Ухвала
від 28.03.2019 по справі 927/251/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

"28" березня 2019 р. м. Чернігів справа № 927/251/19

Суддя Господарського суду Чернігівської області Книш Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви №832 від 27.02.2019

за позовом: Приватного підприємства СЕДАМ-МАРКЕТ

вул. Інструментальна, 5, м. Чернігів, 14037

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю САНТЕХМОНТАЖ ,

вул. Індустріальна, 5В, м. Чернігів, 14001

про стягнення 111358 грн 28 коп.

ВСТАНОВИВ:

Приватним підприємством СЕДАМ-МАРКЕТ подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю САНТЕХМОНТАЖ про стягнення (згідно з прохальною частиною позову) з Товариства з обмеженою відповідальністю САНТЕХМОНТАЖ-ЧЕРНІГІВ 106324,61 грн заборгованості та 5033,67 грн пені за договором №16/11-1 від 16.11.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору поставки №16/11-1 від 16.11.2018.

Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для її повернення, виходячи з наступного.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи (ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Судом вчинені дії щодо перевірки статусу позивача, у зв'язку з чим отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо заявника станом на 25.03.2019. Відповідно до вказаного витягу за критерієм пошуку код ЄДРПОУ - 35385429, в реєстрі значиться Приватне підприємство СЕДАМ-МАРКЕТ , місцезнаходження: вул. Інструментальна, 5, м. Чернігів, 14037, не перебуває в процесі припинення, керівник - ОСОБА_1.

Як вбачається з позовної заяви, вона підписана директором ТОВ ГРК СЕДАМ - ОСОБА_2, підпис скріплено печаткою ТОВ ГРК СЕДАМ , на печатці міститься ідентифікаційний код - 14228600.

За таких обставин, позовна заява №832 від 27.02.2019 не містить підпису позивача - Приватного підприємства СЕДАМ-МАРКЕТ або його представника, а отже підписана особою, яка не має права її підписувати.

З огляду на вище наведене позовна заява №832 від 27.02.2019 за позовом Приватного підприємства СЕДАМ-МАРКЕТ до Товариства з обмеженою відповідальністю САНТЕХМОНТАЖ про стягнення 111358,28грн підлягає поверненню позивачу.

Окрім того, суд звертає увагу на необхідність дотримання приписів Господарського процесуального кодексу України при зверненні до суду з позовом.

Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Однак, позивачем не зазначено повне найменування відповідача, яке відповідає його державній реєстрації та яке зазначено в прохальній частині позовної заяви, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача та відповідача; не зауважено, що такі відомості щодо відповідача йому невідомі.

Згідно з вимогами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При цьому, відповідно до ст. 2 Закону України Про судовий збір платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Позивачем на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі подано платіжне доручення №2062 від 21.02.2019 на суму 1921,00 грн, при цьому в реквізиті платник зазначено ТОВ ГРК СЕДАМ код 14228600, а не ПП СЕДАМ-МАРКЕТ .

За таких обставин реквізити позивача, зазначені в позовній заяві не співпадають з зазначеними реквізитами у платіжному дорученні.

Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п.5 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України).

Позивачем не викладено обставин, які обґрунтовують позовні вимоги саме ПП СЕДАМ-МАРКЕТ , не зазначено доказів, що підтверджують такі обставини.

У ч. 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ч.1 ст.124 Господарського процесуального кодексу України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до п. 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно зі статтею 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

За приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної зави додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до спеціальної норми господарського процесу та загального порядку надання послуг поштового зв'язку (Правила надання послуг поштового зв'язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009) належним доказом надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ, виданий відправникові оператором поштового зв'язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення до пересилання, а також опис вкладення до цього листа.

Позивачем до позовної заяви додано опис вкладення у цінний лист від 22.03.2019 та накладну №1403703126716 від 22.03.2019, без відповідного розрахункового документа.

Позовна заява Приватного підприємства СЕДАМ-МАРКЕТ подана без дотримання вимог викладених у ст.162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Суд звертає увагу позивача, що його позовна заява оформлена на бланку іншої юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю Гуртово-роздрібний комплекс СеДаМ (код ЄДРПОУ 14228600).

За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 172, п. 1 ч. 5 ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву №832 від 27.02.2019 повернути Приватному підприємству СЕДАМ-МАРКЕТ .

Додаток на 29 арк.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст.256 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Н.Ю.Книш

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення28.03.2019
Оприлюднено28.03.2019
Номер документу80754394
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/251/19

Ухвала від 28.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні