - Арбітражному керуючому ОСОБА_1 (вул. Соборна 8, м. Вінниця, а/с 8060, 21050);
5 - ГУ ДФС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21018).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 27.03.2019 |
Номер документу | 80717791 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні