ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/12754/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2019 року

слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Григоренко І.В.,

при секретарі Петровій Ю.О.,

за участю:

слідчого: не з'явився,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевича Вадима Петровича про тимчасовий доступ до речей та документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001548 від 22.11.2017 року, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевич В.П. за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні - Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Райкуном О.С., звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронюваному законом таємницю, з можливістю вилучення їх оригіналів, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640, адреса: м. Київ, вул. Межигірська, буд. 43, кв. 92).

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному № 12017000000001548 від 22.11.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, під час якого з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та проведення судової почеркознавчої експертизи, виникла необхідність в одержані тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронюваному законом таємницю, з можливістю вилучення їх оригіналів, що перебувають у володінні ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640, адреса: м. Київ, вул. Межигірська, буд. 43, кв. 92). В інший спосіб довести вказані обставини неможливо.

Крім того, слідчий в клопотанні зазначає, що оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів, доступ до яких він просить надати, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів слід розглядати без виклику представника ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС .

Проаналізувавши клопотання слідчого про розгляд клопотання за відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, та матеріали клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких речей.

В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, вимоги клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив їх задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному № 12017000000001548 від 22.11.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами уповноважених органів сертифікації під час проведення робіт із оцінки відповідності медичних виробів обладнання та виробничих ділянок, що імпортується (ввозиться) на територію України здійснюється порушення вимог Технічних регламентів щодо медичних виробів, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України №№ 753, 754, 755 від 02.10.2013 року, а також реалізацію за бюджетні кошти медичних виробів, не підтверджених за показниками безпечності та ефективності та без гарантійного обслуговування.

Під час досудового розслідування також встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю АРХІМЕД СЕРВІС було контрагентом з органом сертифікації медичних виробів та здійснює сертифікацію і видає сертифікати відповідності на медичні вироби з можливими порушення вимог Технічних регламентів, що може призвести до введення в обіг в Україні неякісних та незабезпечених гарантійним та сервісних обслуговуванням медичних виробів, які також не підтверджені за показниками безпеки та ефективності.

Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, кола осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, перевірку дотримання вимог законодавства при проведенні оцінки відповідності на медичні вироби, видання сертифікатів відповідності на вказані медичні вироби та введення їх в обіг на території України, а також перевірку зазначених медичних виробів за показниками безпеки та ефективності, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронюваному законом таємницю, з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме документів щодо проведення (підтвердження) господарських взаємовідносин з іншими підприємствами та фізичними особами підприємцями, які були замовниками даних сертифікатів відповідності, в тому числі, договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640) з контрагентами та документів, щодо виконання цих договорів, а саме банківських виписок, платіжних доручень, рахунків-фактур, актів прийому-передачі, тощо з наступними юридичними та фізичними особами: ТОВ КРАТІЯ ЛТД , ТОВ Український науковий інститут сертифікації , ТОВ ПРОФЕСІЙНІ РЕГУЛЯТОРНІ ПОСЛУГИ , ТОВ БЮРО КРАТІЯ , ТОВ КРАТІЯ МЕДТЕХНІКА , ТОВ ХЕАЛСКЕА , ТОВ ЛЕНДМАРК ЛІГАЛ , ТОВ ХЕАЛСКЕА РЕГУЛЕЙТОРІ СЕРВІСЕЗ , ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_19, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_33 з додатками та доповненнями до них, актів взаєморозрахунків та довідок, прибуткових та видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання ТМЦ, довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, а також інших документів, які складались на виконання договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС та фізичними особами: ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_19, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_33, що перебувають у володінні ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640, адреса: м. Київ, вул. Межигірська, буд. 43, кв. 92).

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Отже, документи щодо проведення (підтвердження) господарських взаємовідносин з іншими підприємствами та фізичними особами підприємцями, які були замовниками даних сертифікатів відповідності, до яких просить надати доступ слідчий, становлять комерційну таємницю, відтак, належать до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Аналізуючи викладене, беручи до уваги, що речі та документи дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640, адреса: м. Київ, вул. Межигірська, буд. 43, кв. 92), а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, проте, відносяться до охоронюваної законом таємниці, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії є обґрунтованим та підлягає задоволенню в цій частині.

Щодо надання дозволу на вилучення оригіналів запитуваних документів з метою проведення почеркознавчої експертизи, то слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Оскільки, слідчий просить надати доступ до значного обсягу інформації, що містить оригінали запитуваних доказів, а матеріали клопотання не містять ухвали слідчого судді або постанови слідчого чи прокурора про призначення почеркознавчої експертизи у кримінальному провадженні, то слідчий суддя вважає, що клопотання в частині вилучення оригіналів є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевича Вадима Петровича про тимчасовий доступ до речей та документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001548 від 22.11.2017 року, - задовольнити частково.

Надати Старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевичу Вадиму Петровичу та слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12017000000001548 від 22.11.2017 року дозвіл на тимчасовий доступ до документів щодо проведення (підтвердження) господарських взаємовідносин з іншими підприємствами та фізичними особами підприємцями, які були замовниками даних сертифікатів відповідності, які містять охоронюваному законом таємницю, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640, адреса: м. Київ, вул. Межигірська, буд. 43, кв. 92), а саме: відомостей про банківські рахунки, які відкриті Товариством з обмеженою відповідальністю АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640) в банківських установах; договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640) з наступними суб'єктами господарювання: ТОВ КРАТІЯ ЛТД , ТОВ Український науковий інститут сертифікації , ТОВ ПРОФЕСІЙНІ РЕГУЛЯТОРНІ ПОСЛУГИ , ТОВ БЮРО КРАТІЯ , ТОВ КРАТІЯ МЕДТЕХНІКА , ТОВ ХЕАЛСКЕА , ТОВ ЛЕНДМАРК ЛІГАЛ , ТОВ ХЕАЛСКЕА РЕГУЛЕЙТОРІ СЕРВІСЕЗ з додатками та доповненнями до них; банківських виписок, платіжних доручень, рахунків - фактур, актів прийому-передачі, актів взаєморозрахунків та довідок, прибуткових та видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання ТМЦ, довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, а також інших документів, які складались на виконання договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640) та наступними суб'єктами господарювання: ТОВ КРАТІЯ ЛТД , ТОВ Український науковий інститут сертифікації ,ТОВ ПРОФЕСІЙНІ РЕГУЛЯТОРНІ ПОСЛУГИ , ТОВ БЮРО КРАТІЯ , ТОВ КРАТІЯ МЕДТЕХНІКА , ТОВ ХЕАЛСКЕА , ТОВ ЛЕНДМАРК ЛІГАЛ , ТОВ ХЕАЛСКЕА РЕГУЛЕЙТОРІ СЕРВІСЕЗ ; договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС (код ЄДРПОУ 36632640) з наступними фізичними особами: ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_19, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_33 з додатками та доповненнями до них; банківських виписок, платіжних доручень, рахунків - фактур, актів прийому-передачі, актів взаєморозрахунків та довідок, прибуткових та видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання ТМЦ, довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, а також інших документів, які складались на виконання договорів, укладених між ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС та фізичними особами: ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_19, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_33, з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії.

В задоволені клопотання в частині надання дозволу на вилучення зазначених документів - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять календарних днів, який обраховувати з наступного дня за днем постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя І.В.Григоренко

Підготовлено в 2 примірниках:

Прим. 1 - справа № 757/12754/19-к

Прим. 2 - Старший слідчий в особливо важливих справах ГСУ Національної поліції України Харкевич Вадим Петрович

Копія - ТОВ АРХІМЕД СЕРВІС

19.03.2019 р.

Дата ухвалення рішення 19.03.2019
Зареєстровано 28.03.2019
Оприлюднено 28.03.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону