ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
м. Київ
01.04.2019Справа № 911/763/19 Суддя Мудрий С.М., розглянувши судове доручення Арбітражного суду Білгородської області про вручення ухвали від 30.01.2019 року про прийняття заяви до розгляду у справі №А08-5931/2015 за заявою ТОВ Орлан про процесуальне правонаступництво у справі за позовом ТОВ Орлан до ТОВ Комкор-Транс-Сервіс треті особи: ТОВ Автоюніон-БАТ , ТОВ С-Плюс про стягнення збитків,
ВСТАНОВИВ:
20.03.2019 року до господарського суду Київської області надійшло судове доручення Арбітражного суду Білгородської області №А08-5931/2015 від 30.01.2019 року про вручення документів товариству з обмеженою відповідальністю С-Плюс (03150, м. Київ, вул.. Предславинська, буд. 41, код 37801574), посилаючись на Угоду про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійснення господарської діяльності від 20.03.1992.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.03.2019 року у справі №911/763/19 оскільки місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю С-Плюс є м. Київ, передано судове доручення Арбітражного суду Білгородської області №А08-5931/2015 від 30.01.2019 року до господарського суду м. Києва.
Відповідно до ст. 369 ГПК України суд виконує доручення іноземних судів щодо надання правової допомоги - вручення викликів до суду чи інших документів, допит сторін чи свідків, проведення експертизи чи огляду на місці, вчинення інших процесуальних дій, передані їм у порядку, встановленому міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено, - дипломатичними каналами. Судове доручення не приймається до виконання, якщо воно: 1) може призвести до порушення суверенітету України або створити загрозу її національній безпеці; 2) не належить до юрисдикції цього суду; 3) суперечить закону або міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст 5, 7, 8, 10 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності до якої Україна приєдналася 19.12.1992 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Постанову Верховної Ради України "Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності" від 19.12.92 компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо . При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою. Держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав взаємно визнають і виконують рішення компетентних судів, що набули законної чинності. Рішення, винесені компетентними судами однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, мають бути виконаними на території інших держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. Рішення, винесені компетентним судом однієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав у частині звернення стягнення на майно відповідача, підлягають виконанню на території іншої держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав органами, призначеними судом або визначеними законодавством цієї держави. Виконання рішення відбувається за клопотанням заінтересованої Сторони. До клопотання додаються: належним чином завірена копія рішення, про примусове виконання якого порушене клопотання; офіційний документ про те, що рішення набуло чинності, якщо це не випливає з тексту самого рішення; докази про повідомлення іншої Сторони про процес; виконавчий документ. Вищі судові органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав регулюють спірні питання, що виникають у зв'язку з виконанням рішень компетентних судів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - витяг) - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 01.04.2019 за кодом ЄДРПОУ 37801574 зазначено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів не знайдено .
А, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 01.04.2019 місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю С-Плюс (але за кодом ЄДРПОУ 22078563) є: 88000, Закарпатська обл., місто Ужгород, вулиця Оноківська, будинок 2, квартира 6.
Відповідно до ст. 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст. 31 ГПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо:
1) справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду ;
2) після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
3) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який розглядав справу.
Оскільки, особа, по відношенню до якої має бути виконане судове доручення, знаходиться в місті Ужгород, Закарпатської області, то вбачається доцільність передати дане судове доручення для розгляду за підсудністю до Господарського суду Закарпатської області (88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 27, 31, 369 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Передати судове доручення Арбітражного суду Білгородської області про вручення ухвали від 30.01.2019 року про прийняття заяви до розгляду у справі №А08-5931/2015, з доданими до нього документами за підсудністю до Господарського суду Закарпатської області (88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а).
.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржено в апеляційному порядку окремо від рішення суду першої інстанції безпосередньо до суду апеляційної інстанції в строк, визначений ст. 256 ГПК України.
Суддя С.М. Мудрий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2019 |
Оприлюднено | 02.04.2019 |
Номер документу | 80858861 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мудрий С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні