Справа № 296/1281/19
6/296/37/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" лютого 2019 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді - Сингаївський О.П.,
за участі серетаря - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі подання державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби міста Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_3 у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документа,-
В С Т А Н О В И В :
13.02.2018 року державний виконавець Рейда Л.А. звернулася до суду з поданням про тимчасове обмеження керівника ТОВ Дія - Фінанс, ОСОБА_3 у праві виїзду за кордон до виконання зобов'язань, покладених на нього виконавчим листом №2/438/148/2015 виданого 16.03.2015 про стягнення з ТОВ Дія - Фінанс на користь ОСОБА_4 грошові кошти у сумі 15500,07 грн.
В обгрунтування подання зазначено, що на виконанні відділу знаходиться виконавче провадження 52353587 з виконання виконавчий лист№ 2/438/148/2015 виданий 16.03.2015 про стягнення з ТОВ "Дія Фінанс" на користь ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 15500,07 грн. За вказаним виконавчим документом боржником є - ТОВ Дія - Фінанс, код ЄДРПОУ: 37546925, керівник - ОСОБА_3.
Вказувала, що рішення на сьогоднішній день боржником не виконано, декларацію не надано, будь яких дій спрямованих на його виконання не здійснено.
Відповідно до ч.4 ст. 441 ЦПК України, суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
В судове засідання державний виконавець не з'явилася, причини неявки суд не повідомила, однак її неявка не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов'язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Встановлено, що на виконанні у відділі ДВС перебуває виконавче провадження 52353587, з виконання виконавчого листа №2/438/148/2015 виданого 16.03.2015 про стягнення з ТОВ "Дія Фінанс" на користь ОСОБА_4 грошові кошти в сумі 15500,07 грн.
Згідно положень статті 18 Закону України Про виконавче провадження виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії (частина 1).
Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду, зокрема, керівника боржника юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням (пункт 19 частини 3 цієї статті).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадку, зокрема, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Отже, визначальним критерієм встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України є доведеність факту ухилення боржника від виконання зобов'язання.
Під поняттям ухилення від виконання зобов'язань, покладених на боржника рішенням слід розуміти будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов'язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов'язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які не залежні від нього об'єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).
Обов'язки боржника у виконавчому провадженні встановлені ч. 5 ст. 19 Закону України Про виконавче провадження , згідно з якою боржник зобов'язаний утримуватися від вчинення дій, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; допускати в установленому законом порядку виконавця до житла та іншого володіння, приміщень і сховищ, що належать йому або якими він користується, для проведення виконавчих дій; за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п'яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України; повідомити виконавцю про зміну відомостей, зазначених у декларації про доходи та майно боржника, не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення відповідної обставини; своєчасно з'являтися на вимогу виконавця; надавати пояснення за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.
Звертаючись до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, державний виконавець Рейда Л.А. не надала доказів невиконання ОСОБА_3 будь-якого з покладених на нього законом обовязків.
Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись до суду з вказаним поданням, державний виконавець посилається на те, що боржнику було роз'яснено про обов'язкове виконання рішення суду, однак останній від виконання рішення суду ухиляється. При цьому доказів ухилення боржником від виконання судового рішення та того, що боржника взагалі повідомлено про наявність виконавчого провадження, державним виконавцем не надано.
В матеріалах виконавчого провадження відсутні відомості щодо отримання боржником постанови про відкриття виконавчого провадження.
В силу ст.12 ЦПК України доведення факту ухилення боржника від виконання зобов'язання покладається на державного виконавця, який ініціює встановлення тимчасового обмеження у виїзді особи за межі України, оскільки таке обмеження можливе не за наявності факту невиконання зобов'язань, а за ухилення від їх виконання. Факт наявності вимоги про сплату боргу, сам по собі не може свідчити про ухилення боржника від її виконання.
Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Таким чином неможливо стверджувати, що боржник повідомлений про перебування відносно нього виконавчого провадження у Корольовському відділі ДВС та про те, що він ухиляється від зобов'язань щодо стягнення боргу за виконавчим провадженням № 52353587, тому немає підстав для обмеження його права на виїзд за межі України в розумінні положень Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України .
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 212-214, 441 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні подання державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби міста Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_3 у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документа - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її отримання.
Суддя О. П. Сингаївський
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 01.04.2019 |
Номер документу | 80803786 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Сингаївський О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні