ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
27 березня 2019 року Справа № 915/1741/18
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
розглянувши матеріали заяви ГУ ДФС у Миколаївській області,
вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001;
про визнання кредиторських вимог
у справі № 915/1741/18, в якій
банкрут: товариство з обмеженою відповідальністю «А-Грос» ,
вул. Чкалова, 30А, м. Миколаїв, 54017;
ліквідатор: ОСОБА_1,
вул. Садова, 1, м. Миколаїв, 54001;
суть спору: банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «А-Грос»
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 915/1741/18 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «А-Грос» у порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон); постановою від 31.01.2019 визнано товариство банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1
В цій же постанові судом, у відповідності до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон), зазначено, що кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет; цей строк є граничним і поновленню не підлягає.
ГУ ДФС у Миколаївській області звернулося з заявою, зареєстрованою в суді 22.03.2019 за вх. № 4635/19, про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 1465 грн. 29 коп.
Заява, крім того, містить клопотання про звільнення кредитора від сплати судового збору за звернення до суду.
Дану заяву належить залишити без руху у зв'язку з наступним.
У відповідності до ч. 3 ст. 23 Закону, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Господарським процесуальним законодавством визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п.п. 2-5 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.ч.1-2 ст. 164 ГПК України).
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Заява ГУ ДФС у Миколаївській області таким вимогам закону не відповідає.
Так, у вступній частині заяви не зазначено повне найменування кредитора та його ідентифікаційний код, а в резолютивній частині - розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); крім того, кредитором не указано до якої черги, на його думку, належить включити заявлені вимоги.
Заява не містить викладення обставин щодо виникнення заявленої до стягнення заборгованості ТОВ «А-Грос» , зазначення відповідних періодів; не наведені і приписи законодавства, які підлягають застосуванню для вирішення даної заяви; відсутній обґрунтований розрахунок вимог щодо стягнення пені .
У заяві зазначено, що заявлена до стягнення заборгованість є узгодженою, а тому безспірною, проте не наведено обґрунтування таких тверджень із зазначенням підлягаючих застосуванню приписів законодавства і не додано відповідних доказів.
До заяви не додано і передбачених законодавством доказів надсилання копій заяви банкруту та ліквідатору листами з описами вкладення; натомість ГУ ДФС у Миколаївській області подано лише службовий чек про направлення ліквідатору поштового відправлення за № 5400136095222, зміст якого без опису вкладення встановити неможливо.
Щодо згаданого вище клопотання кредитора про звільнення його від сплати судового збору за звернення до суду з даною заявою, суд приходить до наступного.
Клопотання мотивоване тим, що ГУ ДФС у Миколаївській області є неприбутковою організацією та утримується виключно за рахунок Державного бюджету України у відповідності до затвердженого кошторису та плану асигнувань за напрямами видатків; на дату звернення кредитора до суду з даною заявою асигнування на оплату податків і зборів відсутні і їх надходження не заплановане у зв'язку зі скрутним економічним становищем держави.
У відповідності до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» , ураховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зазначений перелік підстав для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є вичерпним.
Ураховуючи викладене, та що заявником не наведено підстав для задоволення клопотання, передбачених наведеними вище приписами законодавства, у його задоволенні належить відмовити, а заявнику необхідно подати суду докази оплати даної заяви судовим збором.
Згідно ч. 1, пп. 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» , заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, мають бути оплачені судовим збором у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 01.01.2019, тобто, в сумі 3842 грн. (1921 грн. * 2).
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Отже, заява ГУ ДФС у Миколаївській області підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відмовити в задоволенні клопотання ГУ ДФС у Миколаївській області про звільнення від сплати судового збору за звернення до суду з заявою про визнання кредиторських вимог.
2. Залишити заяву ГУ ДФС у Миколаївській області без руху.
3. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня отримання даної ухвали.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2019 |
Оприлюднено | 28.03.2019 |
Номер документу | 80753362 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні