Рішення
від 29.03.2019 по справі 395/243/19
НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 395/243/19 Провадження № 2/395/110/2019

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2019 року м. Новомиргород

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Орендовського В.А.,

при секретарі - Данільченку В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рубаномостівської сільської ради, третя особа Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом ,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2019 року до Новомиргородського районного суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Рубаномостівської сільської ради, третя особа Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом , в якій позивач вказала на те, що 01 квітня 2011 року помер громадянин - ОСОБА_2. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну частку (пай) по КСП Дружба Рубаномостівської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, розміром 3,81 га в умовних кадастрових гектарах. За життя на випадок своєї смерті ОСОБА_2 заповіту не залишив. Єдиним спадкоємцем за законом є рідна дочка померлого, ОСОБА_1, інші спадкоємці відсутні. Рішенням Новомиргородського районного суду від 11 січня 2019 року позивачу визначено додатковий строк у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька. Скориставшись своїм правом позивач подала заяву до Новомиргородської державної нотаріальної контори. Державним нотаріусом ОСОБА_3 дана заява про прийняття спадщини була зареєстрована в реєстрі та заведена спадкова справа № 63799961. 21 серпня 2018 року позивач звернулася до державного нотаріуса Новомиргородської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 з питанням отримання свідоцтва на право на спадщину за законом на вищевказану земельну частку (пай). Постановою державного нотаріуса їй було відмовлено у видачі свідоцтва на право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2, через пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини та відсутність правовстановлюючого документу на вищевказане право на земельну частку (пай), а саме оригіналу сертифікату. На даний час сертифікат відсутній, оскільки він був втрачений, збереглась тільки його копія. Оголошення про його втрату було розміщено в газету Новомиргородщина . На підставі вищевикладеного позивач просить суд: визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2, який помер 01 квітня 2011 року у м. Кіровограді, у віці 63 роки, право на земельну частку (пай) розміром 3,81 в умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі, відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) по колишньому КСП Дружба , розташованого на території Рубаномостівської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, серії КР № 011793, виданого 18.04.1996 року.

Представник позивача та позивач повідомлені у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилися, проте представник позивача направив до суду заяву з проханням розглядати справу без їх участі, просив задовольнити позов.

Відповідач повідомлений у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, проте представник відповідача направив до суду заяву з проханням розглядати справу без його участі, не заперечує проти задоволення позову.

Третя особа повідомлена у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилася, будь-яких заяв та клопотань до суду не надходило.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких обставин.

Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Виходячи з вимог ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвеціїї про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

У судовому засіданні встановлено, що 01 квітня 2011 року, у віці 63 роки, помер громадянин - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про його смерть, актовий запис № 837 від 04 квітня 2011 року, вчинений Міським відділом по державній реєстрації смертей ОСОБА_4 управління юстиції у Кіровоградській області.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну частку (пай) по КСП Дружба Рубаномостівської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, розміром 3,81 га в умовних кадастрових гектарах , який належав йому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії КР № 011793, зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) № 167 від 18 квітня 1996 року .

За життя, на випадок своєї смерті, ОСОБА_2 заповіту не залишив. Єдиним спадкоємцем за законом є дочка померлого - позивач ОСОБА_1 Інших дітей у померлого не було, з дружиною на час смерті шлюб було розірвано.

Згідно довідки Коробчинської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області № 591 від 11.09.2017 року померлий, 01 квітня 2011 року, ОСОБА_2 був прописаний та проживав у ІНФОРМАЦІЯ_2 (ОСОБА_5), 60, (на території Коробчинської сільської ради) з 23 лютого 2006 року. З 06 листопада 2010 року знаходився в місцях позбавлення волі. Протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця за даною адресою ніхто не був зареєстрований і не проживав, що підтверджується. Згідно по господарських книг, померлий, ОСОБА_2, значиться народженим 04 квітня 1947 року у с. Коробчине, Новомиргородського району, Кіровоградської області. Заповіт Коробчинською сільською радою від імені померлого, ОСОБА_2, не посвідчувався.

Державним нотаріусом Новомиргородської районної державної нотаріальної контори відмовлено у видачі свідоцтва на право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 через те, що спадкоємцем пропущено встановлений законом строк для прийняття спадщини, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 21 серпня 2018 року № 1000/02-31.

Рішенням Новомиргородського районного суду від 11 січня 2019 року позивачу визначено додатковий строк у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька, що підтверджується копією вищевказаного рішення суду.

Позивач направила заяву про прийняття спадщини до державного нотаріуса Новомиргородської державної нотаріальної контори. Державним нотаріусом ОСОБА_3 дана заява про прийняття спадщини була зареєстрована в реєстрі та заведена спадкова справа № 63799961, що підтверджується копією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі.

Позивач є такою, що прийняла спадщину після смерті свого батька.

21 серпня 2018 року позивач звернулася до державного нотаріуса Новомиргородської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 з питанням отримання свідоцтва на право на спадщину за законом на вищевказану земельну частку (пай), однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва на право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2, через пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини та відсутність оригіналу Сертифікату на право на земельну частку (пай).

Відповідно до відповіді відділу в Новомиргородському районі ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області № 83/118-19 від 26.02.2019 року повідомлено, що громадянину ОСОБА_2, 18 квітня 1996 року видано сертифікат на земельну частку (пай) по колишньому КПС Дружба Рубаномостівської сільської ради Новомиргородського району серії КР № 011793.

На даний час сертифікат відсутній, оскільки він був втрачений, збереглась тільки його копія. Оголошення про його втрату було розміщено в газету Новомиргородщина .

Проаналізувавши викладені вище норми цивільного законодавства, зваживши у сукупності наведені вище обставини, відсутність інших спадкоємців, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, не порушують законних прав та інтересів інших осіб, а тому підлягають задоволенню.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 206 ч.4, 263-265, 268 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Рубаномостівської сільської ради, третя особа Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2, який помер 01 квітня 2011 року у м. Кіровограді, у віці 63 роки, право на земельну частку (пай) розміром 3,81 в умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі, відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) по колишньому КСП Дружба , розташованого на території Рубаномостівської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, серії КР № 011793, виданого 18.04.1996 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлений 29 березня 2019 року .

Суддя /підпис/

Згідно з оригіналом:

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_6

СудНовомиргородський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення29.03.2019
Оприлюднено02.04.2019
Номер документу80850144
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —395/243/19

Рішення від 29.03.2019

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 06.03.2019

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні