КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/781/19

Провадження № 1-кс/234/2283/19

У Х В А Л А

про продовження строку відсторонення від посади

22 березня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Костюков Д.Г., за участю секретаря Скоробогатової М.В., прокурора Григор'єва С.В., підозрюваної ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора першого відділу військової прокуратури Маріупольського гарнізону ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка має вищу освіту, заміжньої, працюючої на посаді завідуючої Вугледарського міського відділу ГУ ДМС України в Донецькій області, не судимої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.368 ч.3 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду надійшло клопотання прокурора першого відділу військової прокуратури Маріупольського гарнізону ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_1 В обґрунтування прокурор зазначив, що строк необхідно продовжити у зв'язку з тим, що підозрювана вчинила тяжке корупційне кримінальне правопорушення, на теперішній час досудове слідство не закінчено та перебуваючи на посаді підозрювана буде мати можливість впливати на свідків по провадженню з числа співробітників Вугледарського міського сектору ДМС України в Донецькій області, а також спотворити чи знищити документи, що підтверджують незаконний вплив підозрюваної на своїх підлеглих, які розшукуються стороною обвинувачення.

Вивчивши надані матеріали, вислухавши прокурора, а також підозрювану та захисника, які заперечували проти задоволення клопотання у зв'язку з його необґрунтованістю, суд дійшов до наступних висновків.

В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ст.368 ч.3 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення підтверджується дослідженими судом доказами: протоколом обшуку від 16.01.2019 року; протоколом освідування особи від 16.01.2019 року; протоколами допитів свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6; висновком судово-хімічної експертизи.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні корупційного злочину, обіймає посаду керівника установи, а частина свідків по справі є її підлеглими.

Судом оцінено в сукупності вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, наслідки відсторонення від посади для інших осіб, правові підстави для відсторонення від посади.

Відповідно до ч.5 ст.65 Закону України Про запобігання корупції особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Суд вважає, що прокурор у судовому засіданні довів, що обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати та сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.

Суд враховує, що ОСОБА_1 підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, вчиненого з використанням її службового становища та вважає, що знаходячись на посаді підозрювана може використовувати свої владні повноваження задля перешкоджання кримінальному провадженню, зокрема незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження, знищити чи підробити речі або документи, які мають значення для досудового слідства.

При цьому суд бере до уваги, що на теперішній час досудове розслідування не закінчено та стороною обвинувачення продовжують збиратися необхідні докази.

В судовому засіданні захисник заявив, що у застосуванні відсторонення від посади підозрюваної не має необхідності, оскільки всі необхідні слідчі дії вже проведені органом досудового слідства, а допитані свідки заперечують можливість втручання у їх роботу підозрюваної. Однак суд зауважує, що встановлення об'єму проведення необхідних слідчих дій є дискреційними повноваженнями слідчого та, як зазначив прокурор, у сторони обвинувачення може виникнути потреба у додатковому допиті свідків для встановлення необхідних для розслідування питань, у зв'язку з чим необхідно виключити можливість впливу на них з використанням службових повноважень підозрюваною.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 154 - 158 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора першого відділу військової прокуратури Маріупольського гарнізону ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_1 - задовольнити.

Продовжити строк відсторонення ОСОБА_1 від посади завідувача Вугледарського міського сектору ГУ ДМС України в Донецькій області строком до 16.04.2019 року.

Продовження цього строку можливе у порядку передбаченому ст.158 КПК України

Надіслати копію ухвали прокурору першого відділу військової прокуратури Маріупольського гарнізону ОСОБА_3 та підозрюваній ОСОБА_1

Направити копію ухвали для виконання.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м.Краматорську ОСОБА_7 та прокурора першого відділу військової прокуратури Маріупольського гарнізону ОСОБА_3

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. А особою, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя Д.Г.Костюков

Дата ухвалення рішення 22.03.2019
Зареєстровано 02.04.2019
Оприлюднено 02.04.2019

Судовий реєстр по справі 234/781/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 01.04.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 01.04.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 20.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону