РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 570/3605/18

Номер провадження 1-кс/570/407/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2019 року Слідчий суддя Рівненського районного суду Рівненської області

Остапчук Л.В.

за участю: секретаря судового засідання Захарук Г.Л.

слідчого Каплуна Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рівне

справу за клопотанням слідчого СВ Рівненського РВП Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області Каплуна Ю.С., за погодженням з прокурором, який здійснює нагляд за додержанням законів під час провадження досудового розслідування у формі процесуального керівництва, прокурором Рівненської місцевої прокуратури Биковим Д.О. про арешт майна ОСОБА_4,

в с т а н о в и в :

Як вбачається із клопотання, 28.07.2018 року, приблизно о 19 год. 40 хв., ОСОБА_4, перебуваючи в с.Бармаки, Рівненського району Рівненської області, неподалік кафе-бару "ІНФОРМАЦІЯ_1", що по АДРЕСА_2, маючи умисел на незаконний збут психотропної речовини, незаконно збув ОСОБА_5 (анкетні дані змінено) у згортку грошової купюри номіналом 1 гривня, порошкоподібну речовину білого кольору, зовні схожу на психотропну, за що отримав грошові кошти в сумі 700 гривень.

В подальшому порошкоподібну речовину білого кольору, зовні схожу на психотропну, яку ОСОБА_5 (анкетні дані змінено) незаконно збув ОСОБА_4, разом з грошовою купюрою номіналом 1 гривня, було вилучено працівниками СКП Рівненського РВП Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області. Відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів № 2.1-767/18 від 15.08.2018 року, надана на дослідження порошкоподібна речовина білого кольору, яку незаконно збув ОСОБА_4 для ОСОБА_5 (анкетні дані змінено) в своєму складі містить психотропну речовину - метамфетамін, масою 0,0627 г; надана на дослідження порошкоподібна речовина білого кольору, нашарування якої наявні на поверхнях наданої на дослідження грошовій купюрі номіналом одна гривня, в своєму складі містить психотропну речовину метамфетамін масою 0,0009 г.

28 липня 2018 року відомості про злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018180180000928 за ознаками злочину, передбачених ч.1 ст.307 КК України.

Після цього оперативно-розшуковими заходами було здобуто докази, що ОСОБА_4 продовжує систематично збувати психотропну речовину - метамфетамін. Так, 19.03.2019 року приблизно о 13 годині 15 хвилин, ОСОБА_4, перебуваючи поблизу кафе-бару "ІНФОРМАЦІЯ_1", що за адресою: АДРЕСА_2, маючи умисел на незаконний збут психотропної речовини, в порушення вимог ст.ст.6, 7, 8 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори", незаконно збув ОСОБА_5 (анкетні дані змінено), речовину зовні схожу на психотропну - метамфетамін.

Після незаконного збуту психотропної речовини, 19.03.2019 року о 13 год., 20 хв. по АДРЕСА_1, ОСОБА_4 було затримано в порядку ст.208 КПК України.

19.03.2019 року, на підставі ухвали слідчого судді Рівненського районного суду Рівненської області від 14.03.2019 року, за адресою: АДРЕСА_3, по місцю проживання ОСОБА_4, було проведено обшук. В ході проведення обшуку, в одній із кімнат будинку, було виявлено та вилучено мобільний телефон марки "Nokia" чорного кольору IMEI: НОМЕР_1, в якому встановлена діюча сім картка мобільного оператора "Київстар" з абонентським номером НОМЕР_2, який належить ОСОБА_4 та перебував у його користуванні.

Зважаючи на короткий проміжок часу з моменту вилучення телефону і поданням клопотання, не всі слідчі дії були проведені, зокрема: не проведено вивчення контактів, наявних на мобільному телефоні, задля встановлення кола зв'язків ОСОБА_4, місць збуту психотропної речовини та іншої інформації, що становить оперативний інтерес. Також вказаний мобільний телефон разом із карткою мобільного оператора "Київстар" з абонентським номером НОМЕР_2, може бути використаний, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема підтвердження місця перебування на час вчинення злочину, а тому цей телефон, відповідно до ст.98 КПК України, являються речовими доказами. В свою чергу ОСОБА_4, усвідомлюючи всі наслідки діяння, може вжити заходи, спрямовані на відчуження даного мобільного телефону з метою приховування речового доказу та уникнення відповідальності, перекручування об'єктивних фактів, що може вплинути на строки досудового розслідування.

У зв'язку із необхідністю проведення огляду вказаного телефону та судових експертиз, виникла необхідність у накладенні арешту на вилучений під час обшуку предмет - мобільний телефон. Тому слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт вилученого вищезгаданого майна мобільного телефону.

В клопотанні ставиться питання про арешт мобільного телефону марки "Nokia", чорного кольору, IMEI: НОМЕР_1, та вставлену в нього діючу сім картку мобільного оператора "Київстар" з абонентським номером НОМЕР_2.

Прокурор Биков Д.О. в судове засідання не з'явився у зв'язку із зайнятістю при розгляді судом інших кримінальних проваджень. Вважаю можливим слухати справу за його відсутності.

В судовому засіданні слідчий СВ Рівненського РВП Каплун Ю.С. клопотання підтримав, мотивуючи його тим, що зазначений вище телефон, який було вилучено під час проведення обшуку, може зберегти в собі інформацію про осіб, з якими контактував ОСОБА_4 і яким міг збувати психотропну речовину, а тому інформація, яка міститься в телефоні може бути використана як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, він являється речовим доказом по даному кримінальному провадженню, а тому на нього необхідно накласти арешт. В зв'язку з цим просить клопотання задоволити.

Власник майна або його представник чи захисник до слідчого судді для розгляду даного клопотання не викликалися, виходячи із доводів слідчого та прокурора про недоцільність їх виклику з метою унеможливлення перешкоджання встановленню об'єктивної істини у кримінальному провадженні, а також враховуючи терміновість розгляду вказаного клопотання.

Заслухавши пояснення слідчого СВ Рівненського РВП, який клопотання підтримує, і вважає, що оскільки вилучене майно має суттєве значення для встановлення об'єктивних обставин у кримінальному провадженні, томуна нього необхідно накласти арешт, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Стаття 173 КПК України передбачає, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

З урахуванням викладеного, вважаю, що слідчим доведено підстави накладення арешту на мобільний телефон марки "Nokia", чорного кольору, IMEI: НОМЕР_1, та вставлену в ньому діючу сім картку мобільного оператора "Київстар" з абонентським номером НОМЕР_2,оскільки вони відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Отже, клопотання слідчого підлягає задоволенню, а на вилучене майно, мобільний телефон, слід накласти арешт шляхом позбавлення права його відчуження, розпорядження та користування.

Керуючись ст.ст.170, 171, 172, 173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

Клопотання слідчого СВ Рівненського РВП Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області Каплуна Ю.С., за погодженням з прокурором, який здійснює нагляд за додержанням законів під час провадження досудового розслідування у формі процесуального керівництва, прокурором Рівненської місцевої прокуратури Биковим Д.О. про арешт майна ОСОБА_4 - задоволити.

Накласти арешт на майно, яке належить ОСОБА_4, вилучене 19.03.2019 року, в ході проведення обшуку за адресою АДРЕСА_3, а саме: мобільний телефон марки "Nokia", чорного кольору IMEI: НОМЕР_1, та вставлену в нього діючу сім картка мобільного оператора "Київстар" з абонентським номером НОМЕР_2.

Копію ухвали надіслати на виконання до Рівненського РВП Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області та Рівненської місцевої прокуратури.

На ухвалу прокурором, власником майна, його представником може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Остапчук Л.В.

Зареєстровано 29.03.2019
Оприлюднено 29.03.2019
Дата набрання законної сили 22.03.2019

Судовий реєстр по справі 570/3605/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 27.03.2019 Рівненський районний суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Рівненський районний суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Рівненський районний суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Рівненський районний суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Рівненський районний суд Рівненської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону