Ухвала
від 26.03.2019 по справі 926/869/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у

26 березня 2019 року Справа № 926/869/19

Суддя Господарського суду Чернівецької області Гурин М.О., розглянувши матеріали

за позовом акціонерного товариства "Чернівціобленерго"

до фізичної особи-підприємця Токарь Родіки Тодорівни

про стягнення заборгованості - 15374,74 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Чернівціобленерго" звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовом до фізичної особи-підприємця Токарь Родіки Тодорівни про стягнення заборгованості за договором про постачання електричної енергії у сумі 15374,74 грн за спожиту електроенергію.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2019 року позовну заяву передано на розгляд судді Гурину М.О.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, у пункті 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України зазначається, що ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач заявляє вимогу майнового характеру в сумі 15374,74 грн.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, як передбачено частиною першою статті 4 названого Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1921 гривні.

З урахуванням викладеного, позивачу при поданні даної позовної заяви належало подати докази сплати судового збору у сумі 1921 грн.

Відтак, позивачем не додано до позову доказів сплати судового збору або документів, що підтверджують звільнення від його сплати, а також не звертався до суду з клопотанням про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано до позову доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, позовну заяву акціонерного товариства "Чернівціобленерго" слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків.

Поряд з цим, суд вважає за належне роз'яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву акціонерного товариства "Чернівціобленерго" до фізичної особи-підприємця Токарь Родіки Тодорівни про стягнення заборгованості у сумі 15374,74 грн - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк, для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме, надати суду докази сплати судового збору в розмірі 1921 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Суддя М.О. Гурин

Дата ухвалення рішення26.03.2019
Оприлюднено27.03.2019
Номер документу80719105
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення заборгованості - 15374,74 грн

Судовий реєстр по справі —926/869/19

Ухвала від 15.04.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 26.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні