26.03.2019
Справа № 482/535/19
Номер провадження 2/482/364/2019
У Х В А Л А
26 березня 2019 року м. Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області в складі головуючого суді - ОСОБА_1, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Димівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В:
У березні 2019 року ОСОБА_2, представником якого за довіреністю є ОСОБА_3, звернувся до суду з позовом до Димівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.
Вивчивши матеріали позовної заяви приходжу до висновку, що дана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна відповідати вимогам ст.175 , ст.177 цього Кодексу , зокрема, повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні (п.4 ч.3 ЦПК); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5 ч.3 ЦПК).
Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач, може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1). Письмові докази подають в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.3). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4). Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до п. 13.7 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ , копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.
Проте, позовна заява ОСОБА_2 таким вимогам не відповідає.
До позовної заяви позивачем не додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: дані про те, чи звертався позивач до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини; чи відмовлялось нотаріусом за місцем відкриття спадщини у видачі свідоцтва на спадщину, якщо так, повинна бути додана письмова відмова нотаріуса у видачі свідоцтва.
Окрім того, надана позивачем до позову фотокопія з копії рішення Новоодеського районного суду Миколаївської області від 07.02.2019 року належним чином не оформлена та не засвідчена відбитком гербової печатки суду, як це передбачено п.13.7 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ .
У зв'язку з чим, позивачу необхідно надати до суду належним чином завірену копію судового рішення.
Також, згідно з ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто ( само представництво) та (або) через представника.
Ст. 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник за виключенням розгляду судом спорів, що виникають з трудових правовідносин, справ у малозначних спорах, у яких представником можу бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність.
Проте, до матеріалів позовної заяви не додано доказів того, що представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3, про якого йдеться в позові, є адвокатом, тобто може бути представником позивача в суді у справі, що стосується спадкових відносин.
З урахуванням викладеного, ОСОБА_3, який звертається до суду з заявою на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою смс- повідомлення, а також зазначений у якості представника позивача у позові, не може бути допущений до судового розгляду у справі.
Розяснити позивачу, що в разі, якщо до суду буде подано належно завірена копія рішення суду, але не надано вищезазначених доказів у справі (даних про те, чи звертався позивач до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини; чи відмовлялось нотаріусом за місцем відкриття спадщини у видачі свідоцтва на спадщину, якщо так, повинна бути додана письмова відмова нотаріуса у видачі свідоцтва), то розгляд справи буде проводитись на підставі наданих суду доказів, в межах заявлених позовних вимог, виходячи з підстав звернення до суду, зазначених в позові.
Відповідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175 ЦПК України , протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Розяснити позивачу, що відповідно положенням ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 293 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 до Димівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, - залишити без руху.
Надати позивачу строк десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк та роз'яснити, що інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1419/.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: О.І.Демінська
Суд | Новоодеський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2019 |
Оприлюднено | 29.03.2019 |
Номер документу | 80787947 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоодеський районний суд Миколаївської області
Демінська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні