Справа № 216/1149/19
провадження 2/216/2312/19
УХВАЛА
іменем України
01 березня 2019 року місто ОСОБА_1 Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду міста ОСОБА_1 ОСОБА_2, розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 до виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ОСОБА_1 ради, третя особа - державний нотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_5 - ОСОБА_6 звернулась до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу з позовом до виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ОСОБА_1 ради, третя особа - державний нотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
Вивчивши позовну заяву, вважаю, що вона подана з порушенням вимог, встановлених ст. 175 ЦПК України і підлягає залишенню без руху з наступних підстав:
Згідно із ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Звернувшись в суд, представником позивача не вірно зазначено ціну позову.
Відповідно до вимог п. 9 ч. 1ст. 176ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
Однак, представником позивач в позовній заяві не визначено ринкової вартості майна, яке є предметом позову, відповідно до вимог наведеного Закону України, зокрема, не подано звіт про оцінку його ринкової вартості.
Таким чином, представнику позивача необхідно визначитися із зазначенням ціни позову та сплатити судовий збір у розмірі, що визначається згідно дійсної вартості спірного майна, з урахуванням положень ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Також, згідно з ч. 1ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.
Таким чином, відсутність вартості нерухомого майна, унеможливлює суд визначити підсудність справи.
Таким чином позивачем необхідно сплатити судовий збір згідно передбачених ЗУ "Про судовий збір"ставок судового збору з урахуванням звіту оцінки майна та надати суду оригінали квитанції.
Крім того в позовній заяві не зрозуміло викладений зміст позовних вимог, а саме не зазначено після кого в порядку спадкування за законом позивач просить визнати право власності на:
- житловий будинок з господарчими побудовами, що розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Менжинського, буд. 46;
- земельної ділянки, яка розташована в Кіровоградській області, Гурівська сільська рада;
- транспортний засіб марки ВАЗ 21074;
- 1/2 житлового будинку з половиною надвірних будівель, що розташовані в с. Гурівка, Долинського району, Кіровоградської області вул. Набережна, буд. 14;
- земельної ділянки для садівництва площею 0,504 га, яка розташована на землях садового товариства "Пролісок" біля с. Кіровка.
Зі змісту позову спадкодавцю за життя належало лише 1/2 частина будинку за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Менжинського, буд. 46, а представник позивача просить визнати за ОСОБА_3 право власності на весь житловий будинок з господарчими побудовами, що розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Менжинського, буд. 46.
Крім того, представником позивача не конкретизовано зміст позовних вимог щодо земельних ділянок.
Так, відповідно до п. 3.5 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку Державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку.
Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до ст. 1216 ЦК не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія п. 1розділу X "Перехідні положення" ЗК.
Таким чином, в позовній заяві необхідно зазначити докази набуття спадкодавцем права власності на спірні земельні ділянки.
Крім того, представник позивача просить визнати за ОСОБА_5 право власності в порядку спадкування за законом на транспортний засіб марки ВАЗ 21074, однак не зазначають рік випуску, реєстраційний номер автомобіля, номер кузову та інші дані, за допомогою яких можливо ідентифікувати належний спадкодавцю автомобіль.
Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 до виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ОСОБА_1 ради, третя особа - державний нотаріус Першої Криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати представнику позивач строк для усунення недоліків десять днів з дня отримання ухвали суду.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О.Кузнецов
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 28.03.2019 |
Номер документу | 80729272 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Кузнецов Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні