ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/514/19
25 березня 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Жука А.В.
за участю:
секретаря судового засідання Порплиці Т.В.
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" про стягнення податкового боргу в сумі 206909,46 гривень з податку на додану вартість, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДФС у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 206909,46 гривень шляхом стягнення з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" та за рахунок готівки, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що товариство з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" як платник податків відповідно до ст. 67 Конституції України, пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16, пункту 36.1 статті 36 Податкового Кодексу України зобов'язане сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.
Згідно довідки про наявність податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі - 206909,46 гривень (основний платіж - 145878,53 гривень, штрафні санкції - 36470,00 гривень, пеня - 24560,93 гривень).
Так як відповідач в порушення вимог податкового законодавства добровільно не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені законодавством строки, тому податковий борг необхідно стягнути в судовому порядку.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено у справі судове засідання на 25 березня 2019 року о 11:00 год.
Копія даної ухвали була надіслана відповідачу листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з мотивів викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача 25.03.2019 року у судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причин неприбуття суду не повідомив.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" (код ЄДРПОУ 38795018) зареєстроване органами державної реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VI регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. (п. 1.1 ст. 1 ПК України).
Пунктом 6.1 статті 6 Податкового кодексу України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Виконанням податкового обов'язку згідно п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання визначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідною граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В пункті 57.3 статті 57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом цього строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання згідно із пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України визнається податковим боргом.
Згідно довідки про наявність податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі - 206909,46 гривень (основний платіж - 145878,53 гривень, штрафні санкції - 36470,00 гривень, пеня - 24560,93 гривень).
Так, заборгованість по податку на додану вартість виникла у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання нарахованого відповідно до податкового повідомлення-рішення №0002051401 від 30.06.2016 на суму - 182349,00 гривень - винесеного на підставі акта перевірки №219/14-00/38795018 від 25.05.2016 року.
Товариством з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" було оскаржено в судовому порядку податкове повідомлення-рішення №0002051401 від 30.06.2016 на суму - 182349,00 гривень.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду у справі №819/795/16 від 04.08.2016 відмовлено в задоволені позову товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв", ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду №876/6764/16 від 18.11.2016 апеляційну скаргу відповідача повернуто, дане рішення набрало законної сили 18.11.2016, а тому грошові зобов'язання вважаються узгодженими.
Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, а саме: випискою з інтегрованої картки платника податку та розрахунком суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку із наявністю податкового боргу контролюючим органом виставлено та направлено на адресу боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу №29625-17 від 17.09.2018, з часу виставлення якої податковий борг платника не переривався.
Згідно пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Представник відповідача не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості, а відтак, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
З огляду на викладене, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.2 ст.139 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов головного управління ДФС у Тернопільській області (46003, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ: 39403535) - задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" (48240, вул. Вибранівська, 14, м. Хоростків, Гусятинський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ: 38795018) податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації14010100) в розмірі 206909,46 гривень (двісті шість тисяч дев'ятсот дев'ять гривень 46 копійок) шляхом стягнення з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв" та за рахунок готівки, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "М'ясо-Жир-Резерв".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 30 березня 2019 року.
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 01.04.2019 |
Номер документу | 80795489 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук Андрій Володимирович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук Андрій Володимирович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук Андрій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні