Справа № 308/1505/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2019 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання заступник начальника відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42018070000000107 від 29.03.2018, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С ТА Н О В И В:
04.04.2018 до СУ ГУНП в Закарпатській області, з прокуратури Закарпатської області, для подальшого проведення досудового розслідування, надійшли матеріали кримінального провадження за №42018070000000107 відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.03.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, за фактом незаконного використання торгових марок компанії «The Procter Gamble Company», що спричинило матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.
04.04.2018 представником потерпілого по вказаному кримінальному провадженню ОСОБА_5 , під час допиту було повідомлено, що компанія «The Procter Gamble Company» (далі Компанія) є виробником високоякісної продукції для домашнього та професійного використання, зокрема, миючих засобів, засобів для чищення і прання. Завдяки якості продукції, компанія здобула у світі та Україні визнання і бездоганну репутацію. Компанія є власником та представляє на ринку України більш ніж 500 торговельних марок, зокрема такі добре відомі, як «АRIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Mr. Proper», «Head shouders», «Safeguard» та інші.
Право на використання торговельних марок Компанії в Україні мають тільки два товариства, а саме ТОВ «Проктер енд Гембл Трейдінг Україна» та ТОВ «Проктер енд Гембл Україна», які є ексклюзивними імпортерами/дистриб`юторами продукції компанії в Україні.
ТОВ Проктер енд Гембл Україна» здійснює виробництво/фасування пральних порошків торгових марок «ARIEL», «TIDE», «GALA» на заводі в м. Покров (Дніпропетровська обл.) лише в картонне упакування (400, 450 г.) та поліетиленові мішки (від 1,5 до 15 кг.), засоби для миття посуду торгової марки «FAIRY» в пластикову тару 0,5 л., 1 л., певна продукція ввозиться до України. Продукція торгових марок «LENOR», «Head shoulders», в асортименті ввозиться до України.
На українському ринку продукція торгових марок «ARIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Head shoulders, реалізується ТОВ Проктер енд Гембл Трейдінг Україна через офіційну дистриб`юторську мережу, що включає дистриб`юторів та великі торгівельні мережі («Метро», «Ашан», «Сільпо», «Космо»), на підставі укладених угод.
В той же час, згідно заяви представника компанії «The Procter Gamble Company» ОСОБА_5 , правоохоронними органами України періодично виявляється низка підпільних виробничих цехів, у яких фасуються фальсифіковані миючі засоби, засоби для чищення і прання в картонні упаковки і пластикові відра/каністри, які маркуються торговельними марками компанії «The Procter Gamble Company», а саме торговельними марками : «АRIEL», «TIDE», «GALA», «FAIRY», «LENOR», «Mr. Proper», «Head shouders», «Safeguard» та інші. Згідно наявної інформації, компанія «The Procter Gamble Company» вважає, що виробничі потужності по виготовленню та фасуванню фальсифікованої продукції можуть знаходитись на території Закарпатської області.
Згідно з рапортами, що надійшли від співробітників відділу Закарпатського управління ДВБ НП України, на виконання доручень слідчого, достовірно встановлено, що у результаті проведених оперативно розшукових заходів, здобуто інформацію про те, що в будівлях, розташованих на території земельної ділянки, що за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 2121210100:00:012:0012, знаходиться підпільних цех по виготовленню фальсифікованої продукції у вигляді гранул. Встановлено, що в даному підпільному цеху невідомими особами фальсифікована продукція маркується торгівельними марками компанії «The Procter Gamble Company», а саме торгівельними марками :«LENOR», «GALA», «FAIRY» та «TIDE», та збувається на ринках Закарпатської області. Приховуючи підпільний цех від сторонніх осіб, злочинцями в?їзд до території облаштовано автоматичними воротами, цілодобовою охороною та камерами відеоспостереження.
Згідно з витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, земельна ділянка з кадастровим номером 2121210100:00:012:0012, площею 0.2643 га., що розташована за адресою : Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Партизанська, без номеру, зареєстрована як спільна приватна власність ОСОБА_6 та ОСОБА_7 рівними частками у розмірі по 1/2.
Крім того, на виконання доручення слідчого, від співробітників відділу Закарпатського управління ДВБ НП України, надійшли протоколи допитів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які показали, що їм відомо про функціонування підпільного цеху по виготовленню фальсифікованої продукції (порошків, миючих засобів) різних торгівельних марок в будівлях, які огороджені та обладнані камерами зовнішнього відеоспостереження, що знаходяться на ґрунтовій дорозі, яка веде в поле з м. Виноградів, через залізно дорожній переїзд, повз «Севлюш-Буд», по вул. Партизанська, з правої сторони від дороги.
Приймаючи до уваги вищевикладене, а також враховуючи те, що у приміщеннях будівель, що знаходяться на території земельної ділянки з кадастровим номером 2121210100:00:012:0012, яка розташована за адресою : Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Партизанська, без номеру, можуть знаходитись речовини, предмети та речі, які мають значення речових доказів по даному кримінальному провадженні, а саме: незаконно виготовлені фальсифіковані миючі засоби (засоби для чищення і прання) торговельної марки компанії «The Procter Gamble Company», а саме торговельних марок «LENOR», «GALA», «FAIRY», «TIDE» та інших торговельних марок; обладнання та устаткування за допомогою якого виготовляються фальсифіковані миючі засоби; речовини (порошкові суміші, барвники, ароматизатори та інші компоненти) з яких виготовляються фальсифіковані миючі засоби; пакувальна тара, а саме картонні пакунки, поліетиленові мішки, пластикові відра, каністри та ємності, в які фасуються фальсифіковані миючі засоби та етикетки торговельних марок до них; мобільні телефони та сім картки, які використовувались під час вчинення злочину як засоби зв`язку; записні книги (журнали, блокноти) з рукописними записами про кількість незаконно виготовленої та реалізованої фальсифікованої продукції; банківські документи та квитанції про перерахування та отримання грошових коштів отриманих від продажу фальсифікованих миючих засобів; грошові кошти набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення; копії та оригінали квитанцій, товарно транспортних накладних та інших документів, що підтверджують протиправну діяльність невстановлених осіб, пов`язану з незаконним виготовленням, фасуванням та реалізацією фальсифікованих миючих засобів; комп`ютерної техніки (серверів, системних блоків, вінчестерів, ноутбуків, планшетів, носіїв пам`яті всіх видів та форматів) за допомогою яких здійснювалось розміщення та розповсюдження оголошень в мережі Інтернет про реалізацію фальсифікованих миючих засобів; транспортні засоби та інші знаряддя кримінального правопорушення, за допомогою яких здійснювалось незаконне перевезення та реалізація фальсифікованих миючих засобів, а також інші речі, документи та електронні носії інформації, які в свою чергу являються доказом і можуть мати значення для досудового розслідування, а тому з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення за даною адресою вважаю за необхідним провести обшук.
Під час розгляду клопотання про проведення обшуку слідчий його підтримав, просив надати дозвіл на проведення обшуку на складах, що розташовані на земельній ділянці а вказаною адресою.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали додані до справи, зважаючи на доводи клопотання та його обґрунтування, доходжу наступного висновку.
В ходісудового розглядувстановлено,що впровадженні слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції вЗакарпатській області перебуває кримінальне провадження № 42018070000000107 від 29.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 229 КК України щодо незаконного використання торгівельних марок компанії «The Procter Gamble Company».
Згідно із заявою про вчинення кримінального правопорушення представник компанії просить вжити заходів щодо недопущення фактів реалізації фальсифікованої продукції з незаконним використання при цьому торговельних марок зазначеної компанії.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 158875134, земельна ділянка під кадастровим номером 2121210100:00:012:0012, площею 0,2643 га на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Вимоги до змісту клопотання про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи визначенні ч. 3 ст. 234 КПК України.
Клопотання, що є предметом даного судового розгляду відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.
Наданими матеріалами доведено вищенаведені обставини, на які посилалися прокурор та слідчий в обґрунтування клопотання, та доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, та вони можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні володінні.
В наданих матеріалах міститься достатньо підстав вважати, що з метою виявлення та фіксації слідів скоєння кримінального правопорушення, для його розкриття та встановлення істини у справі, необхідно провести обшук в приміщеннях на зазначеній земельній ділянці.
Слідчий суддя звертає увагу на необхідність дотримання порядку виконання даної процесуальної дії з метою запобігання порушення прав інших осіб та суб`єктів господарювання. Дії органу досудового розслідування не повинні бути перешкодою для здійснення господарської діяльності фізичних та юридичних осіб.
Слідчий суддя наголошує на недопустимості вилучення електронних носіїв інформації, проте з метою фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення доходить висновку, що слід надати дозвіл на зняття з них інформації.
Зважаючи на вище викладене та з метою повного, неупередженого та об`єктивного розслідування даного кримінального провадження, встановлення доказів які підтверджують незаконну діяльність спрямовану на виготовлення фальсифікованих миючих засобів (засоби для чищення і прання) торговельної марки компанії «The Procter Gamble Company», а саме, торговельних марок «LENOR», «GALA», «FAIRY», «TIDE» та інших торговельних марок вказаної компанії; обладнання та устаткування за допомогою якого виготовляються фальсифіковані миючі засоби, вважаю, що необхідно провести обшук земельної ділянка з кадастровим номером 2121210100:00:012:0012, площею 0.2643 га., що розташована за адресою : АДРЕСА_1 , без номеру, оскільки є достатні підстави вважати, що там можуть знаходитись речі і предмети, які можуть бути доказами під час судового розгляду, і такий обшук є необхідною і достатньою слідчою дією в даному випадку.
В той час, слідчий суддя доходить висновку, що слідчим не доведено необхідності та необґрунтовано клопотання в частині надання дозволу на відшукання грошових коштів, здобутих незаконним шляхом, тому в цій частині клопотання слід відмовити.
З урахуванням викладеного слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити зазначене клопотання частково.
Керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати сторонікримінального провадження слідчимГУНП вЗакарпатській області ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ,дозвіл на проведення обшуку території земельної ділянки під кадастровим номером 2121210100:00:012:0012, площею 0.2643 га., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , без номера, у тому числі в приміщеннях всіх будівель що розташовані на території зазначеної земельної ділянки, та інших підсобних господарських приміщеннях, що відносяться до вказаної земельної ділянки, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення майна, яке було здобуте у результаті його вчинення та засобів вчинення злочину, а саме: незаконно виготовлені фальсифіковані миючі засоби (засоби для чищення і прання) торговельної марки компанії «The Procter Gamble Company», а саме: торговельних марок « ІНФОРМАЦІЯ_1 », « ІНФОРМАЦІЯ_2 », «FAIRY», «TIDE» та інших торговельних марок компанії «The Procter Gamble Company»; обладнання та устаткування за допомогою якого виготовляються фальсифіковані миючі засоби; речовини (порошкові суміші, барвники, ароматизатори та інші компоненти), з яких виготовляються фальсифіковані миючі засоби; пакувальна тара, а саме картонні пакунки, поліетиленові мішки, пластикові відра, каністри та ємності, в які фасуються фальсифіковані миючі засоби та етикетки торговельних марок до них; мобільні телефони та сім картки, які використовувались під час вчинення злочину як засоби зв`язку; записні книги (журнали, блокноти) з рукописними записами про кількість незаконно виготовленої та реалізованої фальсифікованої продукції; банківські документи та квитанції про перерахування та отримання грошових коштів отриманих від продажу фальсифікованих миючих засобів; копії та оригінали квитанцій, товарно транспортних накладних та інших документів, що підтверджують протиправну діяльність невстановлених осіб, пов`язану з незаконним виготовленням, фасуванням та реалізацією фальсифікованих миючих засобів; комп`ютерної техніки (серверів, системних блоків, вінчестерів, ноутбуків, планшетів, носіїв пам`яті всіх видів та форматів) за допомогою яких здійснювалось розміщення та розповсюдження оголошень в мережі Інтернет про реалізацію фальсифікованих миючих засобів; транспортні засоби та інші знаряддя кримінального правопорушення, за допомогою яких здійснювалось незаконне виготовлення, фасування, перевезення та реалізація фальсифікованих миючих засобів.
Встановити строк дії ухвали про проведення обшуку один місяць з дня її постановлення, а саме, до 24.04.2019 року.
Ухвала дозволяє проникнути до житла та приналежних до нього споруд або іншого володіння особи лише один раз.
Обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. Слідчий, прокурор під час проведення обшуку має право відкривати закриті приміщення, сховища, речі, якщо особа, присутня при обшуку, відмовляється їх відкрити або обшук здійснюється за відсутності осіб, зазначених у ч.3 ст.236 КПК України. При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Обшук житла чи іншого володіння особи в обов`язковому порядку фіксується за допомогою аудіо- та відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 80745814 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Тхір О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні