Справа № 369/2828/19
Провадження №2/369/2279/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2019 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В. , дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Лутугинської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Лутугинської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.п.41.42 постанови Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ за №3 від 01 березня 2013 року роз'яснив, що перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватись правила виключної підсудності. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Зокрема, до таких позовів відносяться і позови про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Виключна підсудність встановлена ч.1 ст. 30ЦПК України, відповідно до вимог якої позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцем знаходження майна. В силу специфіки предмету спору в таких справах процесуальний закон встановлює виключну підсудність, за якою тільки один конкретний суд серед інших може розглядати таку категорію справ.
Як вбачається із позовної заяви, позивач ставить питання про визначення додаткового строку для прийняття спадщини у вигляді квартири, яка розташована в АДРЕСА_1.
Враховуючи викладене вище, приймаючи до уваги те, що позивачем пред'явлено позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, тобто з приводу нерухомого майна для якого положеннями ст.30 ЦПК України встановлена виключна підсудність, за місцем знаходження майна або його основної частини, при цьому нерухоме майно знаходиться на території АДРЕСА_1., враховуючи, що згідно з ч.1 ст.378 ЦПК України порушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, суд вважає, що даний позов не підсудний Києво-Святошинському районному суду Київської області.
Згідно із розпорядженням голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 2710/38-14, змінено територіальну підсудність Лутугинського районного суду Луганської області на Білокуракинський районний суд Луганської області.
Згідно до п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити вказану цивільну справу за підсудністю до Білокуракинськиого районного суду Луганської області.
Керуючись ст. ст. 31 , 187 , 260 ЦПК України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Лутугинської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - передати на розгляд до Білокуракинськиого районного суду Луганської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду або через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Т.В. Дубас
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80768135 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні