Справа № 543/219/19
№ пров. 1-кс/544/192/2019
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2019 року м. Пирятин
Слідчий суддя Пирятинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Пирятинського районного суду Полтавської області на вул. Ярмаркова, 17, заяву судді Оржицького районного суду Полтавської області ОСОБА_3 про самовідвід у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 345 КК України,
у с т а н о в и л а :
У провадженні судді Оржицькогорайонного судуПолтавської області ОСОБА_3 перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 345 КК України.
13 березня 2019 року суддею Оржицького районного суду Полтавської області ОСОБА_3 заявлено самовідвід з підстав, передбачених п. 4 ч.1 ст. 75 КПК України. Зокрема, суддя вказує, що потерпілий по справі ОСОБА_5 є працівником Оржицького відділення поліції начальник сектору превенції.
Як передбачено частиною першою статті 81 Кримінального процесуальногокодексу України (далі КПК), у разі заявлення відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово, його розглядає інший суддя цього ж суду, визначений у порядку, встановленому частиною третьоюстатті 35 цього Кодексу.
Заява про самовідвід судді ОСОБА_3 в порядку ст. 35КПК України надійшла на розгляд слідчому судді ОСОБА_1 .
У судове засідання на призначений судом час особи, які беруть участь у кримінальному провадженні не з`явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином. Прокурор, який бере участь у кримінальному провадженні, направив до суду заяву про розгляд справи без його участі. Суддя, який заявив собі самовідвід у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до висновку про те, що заява про самовідвід не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Стаття 75 КПК України встановлює перелік підстав, що виключають можливість участі слідчого судді, судді або присяжного у кримінальному провадженні, а саме, якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Слідчим суддею встановлено, що 11.03.2019 від Прокуратури Полтавської області у провадження судді Оржицькогорайонного судуПолтавської області ОСОБА_3 надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом умисного заподіяння працівникові правоохоронного органу, легких тілесних ушкоджень, у зв`язку з виконанням цим працівником службових обов`язків, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого: ч. 2 ст. 345 КК України, відносно підозрюваного ОСОБА_4 , внесеному в ЄРДР за № 12019170000000077 від 05.02.2019.Згідно обвинувальногоакту потерпілиму кримінальномупровадженні є ОСОБА_5 ,який працюєначальником секторупревенції ОржицькогоВП ЛубенськогоВП ГУНПв Полтавськійобласті.
Згідно ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року, яка ратифікована Україною, отже є обов`язковою до виконання, кожна людина має право при визначенні її громадянських прав і обов`язків або будь-якого кримінального обвинувачення проти неї на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного терміну незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
Суддя посилається на п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України як на підстави для самовідводу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.75КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні, зокрема, за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.
Відповідно до п. 5 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №8від 13червня 2007року «Пронезалежність судовоївлади» відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.
В своїй заяві про самовідвід суддя ОСОБА_3 посилається на ту обставину, що він має з потерпілим ОСОБА_5 постійні службові стосунки розглядаючи подання про встановлення адміністративного нагляду, протоколи про адміністративні правопорушення, тощо, складені останнім.
Заявлений самовідвід не містить належних та підтверджених даних, що могли б свідчити про упередженість судді ОСОБА_3 . Заява про самовідвід ґрунтується на припущеннях.
Частина 5 ст.80КПК України встановлює, що відвід повинен бути вмотивованим.
Даних про наявність інших обставин згідно ст.ст. 75, 76КПК України для самовідводу суддею ОСОБА_3 не надано.
Доводи, на які посилається суддя як на підстави для відводу не свідчать про його упередженість, тому приходжу до висновку, що доводи про відвід судді є безпідставними та необґрунтованими, обставини, які б виключали участь судді у розгляді даної справи не встановлені, а тому у заявленому самовідводі слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 75, 80, 81, 371 КПК України, суд,
у х в а л и в :
У задоволенні заяви судді Оржицького районного суду Полтавської області ОСОБА_3 про самовідвід у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 345 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80833711 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні