Ухвала
від 01.04.2019 по справі 1.380.2019.001442
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001442

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2019 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як О.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправними і скасування висновку службового розслідування та наказу,-

в с т а н о в и в:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (79052, м. Львів, вул.. Роксоляни, 51/128) до начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2 (79019, м. Львів, пр. Чорновола,4), Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) про визнання протиправними і скасування висновку службового розслідування та наказу

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як встановлено судом, позивач просить визнати протиправним та скасувати висновок службового розслідування від 21.01.2019 року та наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області № 53-К від 20.02.2019 року Про застосування дисциплінарного стягнення до державних службовців в частині притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності.

Позов заявлено до двох відповідачів: начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2 та Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Попри це, позивачем не вказано у позові зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до п.8 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст.79 КАС України, позивач повинен подати суду докази разом із поданням позовної заяви.

Статтею 94 КАС України визначено порядок подання письмових доказів та вимоги до них. Так, відповідно до частини другої вказаної статті письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Частинами четвертою, п'ятою статті 94 КАС України визначено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55).

За вказаним правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається:

- зі слів "Згідно з оригіналом";

- назви посади;

- особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища;

- дати засвідчення копії і проставляють нижче підпису.

Також у випадку, якщо документ складається з кількох сторінок, то копії знімаються зі всіх сторінок, які потім можна засвідчити і у такий спосіб: прошити разом, напис "Копія" проставляється на першій із прошитих сторінок, кінчики ниток має бути заклеєно клаптиком паперу, так, щоб нитки виглядали з - під цього паперу. Обов'язково зверху цього паперу робиться напис: "Пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою і прописом) аркушів", вказується посада особи, яка завіряє копію, її підпис, прізвище, ініціали і дата. Все це скріплюється печаткою таким чином, щоб частина відбитку була проставлена на приклеєному клаптику паперу, а частина - на самому аркуші копії документа.

Оригінали ж документів подаються до суду, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також у інших випадках на вимогу суду.

В порушення зазначених вимог позивачем до позовної заяви додані копії документів, які належним чином не засвідчені.

Відповідно до частини першої статті 74 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Не засвідченні належним чином докази є недопустимими доказами у справі, така ж правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду від 11.07.2018 (справа №904/8549/17).

В порушення зазначених вимог жоден із доданих до позовної заяви копій документів не засвідчений належним чином, а відтак документи, додані до позовної заяви, не можуть вважатися засвідченими належним чином.

Відтак, позивачу слід подати копії документів, що долучаються до позовної заяви з відмітками, що відповідають вищенаведеним вимогам або подати оригінал таких документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст., 160, 161, 169,171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом:

- зазначення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- подати копії документів, що долучаються до позовної заяви з відмітками, що відповідають вимогам ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55 (або подати оригінал таких документів чи клопотання про витребування доказів).

3.Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

4. У випадку невиконання вимог ухвали по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.04.2019
Оприлюднено02.04.2019
Номер документу80834520
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1.380.2019.001442

Рішення від 20.09.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Карп'як Оксана Орестівна

Ухвала від 22.05.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Карп'як Оксана Орестівна

Ухвала від 10.04.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Карп'як Оксана Орестівна

Ухвала від 01.04.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Карп'як Оксана Орестівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні